Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Sportster 30 mu? Trek FX 7.2 mi?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    1.5 aydır bir türlü karar veremedim. Şu an elimde net 1100 tl para var. Ve 10 gün sonra 150 tl eklenecek, 1 ay sonra toplamda 300 tl eklenecek... Bu orantıda devam ediyor.
    Ancak artık bir an önce almak ve sürmek istiyorum. Sıkıldım fotoğraflara bakmaktan, bu güzel hafta sonu sabahlarını bilgisayar başında yada spor salonunda değil de bisiklet sürerek geçirmek istiyorum.

Tür olaran Şehir -Tur bisikleti alacağım. Ve ikinci el alacağım, böylece daha üst düzey bir bisiklet almış olurum.
    Marka olarak aslen Specialized Sirrus Elite almak istiyorum, ancak 2 hafta önceki ilanı ve geçen hafta ki ilanı kaçırdım. Başka da Sirrus yok piyasada. Olanların da kadro boyu uygun değil. Bu nedenle başka marka-modellere yönelmek durumunda kalıyorum.

2012 Scott Sportster 30 var forumda. Kadro boyu uygun, fiyatı uygun. Ancak yaklaşık 3.500 km kullanılmış durumda. Fotoğraflardan anladığım kadarıyla bakımsız bir bisiklet. Model olarak çok güzel, ancak bakımsız olması beni çok düşündürüyor. İlan bu : http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=113382 Bu bisikletle ilgili ne dersiniz ? Mutlaka temizlenebilir, ancak pis bir ürün almaya karşı fobim var. Mağazadan bir ürün alırken bile rafta çok kalmış hafif tozlu olursa satın almam. Bu bisikletin ise jantlarına birşey damlamış lekeli kalmış. İtiş takımı komple yağdan dolayı toz dolmuş. Fren-vites kolları toz dolu. Ön maşa kilitleme yeri yağ-toz dolu. Bunlar beni düşündürüyor, bunu temizlemek pek de kolay olmasa gerek.

İkinci alternatif ise Trek FX 7.2 . Bu ise sıfır kadar temiz. Ancak bunda da şöyle bir durum var, tüm donanımı Scott dan daha düşük seviyede anladığım kadarıyla. Sıfır fiyatları aynı olmuş olsa da bu Trek donanımı daha kötü, değil mi ? Linki bu : http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=115641 Biraz Scott Sub serisi tarzında. Görünümü çok hoşuma gitti, tam istediğim gibi tertemiz. Ancak araştırdığım kadarıyla vites takımı komple Scott un alt donanımı. Ancak üstteki linkde ki Scott kadar da yıpranmış değil, sıfır gibi tertemiz.

Siz ne dersiniz ? Çocukluktan sonra ki ilk bisikletim olacak. Bisikletten soğumadan devamlı kullanacağım bir bisiklet olmasını istiyorum. İleride yol bisikleti yada MTB alsam bile bu şehir bisikleti bende devamlı duracak. Düzenli bakım yapacağım, yılın 8-9 ayı aktif bir şekilde kullanacağım. Gerektiğinde şehirlerarası turlara da gireceğim. Düz maşa olması fark etmez çünkü çoğunlukla asfaltta süreceğim, arada bir de sert toprak yolda süreceğim ki o zaman lastikleri ona göre değiştirebilirim.
    Bisikletin ağır bir bisiklet değil de hızlı ve atik olmasını istiyorum. Yani araçlar trafikde beklerken aradan sıyrılıp hızlıca geçebilmeliyim. Hız, sağlamlık, konfor, uzun sürüşler için şehir bisikleti alıyorum. Mesela yaz tatilinde bazen sabah çıkıp şehiriçi tur yapacağım 5-6 saat bisikleti süreceğim, bu nedenle rahat, hafif olmalı.

Ne yapayım ? Başka bir model de önerebilirsiniz, ancak önereceğiniz modelin ikinci elini alacağımdan sıfır fiyatı 1.800 liraya kadar çıkabilir.

2. ayhanakbuga

ayhanakbuga Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=113382 Günaydın :) Ben de bu bisikleti istiyordum, Emre Bey forumdaşımıza satmış. Ben de sahibinden'den de buldum nasip... ben çok beğendim bisikleti, özellikle kadrosunu :) herkese tavsiye edebilirim (bisikleti daha sürmüş değilim apartman bodrumunda yatıyor).

3. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
  4. h.cevik

h.cevik Üye

Seviye:
  5. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herkese teşekkür ederim.

h.cevik, teşekkürler bütçemi aşıyor

özençekçen, teşekkürler sedona almak istemiyorum

ayhanakbuga, yani o linkde ki sportster satılmış mı ?

Kron ve Scott u kıyaslayabilecek birisi var mı acaba ?

6. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu fiyata Scott Sub 40 2013 yada Sedona 341 2013 de alabilirim, az bir miktar ekleyerek.

Ne yapsam, lütfen yardım edin. Oldum olası sevmem bu uzun araştırmaları. Çünkü belli bir noktadan sonra olayın eğlencesini kaçırıyor. Daha bisikleti almadan sıkılmak pek hoş olmuyor.

Amortisör olsun mu olmasın mı halen karar veremedim. Gerek yok gibi, düz maşa yeterli.
    Vites olarak 27 vites olursa iyi gibi. Ancak 24 vitesli ve çok iyi olmayan bir sistem alınıp vites takımını yenilemek de aslında çok zor bir şey değil. Fakat öyle olduğunda da en azından bisikletin fiyatının biraz daha düşük olması gerekiyor.
    Aslında sıfır almak istemiyorum çünkü sıfıra vereceğim 1200 liraya, sıfırı 1600-1700 olan bir bisikleti temiz bir şekilde ikinci el olarak alabilirim.

Ek olarak disk frenli, amortisörlü bisikletler de çok güzel görünüyor. Bugün hezarfen otoparkında bir bisiklet gördüm mesela, galiba kron marka idi. Çok güzel, havalı görünüyordu.

Kafam iyice karıştı.

7. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek FX 7.2 almaya karar verdim. Güzel bir bisiklet, umarım ki memnun kalırım.

8. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Trek yerine çift demirli bir Bisan neden olmasın....BAZİNGA :p
    Trek iyi bir tercih olmuş, sağlıklı günlerde kazasız sürüşler dilerim :D

Edip Dinçer bunu beğendi.
  9. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkürler;)

10. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ne kadar ayıp ama , arkadaş belliki çok eleme yapmışki 2 bisiklet arasında kalmış , birileri ( özençekcen) gibi kendi ürününü satmak için kafa karıştırmış. Çok ayıp arkadaşlar. Şu forumu ticaret forumuna dönüştürmeyelim.