Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott spoertster p1 mi? sub 10 mu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ahmedbilal tarafından paylaşıldı.

1. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    S.a Arkadaşlar mrb ben aranızda çok yeniyim bu yüzden yardıma ihtiyacım var müsadenizle scott ın p1 ve sub 10 arasında kaldım hımm bir de p1 olursa 2007 mi model mi alsam 2008 mi acaba ne dersiniz modelin ne gibi bir etkisi var ben bisikletimle çoğunlukla şehir içinde fakat zaman zaman dağa da çıkmak istiyorum ne dersiniz???

2. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    ben sportster kullanıcısı olarak çokkk memnunum ama downhill gibi kullanacaksan arada dengeni bulmakta zorlanırsın hatta ağırlık merkezin yukarda kaldığın için düşme şansın artacaktır. mtb ağırlıklı kullanacaksan sub 10 al ama yolda tur için kullanacaksan tabiki p1. p1 ide iyi düşün derim ben p5 alıp nerdeyse full xt yaptım daha ucuza geldı p3 nıye düşünmüyorsun hatta benim gibi upgarede yaparım dersen p5 al

ahmedbilal bunu beğendi.
  3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Araziye girecekseniz ikisini de almayın. P1 hafif araziye girilebilecek tur bisikleti, sub ise tamamen asfalt bisikletidir. Araziye girerim, inerim çıkarım derseniz 26" Mtb alın, yok az araziye girerim, toprak yolda düz giderim diyorsanız P1, asfalttan çıkmam diyorsanız Sub alın derim.

ahmedbilal bunu beğendi.
  4. ozancan

ozancan Üye

Seviye:
    Daha geniş bir kullanım alanı için Sportster daha uygun. Arkadaşların dediği gibi Sub'la asfalt dışına çıkmak pek akıllıca olmaz. Ama Sportster ile çok rahat patika yollarda gidebilir, aynı zamanda yolda da daha rahat sürüş sağlarsınız mtb'lere göre.

Ben Sub almayı düşünmüştüm bir ama tekerlerin inceliğini görünce bizim çukurlu asfaltlarda bile gitmeye çekindim, o yüzden Sportster'in Corratec'teki karşılığı diyebileceğimiz X-Vert Cross'lardan aldım.

ahmedbilal bunu beğendi.
  5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sub 10 da amortisör yok, silk lastiklerle geliyor. Düzgün toprak yolda olur belki ama arazide hiç olmaz.
    P1 orta-ağır arazi koşulları dışında kullanım için , zaten "hybrit" kategorisinde.
    Bence keyif-spor-kalori bağlamında iseniz, işte budur dediğinizse bir kaç bin euro gözden çıkartabilecek durumunuz varsa size doğru karar vermek için zaman kazandıracak ucuz bir bisikletle başlamak en iyisidir. karar verdiğinizde ilkini 2. bisiklet olarak kullanırsınız. ilk telaşla ne alıranız alın kesmez.

ahmedbilal bunu beğendi.
  6. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    herkese çok tşk ediyorum forumda gezerken bizim Bursa daki arkadaşlar gözüme çarptı esko onlarada katılabileceğimi düşündüm ama onlar dağlara çıkıyor bende çıkmak istiyorum fakat yolda da uzun uzun gideceğim bir bisiklet olmalı mtbyle yolda mı gitsem iyi sportsterle dağda mı bir de 2007 model alsam bisikleti acaba satarsam fiyatı düşer mi? benim p1 dememim sebebi sürekli bisikletle ilgilenemyecek olmam çünkü hem çalışıyor hem okuyorum ve şimdilik işe gitmek için kullanıcam ama ileride veya hafta sonları dağlara da çıkabilirim dediğim gibi Bursa da çok güzel bir grup kurmuşlar katılmak isterim...

7. Serdar TEBER

Seviye:
    Bence 26" mtb alın. Çünkü eninde sonunda güzel orman yollarından pedallamak isteyeceksiniz. Mtb ile de yolda uzun süre pedallanabilir. Ama Hybrid ile sert arazide gidemezsiniz. Ayrıca 2007 P1 de donanım olarak 2008 denpek bir fark yok. İkisi de aynı kadro ve donanım. İkinci el bisiklet satmak her zaman zarar ettirir. Alıp hemen satmak için bisiklet almayın.
    Bence o fiyata Scale 60 alın, dağ tepe dolaşın :)

ahmedbilal bunu beğendi.
  8. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    aklını karıştırmayayım ama asalfat düşünür isen birde trek 7.5 fx bak derim

ahmedbilal bunu beğendi.
  9. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    trek 7.5 la sanırım hiç dağa çıkılmaz ilgilendiğiniz için çok tşk ederim scale 60 la yazın günde sabah 30 akşam 30 km. yol yapabilirmiyim?

enis57 bunu beğendi.
  10. Serdar TEBER

Seviye:
    Ben Scale 40 ile antreman günleri 50-60 km çeviriyorum. Çoğu asfalt, azı arazi. Hiç tereddütünüz olmasın 30 km. molasız gidilir.:D Ben Scale 60 ı aynı markanın aynı fiyat aralığındaki bisikleti olduğu için yazdım. Benzer 26" modelleri de araştırın bence. Ben Scale den çok mennunum, tavsiye de ederim o başka :)

11. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    Serdar abi erdoğanlar bisiklette scale 60 var hem indirimli bi ona bakarmısın bana uygun mu?

12. Serdar TEBER

Seviye:
    İndirimdeki 2008 model olanı. Kadro 2009 la aynı renk farklı. Donanım olarak tek farkları frenler. Birinde disk birinde V fren var. Tabii ki bütçe varsa değiştirilse daha iyi olacak parçalar var ama, 2008 Scale 60 çok iyi bir bisiklet. En iyi kadrolardan birini alıyorsun, zamanla parça değiştirirken daha üst parçalar takabilirsin. Parçaların tamamı seni uzun zaman götürecek kalitede bir bisiklet. Eğer renk ve tarzı hoşuna gittiyse bence senin işini fazlasıyla görür. Kolay gelsin.

ahmedbilal bunu beğendi.
  13. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    çok tşk ederim abi de senin ki scale 40 mış abi baya fark var peki şimdi scale 60 la p1 arasında kaldım ve scale 60 a erdoğanlar bisiklet indirim yapmış hangisiyle hem dağda hem yolda daha da rahat ederim???

14. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    scale i almaya karar verdim hem daha az parayla alışveriş yapıcam hem de daha sonradan istediğim gibi değiştiricem İnşaallah yollarda da pek zorlanmam peki bunun mtb race le normal mtbleri ayıran nokta neresi onu merak ettim çok tşkler

15. Serdar TEBER

Seviye:
    Bu son soruna cevap verecek üstadlar var ama, race olarak adlandırılan kadrolar daha kıvrak, arazide daha kullanışlı kadrolar. Bir de daha hafif oluyorlar. Scale çok güzel bir kadro, kesinlikle pişman olmazsın.

ahmedbilal bunu beğendi.
  16. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    ya ben daha fazla yolda bineceğim yinede scale mi tercih edeyim p1 den daha fazla mı zevk alırım acaba kafamı çok kurcalıyor bu konu p1 kullanan bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

17. selçuk sezer

selçuk sezer Aktif Üye

Seviye:
    bence p1 den daha fazla memnun kalırsın kadrosu yol için daha rahat yani bisikletle yorulmadan daha fazla yol katedersin p5 ve p2 le soner sarıhan iran pakistan almanya yaptı uluslararası gezilere bakabilisin

18. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
    p1 im bugün elime geldi herkese çok tşk ederim. Allah razı olsun 2007 model çünkü kompenentleri 2009 ve 2008 den daha iyi İnşaallah kazasız belasız uzun turlar yaparım ama herhalde dağlara çıkımayacağım birinden fedekarlık yapmam lazım dı ben daha sık şehir de kullanacağım için scaleden fedakarlık yaptım

19. cembarlasic

cembarlasic Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hayırlı olsun güle güle bin.

ahmedbilal bunu beğendi.
  20. selçuk sezer

selçuk sezer Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun kardeş

ahmedbilal bunu beğendi.