Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Speedster S30 (toplama) Bisiklet Aldım - Sırada ?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında İhsan Soykan tarafından paylaşıldı.

1. İhsan Soykan

İhsan Soykan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Bir süredir forumu takip ediyorum kendime göre bir çok şey öğrendim diyebilirim.
    Bir arkadaşımın da tavsiyesi ile bir süredir yol bisikleti bakıyordum. Gerek sürdürüp sürdüremeyeceğim konusunda kendimi denemek ve bu nedenle gerekirse satışta saha az zarar etmek için 2. el bir bisiklet arayışındaydım. Ve geçen hafta toplama bir Scott Speedster S30 aldım. Ön ve arka dişli, ayna kol Tiagra, vites kolu Sora, gidon Canondale, frenler Campagnolo, jantlar Fullcrum Racing 7, sele Specialized Avatar Gel, lastikler schwalbe lugano.
    Bisiklet oldukça temiz kullanılmış. En azından benim ve bugün bakıma götürdüğüm Delta Bisikletin yorumu bu.

Hafta sonu kullandım çok keyif aldım. Sanırım benim için yepyeni bir macera başlaış oldu.
    Yine hafta sonu Decathlon a giderek, iç lastik, plastik levye, manometreli - ayaklı pompa, sele altı çantası, pedal (mtb pedallrı vardı değiştirdim).

Bisikleti komple bakım için verdim.

Şimdilik sürşlerde Strava kullanıyorum, o nedenle bir yol bilgisayarı almayoım diyorum ama.

Bunun haricinde forumda vites geçişleri, viraj alma, oturma pozizyonu gibi yazıları okudum.
    Onun haicinde yeni başladığımı göze alarak, şu ekipmanı al ya da şunu oku diyebileceğiniz bir şey var mı ?

Bu arada İzmir Manavkuyu da oturuyorum.

2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bır cıft kalıtelı fren pabucu alıp cesıtlı zemın sartları ve hızlarda nasıl en kısa surede durabılırım dıye antrenman yapabılırsınız.

3. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öğrenilecekleri önem sırasına bakmadan, zaten bildiklerimi de çıkarmadan kendime göre sıralamıştım . Gelecek eleştirileri de dikkate alarak okuma hedefleri belirleyebilirsiniz belki
    "sök-tak " dediklerim bakım ve ayarı da kapsıyor. Birde aşağıdakilerden bir bölümü nün usta bisiklet tamircilerine bırakılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

ayna kol sökme takma bakım
    lastik tamir
    fren ayarı, fren pabuç değimi
    vites ayarı
    akort basit
    akort tam
    tekerlek göbeği bakımı ( bilyalı göbek)
    yağlama eklemler
    yağlama kablo
    sele ayarı : yükseklik ve ön/ arka
    zincir sök tak
    vites sök tak