Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott speedster 50 flatbar 2012

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Barış Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Barış Yavuz

Barış Yavuz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar daha önce corratec x-vert cross hybrid-tur bisikleti kullandım ve sattım,şimdi bisikletçimde bu bisikleti gördüm ve çok beğendim.
    öncelikle çok hafif 9.5 kg,flat bar ,üzerinde sora sistem var,3*8 24 vites, ve truvativ aynakol var,oranları 52-42-30 bu oranlar hybridlere göre farklı hybridlerde genelde 48-38-28, bu oranların ne avantajı- dezavantajı olur,üzerindeki lastikler 700x25 ben alırken 700x35 taktıracağım.bagaj takmak için yer vardı, üzerine 20 kg yük atıp gönül rahatlığıyla tur yapabilir miyim?
    bu bisikleti ve ya flatbar bir yol bisikleti kullanan varsa görüşlerini yazabilir mi?
    bisiklet'in lastik değişimi,bir kaç aksesuar için çok iyi bir fiyat aldım.almayı düşünüyorum
    yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

2. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Diğer konularda size öneri yapmam pek faydalı olmaz fakat yol bisikletiyle sağlıklı bir tur yapamazsınız bunu söylemek isterim

3. efeballi

efeballi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletin kadrosu yol versiyonunun kadrosu ile aynı diye biliyorum. Eğer öyleyse bisiklete takabileceğiniz en geniş lastik 700x28 olur. 700x35 kadroya da kaliper frenlere de(en azından üzerindeki sora frenlere) sığmaz.
    Bisikletin jantları bozuk yollarda ve yük taşırken belki problem çıkarabilir, ama zaten lastiğiniz uygun olmadığı için (700x28 arazi lastiği pek olmadığından) bu tür yollarda bisiketi elinize almanız gerekecek.

Yol gidonu istemiyorsanız flat bar iyi bir seçimdir, ama flat bar alanların büyük çoğunluğu eninde sonunda yol gidonu/bisikleti alıyor.

Bence yol bisikletini de düşünün.

4. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yol kadrosu ama düz gidonlu olarak yapılandırılmış sonuçta maşa açıklığı 700/35 e elverişli olmayabilir. vites oranları yokuşlarda 48.38.28 e göre daha fazla güç ister.

5. Barış Yavuz

Barış Yavuz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.tur bisikleti kullanmam daha iyi olur o zaman.

caner ünsal bunu beğendi.