Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott spark 60

Konu, 'Scott' kısmında KAMİL YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Eski bisikletim bianchi track çalındıktan :boese157: sonra şimdi 2009 model spark 60 aldım. Eğer formda bu bisikleti kullanan varsa deneyimlerini, bisikletin dikkat edilmesi gereken inceliklerini, bakım önerilerini paylaşabilirmiyiz?

erdal gürsrs bunu beğendi.
    KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    spark kullanan yok mu?

erdal gürsrs bunu beğendi.
  3. müjdat dede

müjdat dede Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    galiba bisikletinizi erdoğanlar bisikletten aldınız öğretmensiniz. hayırlı uğurlu olsun tebrik ederim güzel bir seçim yapmışsınız kazasız belasız bol pedallı günler dilerim:)

erdal gürsrs ve KAMİL YILMAZ bunu beğendi.
    KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Tahminleriniz doğru. Nereden bildiniz?

5. müjdat dede

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dün lütfü abiyle telefonda konuşurken sizden bahsetmişti. oradan biliyorum. öğretmen olduğunuzu ve bisiklet seçiminde iyi bir tercih yaptığınızı söylemişti.tekrar hayırlı uğurlu olsun. belkide bianchi track çalınmasaydı bu kadar harika bir bisiklete sahip olamayacakdınız. en yakın zamanda scott spark 60 ın fotoğraflarını bekliyoruz eğer herhangibir sorun yada kafanıza takılan bir konu olursa msn adresim mujdatdede_06@hotmail.com adım müjdat
    ben hergün bisiklet foruma girer bakarım buradan çok şey öğrendim diyebilirim

KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Forum hakkında söylediklerinize ben de aynen katılıyorum. İnşallah bisiklet elime geçtikten sonra fotoğrafları ve gezileri paylaşırım. Yardım dileğiniz için şimdiden teşekkürler:)

7. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    spark 35 kullanıyorum.
    İyi seçim spark serisi.

Neler öğremek istersiniz? :)
    Uzak olmasanız gelin, ormana dalalım diyeceğim..
    Hayırlı olsun.

KAMİL YILMAZ bunu beğendi.
    KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    davetiniz için teşekkürler.
    daha bisiklet elime geçmedi. müsait havalarda haftasonları ormana dalma işini bolca yapacağım.:in:
    merak ettiğim bu tarz amortisörü olan (bizim eskiler sadece yaydan müteşekkildi) ve hidrolik disk freni olan bisiklete hiç binmedim. bakımı zor oluyor mu sıkıntı çıkarıyor mu?

KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Müjdat bey geçmiş olsun. Dün bir kaza atlatmışsınız. Aman dikkat!

10. müjdat dede

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sağolun teşekkür ederim ufak bir otomobil kazası idi. en büyük kazalar böyle olsun allah daha büyüğünü göstermesin lütfü abiyle konuşmuşsunuz galiba. maşa ve amartisörünüz sorun çıkarmaz tahminime göre sizde maşa ve amörtisör iki sene de bir temilziği olacak ( yağı falan değişecek keçeleri kontrol edilecek ) bu konuyu lütfü abiyle konuşabilirsiniz. araziye girecekseniz (çamura v.s) her sene bakım olur çok nadir çamur v.s görecekse maşa ve amörtisör iki senede bir bakım yapılır. benim bildiğim
    .ufak ufak modifiye etmeye başlarsınız bisikletinizi (hafif kompedantlar)

KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    sizin gibi arkadaşlar olduktan sonra acemilik diye bir mesele yok inşallah...:in:

12. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

bakımı zor değil, sıkıntı yok.Hali hazırda ir bakım yok. Temiz tutmak ve kumla temas ettirmemek yeterli.Arka amortisör için gidon sol tarafta sol 1.parmakla kontrol edilen manivela var.bas aç bas kapa şeklinde, yokuş tırmanırken bu kapatılıp yokuş inerken açılabilir.Ön maşa kumandası üzerindedir genellikle (modele göre)
    Firmadan kiloya uygun yeterli hava basılıp geliyor. ilerde hava yetersiz olursa pompa satın alıp ayar yapmamız gerekecek.

keyifli sürüşler yaşacaksınız.

KAMİL YILMAZ bunu beğendi.
  13. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende spark 50 alıcam ama derdim şu kitlediğimizde suspansiyonları bir hardtail gibi kullanabiliyormuyuz performans açısından.Ayrıca ben bu makinayı şehir içinde işe git geldede kullanıcam haftasonu arazidede hardtail almaktan daha mantıklı gibi geldi kilosuda neredeyse aynı ne dersiniz beyler.

14. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arka amortisör kilitlenince pedala verilen enerji doğrudan tekere geçiyor.Asfaltta kullanırken de çok konforlu geldi bana.. Scale tarzı yarış bisikletine göre oturma pozisyonu daha rahat geldi bana, yormuyor. (Corratec motion ile kıyaslayabilirim, uzun kullanımda daha yorucu)
    Üstelik scott spark 35 "10.5 kilo" Corratec "12.75"

Ormana Corratec ile de bir kaç kez girdim , yokuş tırmanırken sorun yok, ama yokuş aşağı giderken ve virajlarda arka teker kayma yapıyor, zıpluıyor, bisikleti yolda tutmak için ek efor sarfediyorsunuz.
    Scott spark, yolu kendi tutuyor, hataları gideriyor.

İkisini de deneme şansıznı varsa , deneyip karar verin gene de.

Sevgiler.

KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    benim bu konuda çok tecrübem yok ama forumdan edindiğim kadarıyla kilitlenebiril bisikletler scale gibi tek süspansüyonlulara ve yol bisikletlerine göre daha avantajlı. bulunduğunuz yerin yolları bozuksa zaten spark serisi ideal. arazide de memnun edici sonuçlarının olduğunu söyleyebilirim.:in:

16. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    scott 35 iyi ama fiyatıda iyi :) dağ bisikletine o kadar para vermeye karşı birisiyim yol bisikletinden çok para vermem açıkcası.Ama spark 50 yada 60 bence ideal gibi geliyor seninde yorumlarını okuyunca mantıklı kitlenmesi büyük avantaj.Bu hafta içi varsa bikeandoutdoorda alıcam.Scale ve aspecti dşündüm ama sonra vazgeçtim gavur siteleri okuyunca specilizeddada hardrockla rockhopper vardı onlarda tat vermedi bakalım hafta ola hayrola