Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Seçimi s30 2015 / s20 2014

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert A. tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Felt
    Arkadaşlar merhaba, 3000 TL yi geçmeyecek gibi fiyatlarında bir yol bisikleti almak istiyorum. Halihazırda Sedona 325 şehir bisikleti kullanıyorum, yol bisikletine geçmeyi kafama koydum. Az çok bilgi sahibiyim bisikletler ile ilgili olarak, forumdan da yorum/ bilgi almak istiyorum.

Scott Speedster s30 2015 modelini görsel olarak olsun, özellik olarak olsun benim istediğim bisiklete en yakın bisiklet olduğuna karar verdim fakat Speedster s20 - 2014 modeli bir üst model (özellik anlamında vites, fren olarak shimano 105 ve tiagra kullanımından dolayı, belki lastik olarak arada fark vardır bilemiyorum Schwalbe ONE V-Guard s20-2014 için kullanılmış, Kenda Kriterium s30-2015 için kullanılmış, hangisi daha iyi ?) olarak piyasaya çıkmış.

2014 scott ile 2015 scott arasında nasıl bir fark olabilir ? Fiyat olarak ikisi de hemen hemen eşit gibi duruyor birbirine. Özellik olarak 2014 s20 bir tık üstte duruyor . Nasıl bir tercih yapmak optimum olacaktır sizce ?

Ayrıca bunları ikame edebilecek önerebileceğiniz başka marka/ modellere de açığım.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İki bisiklet de sıfırsa 2014 olanını alın çünkü bir üst model. Renk dışında herhangi bir fark yok kadro olarak iki model arasında ve donanım olarak s20 bir üst model.

3. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Felt
    @Berke teşekkürler, aslında merak ettiğim konulardan bir tanesi de kadroda herhangi bir farklılık var mı yok mu ? araştırmalarıma göre de kadroları aynıymış.

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Renk dışında herhangi bir farklılık yok, aynı kadrolar.
    S20'nin donanım bir tık daha üst, aynı fiyat ise S20 almak daha mantıklı olacak.

5. Osman Yener

Osman Yener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kesinlikle 2014 S20. Nedeni ise kadrosu bir üst seri. S10 ve S20 kadroları S30 ve altına göre bir miktar farklıdır. Yıl olarak 2014 ve 2015 kadroları bir birinin aynı zaten.

6. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Felt
    @Osman Yener bu da önemli bir ayrıntıydı hiç bilmiyordum böyle bir ayrım olduğunu, netleşmeye başlıyorum seçiş konusunda, teşekkürler,