Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott scale50 Corratec xvert s02

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında euzun72 tarafından paylaşıldı.

1. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    Merhabalar

İki model arasında kaldım. Fiyatları birbirine çok yakın. Ayrıca scale60 veya xvert s03 tarafınada kayabilirim. Fiyatlar yakın donanımda corratec biraz daha iyi gibi duruyor. Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Donanımda Corratec öne çıkıyor. Özellikle Juicy5 frenler ve Crassride jantlar ile. Artı olarak vites kolları ve ön aktarıcı da daha üst donanım kullanılmış. Scale 50 ise iyi bir kadroya ve isme sahip.
    Bisikleti sonradan geliştirip hafifleştirme işine girmeyecekseniz Corratec çok iyi bir bisiklet. Fazla arazi kullanımı yapmayacaksanız S03 de işinizi görür, ama uzun veya sert inişlerde Juicy 5 frenler daha avantajlı. Bence S 02 :D

euzun72 bunu beğendi.
  3. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    Cevaba teşşkekürler. Fakat anladığım kadarıyla siz Scott kullanıyorsunuz:) Tabii herkesin kullanımı farklı. :)

Corratec in kadrosu geliştirmeye uygun değilmidir? Birde Corratec'in kadrosu ile Scott'ın kadrosunu karşılaştırırsak Scott mı ağır basar seçimde? Aslında ikisinide aldıktan sonra bozulmadıkça parça değiştirmeyi düşünmüyorum.

Scale'i kısa bir süre kullanmıştım. Kadro Sedona'dan sonra çok farklı ve güzel gelmişti.

4. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence KRON :D Şaka br yana da alacağın bisikletini daha çok hangi zeminde kullanacağını yazsaydın daha iyi bilgilere ulaşırdın ama bence scale60 şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.

euzun72 bunu beğendi.
  5. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    %80 şehir içinde kullanıyorum

6. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar. Scale kadronun ağırlığı M için 1600 gr civarında. Corratec'in kadro ağırlığını bilmiyorum ama 2000 grama yakın diye duydum. Bisikleti aldıktan sonra hafifletme çalışması yapacaksanız Scale daha avantajlı. Ama aldıktan sonra değişiklik yapmam diyorsanız Corratec'in donanımı ağır basıyor. %80 şehir içi binilecekse kadrolar fark etmez diye düşünüyorum.
    Sonuçta karar sizin. Bütçe varsa Scale alınıp S02 ayarına çıkartılabilir, tadından da yenmez :D

euzun72 bunu beğendi.
  7. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    Cevabınız için teşekkür ederim. Son günlerde forumu oldukça inceledim. Dikkatle ve düşünülerek verilmiş onlarca mesajınızı gördüm. Sanırım bu iş içine girdikçe bir çeşit malzeme fetişizmine dönüşüyor. Yani zaten dünya çapında firmaların kurduğu kaliteli malzemelerden oluşmuş modelleri daha ne yaparız diye düşünüyoruz. Ne diyelim hakkımızda hayırlısı.

Corratec donanım olarak ağır basıyor ama Scott ın kaliteside tartışılmaz yani Corratec alsam Scott almadığım için pişman olabilirim ama Scott alsam Corratec almadım diye pişman olmam. Yani Scale 60 alıp ayna kol ve ön değiştiriciyi xt yapmayı düşünüyorum. Birde dual controle alıştığım için fren-vites kollarını da xt yapabilirim. Araziye ciddi anlamda girmeyeceğim için (ve bütçe sebebiyle) maşaya dokunmam diye düşünüyorum.

Çok uzattım galiba herkese teşekkürler.:cool:

8. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    corratec kadrolarından pişman olmazsınız biraz ağır olabilirler ama bunu hakediyorlar ağırlık farkını donanımla kapatabilirsiniz benim tavsiyem corratec olacaktır

euzun72 bunu beğendi.
  9. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    kesinlikle alacaksın scale bakacaksın keyfine.

İsmail Ağıllı ve euzun72 bunu beğendi.
  10. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    corrateclerin eski kadroları yani x-vert modeli 2kg civarındaydı ama bu yeni çıkan kadrolar s-2 falan daha hafif diye duymuştum.acaba yanlış mı biliyorum ,sizin almayı düşündüğünüz kadro daha hafif olabilir x-vert serisine göre,bu konuda bilgisi olan var mmı acaba arkadaşlar?
    bütün arkadaşlar olayı çok iyi anlatmış scale kadro daha üstün,ama corratec inde donanımı baya üstün.scale size daha pahalıya mal olacaktır bunu da unutmayın.sonradan parça yükseltmek baya masraflı bi iş.

euzun72 bunu beğendi.
  11. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    En önemli parça Kadro oldugu için ben Scott diyorum,eğer bu işten zevk alırsan zamanla malzemeleri geliştirebilirsin.

euzun72 bunu beğendi.
  12. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    Arkadaşlar scale50 aldım çok memnunum. Herkese teşekürler.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  13. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun,isabetli bi karar;)

euzun72 bunu beğendi.