Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Scale Karbon

Konu, 'Bisiklet ve Donanım Ağırlıkları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

scott scale 30 karbon large kadro oldu şehir bisikleti....
    evet bisiklet 2008 yılında alındı o zamanki fiatı 2540 yuro idi keş para ile
    4500 ytl den 4300 ytl indirdim ...
    aldığımda bisikletin ağırlığı 10 kilo 700 gram idi
    teker değişince 11.00 kiloya çıktı şivalve teker aldım bir tanesi 295 gram ama arka teker bana anca 4 ay dayanabildi 80 ytl idi tekerler ..
    en sonundaçareyi fox maşayı çıkartıp yerine karbon mtb çatal takarak hallettim inanılmaz bir şekilde ön taraftan bisiklet hafifledi ....
    gerçi mtb dağ bisikleti orjinalliğini kaybetti....
    bir de offroad çok para yemekte şimdi artık asfalta geçtik ...
    fox maşanın ağırlığı 1540 gram idi yani bir kilo 540 gram mtb çatal ise 810 gram son tartıda bisikletin ağırlığı 10 kilo 370 grama düştü bir kilo daha indirmek için tüm jant setleri değişecek rubena yol tekerleri 1.5
    ve ağırlığı bir tanesinin 510 gram .... tabi ruble en hafif titanyum xtr olmalı
    9 kiloya düşürmeyi planlıyordumda .... 370 gram daha düşürüp 10 kiloda durmak en iyisi diye düşünmekten kendimi alamıyorum ...
    370 gram için sele borusunu değiştiririm ...didonu değiştiririm ..biraz daha oynar herhal ....

2. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    kudret abi ağırlık yapan parçalar şunlar :
    jant setin biraz ağır. crossride
    fren sisteminde değişirse hafifler. ve aynakol.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

onur selam
    evet biliyorum ....
    jant ağır 1 kilo 700 gram rublesiz
    şimdi slr ler bir kilo 400 gram ve 1800 ytl ...
    300 gram için değmez diyorum ama slr lerle birlikte titanyum ruble olursa o vakit hadi bilemedin 200 gram oynama olur benim derdim arkayı hafifletmek
    bu da bana tuzluya patlıyor 2000 ytl nin üstüne çıkar masraf ruble titanyum xtr pahalıdır herhal ..
    bisiklet 10 .370 den 9.8 e geriler evet yeterli benim için sonunda şeytana uyup 3 parçaya dünyanın parasını vereceğiz herhal ayna kol ağırlık olarak iyi s lx xt ile fazla gram olarak farketmiyor xtr olmaz ayna kol olarak bana dayanmaz ben 24 saat biniyorum bir yılda dişleri yerim valla ....
    bir de tabi sele borusu ve didon karbonun hafifi olacak o vakit etti 5 parça yarım kilo atar zannederim çok para çok...

Mehmet Keten bunu beğendi.
  4. kazıma

kazıma Forum Demirbaşı

Seviye:
    mavic crossride
    arka jant 1150gr ön 955gr ağırlığa sahip jant setinden ciddi ağırlık kazanırsınz

5. onurf

onurf Yeni Üye

Seviye:
    Sadece düşündüğünüz jant setinin fiyatı 1800 TL civarlarında olduğu için bu kadar masraf edeceğinize hibrit ya da safkan bir yol bisikleti düşünebilirsiniz. Tabi eski emektara hainlik olarak algılamamanız lazım öncelikle, ilk başlarda biraz kıskançlık yaşarlar ama sonra arkadaş arkadaş geçinirler :)

6. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    kudu abi ebay üzerinden hafif novatec göbek getirtiriz, alex rims xcr 100d çemberlerle (tanesi 400gr) dt-swiss revo yada competition tellerle örüldü mü 1550-1650 gr arası set olur ve bu set 380-400 dolar gibi bir fiyata mal olur ;)

1600 desen jant setinden 350-400 gr kazanırsın.

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

hesab kitab yanlış olmuş galba benim crossride 2008 modeli toplam 2 kilo 355 gram
    valla sizin dediğiniz doğruysa en mantıklı olanı sadece slr super lihgt road ları almak
    toplam benim jant iki kilo 105 gram fazla tabi ....ruble ile 2 kilo 355 gram
    slr leri alırsam bu iş bitecek 705 gram oynar ...
    mantıklı gözüküyor
    evet bisiklete 1800 ytl sıkışmış 10 kilo 370 gram dan 705 düşersek bisiklet 9.6 kalır valla iş slr lere bakıyor zati hep istiyordum o jantları çok gösterişli kırmızı hazneleri sarı cubuğu ....
    yukarda 10 kiloda kalayım diyordum ama işte kafam gidip gidip geliyor valla 9.6 acaip olur
    yahu ...

teker ve iç lastik ağırlıklarını hesaba katmadık yanlız.... birde diskler var

valla dostum doğru diyorsunda şeytana uyup pinarello parisi çekeceğim altıma 15.000 ytl sonra ne olacak istanbulda asfaltmı var yazık o bisiklete .....

dostum temu valla galba bu slr leri alacağız keş para ile sıfırını 1500 ytl ye pazarlıkla kapatırım üç adet 500 ytl ....

Mehmet Keten bunu beğendi.
  8. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    keşke daha ayrıntılı foto ekleseydiniz.

9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum yarın tur var yakından çekeceğim buraya eklerim bisiklet modifiye olunca acaip oldu asfaltı yutuyor 26 jant olmasına rağmen tekerler yol tekeri rubena 1.5 luk tabi yol bisikleti kadar süratli olamaz ...

Mehmet Keten ve umutkahraman bunu beğendi.
  10. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    amacınıza ulaştıysanız hiçbir sorun yok demektir güle güle kullanın.çok güzel görünüyo.

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

dostum detaylı resimleri çektim ..

10.370 gram ....
    yokuş aşağı bisikleti ,pedal çevirmediğim zaman hızlanıyor ama tabi yol bisikleti kadar değil aerodinamik yapısı yol bisikleti gibi olamaz ama eskisinden daha hızlı konuma geldiğide bir gerçek evet bisikletin dağ bisikleti imajı ortadan kalktı oldu şehir bisikleti ve de orta karar hızda yol bisikleti ...

12. MehmetArsLan

MehmetArsLan Kıdemli Üye

Seviye:
    Herşeye rağmen bisikletin dış görünüşü hoş :D:D:D:D:D

13. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence daha para harcama kudret abi buna.Sonuçta kullanım alanına htap etmiyor.ince lastik koymuşsun karbon maşa koymuşsun artık dağ bisikletiğinden çıkmış.Hybrid 28 jant birşey al hem hızlı gidersin hemde cepte para kalır yada cyclcross al derim hem dağ tepe hemde yolda gidersin.Bu böyle garip olmuş.Amacın daha hızlı gitmekmi?Ha diyorsan evde jantlarım var gerektiğinde dağa çıkarım onları takar ve 2 bisiklet istemiyorum dersen ok.Ama bir cyclcrossda bütün işleri görür.Specialized tricross a bak istersen tam senlik ama bunu satınca üstüne 1000 lira daha koyman gerekebilir.

Mehmet Bozdağ ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Derşana katılıyorum ne yaparsan yap 26 gitmiyor

15. Atagün Elma

Atagün Elma Mühim olan varmak değil, yolda olmaktır...

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Vallahi saygı duyarım,başka da bişey demem.Umarım kafanızdaki ağılıklara ulaşırsınız...

16. Mehmet Bozdağ

Mehmet Bozdağ Üye

Seviye:

17. gökhan faruk

gökhan faruk Üye

Seviye:
    Satıp yeni bisiklet aldınmıda çok para kaybediyorsun ölü fiyatına gidiyor, bende Kudret abi gibi yapardım gibime geliyor, ama abi bence daha masraf yapma böyle tamamdır biraz kullan istersen sonra değişirsin.

18. Ali Ozan

Ali Ozan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Başlığı biraz hortlattık gibi oldu sanırım ama bisikletin karbon maşası bence gayet güzel uymuş abi. Hayırlı olsun. Dağ bisikleti özelliklerinden ben çok ödün verildiğini düşünmüyorum çünkü bildiğim kadarıyla bu SASO karbon çatal dağ bisikletleri için dizayn edilen bir model. Yani bu dağ bisikletlerine spesifik olarak üretilen karbon çatalların hafif ve orta off-road yollar içinde darbe emici özelliklere sahip ve gayet sağlam olduklarını okumuştum. Tabi bu özellikleri farklı markaların karbon çatallarında farklılıklar gösteriyor. Ama bu SASO karbon çatallar gayet adı duyulmuş ve güvenilir çatallardır. Zaten İstanbul'un yolları off-road gibi düz yol yok. Birşey gelse çatalın başına şimdiye görür duyardık :)

19. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

konuyu bende hortlattım
    ;) bisiklet he babam evrim geçirmeye devam ediyor 2008 de alınan kadro 50.000 km yedi banamısın demedi ....evet son saso mtb çatal gitti aliminyum yarış çatal geldi ve 28 jantlar oturdu..ağırlık aynı bisiklet gene 10 kilo 350 de kaldı..son rötüşlar ön çatala cyclo cross fren sistemi arkaya avid mekanik disk fren ön olmaz ise önede avid mekanik disk fren başkada bi şey artık düşünemiyorum gidonu yarış gidonu yaparım ama stabilize yollarda bana güven duygusu vermez bi de trafikte bana zor geliyor yarış gidonu...