Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott scale 970

Konu, 'Scott' kısmında Mecuc tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Mecuc

Mecuc Yeni Üye

Izmir de 21 inç beden bulamadim birak turkiyede bile yok hadi bu modeli gectim izmir icinde herhangi bir scott görüp alamiyorsun bilen varsa şu konuda bi aciklama yapabilirmi turkiye ye bu bisiklet gelmiyormu dunyada en cok satilan markalardan biri bizdeki stoklar niye bukadar kisitli

2. Two_Wheels

Two_Wheels Muhammed İkbal

Adı:
    Muhammed İkbal Ayvalık
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Maalesef ki yaygın olan bir kadro boyu değil aynı sıkıntıdan ben de muzdaribim. Sanki ufak tefek bir milletmişiz gibi +19 kadro boyu çok kısıtlı. Hele ki 29er'de 21" arıyorsanız Allah kolaylık versin.

3. Fatih C.

Fatih C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    scott ve kron aynı firma. istanbul motosiklet fuarında de dev gibi standı vardı. yani türkiyede aktif ancak size denk gelmemiş heralde. türkiye ankaranın doğu bölgeleri satış müdürü de benim arkadaşım. kron bisiklet diye aratın internnetten aynı firmadır scott ı getiren. oradan ulaşmayı deneyin bir.

4. Number Pİ

Number Pİ Üye

Adı:
    EMRAH BAYINDIR
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    acıkcası uzun sure scott scale 970 kullandım oncelık le bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum
    eğer agresif bir kullanım tarzınız varsa bisikletin jantları bunu kaldırmıyor cabuk tel kırma sorunu yasıyorsunuz (agresifden kastım bunyhop,kaldırımdan atlama vb.. merdiven felan inmedim ama buna dayanmayan onada dayanmaz)
    ayrıca ormanda maşası yetersiz kalıyor firen sistemide gordugunuz uzere cok dusuk(ki jantdan sonra en cok muzdarip olacagınız konu olacak tahminimce)
    onun haricinde gayet guzel bir bisiklet gerek tasarım gerekse kullanım olarak aklınızda bulunsun belki yardımcı olur diye yazdım
    stok konusuna gelicek olursak bu yıl scott kron ile anlastı kron bisiklet grubu scott sirketinin distribitorlüğünü yapacaklar önce den stok sıkıntısı oldugu dogrudur ancak yakın zamanda bu sorunun da ortadan kalkacağı duşuncesindeyim

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bahsettiğiniz bisiklet agresif bir bisiklet değil zaten, siz onunla bmx hareketleri yaptığınızda elbette tel kırar. Bu hareketleri yapacağınız bisikletin kadrosu ona göre dizayn edilir, jant telleri, tel sayısı ona göre tercih edilir. Siz alçak bir arabayı araziye sokup niçin altı sürtüyor demiş gibi olmuşsunuz. Ben yıllardır scott kullanıyorum. Üzerinde DT swiss jant var. aşağıdaki videolara bakarsanız, araziyede giriyorum, ufak tefek hoplama zıplamamızda oluyor ama şimdiye kadar bir kere akort ayarı yaptırdım. Hiç bir kere tel falan kırmadı. Maşaya gelirsek eğer, 100mm maşa cross country sürüş için idealdir. Down hill tarzı sürüş yapıyorsanız, down hill bisikleti tercih etmeniz gerek. Bence yanlış yönlendiriyorsunuz. Siz bence sürüş tarzınıza göre yanlış bisiklet tercihi yapmışsınız.

6. Number Pİ

Number Pİ Üye

Adı:
    EMRAH BAYINDIR
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @soneryen ben burada scott un kotulugunden bahsetmedım freeride tarzı bir surus de yapmadım (kı kullanan arkadaslarımdan 2 sındede aynı sorun yaşandı)kullandıgınız jant DT swiss kırılmaması normal ancak kaldırımdan atlamakla bir mtb nin jant teli kılmasının normal oldugunu soylemesın kımse suanda bendede DT swiss jant seti var ve o sorunlar coktan geride kaldı 2.sı masa yaylı ve sade surerken bir havalı kadar rahatlık saglamıyor bir yerden sonra deiştirmek isteyecektir ki bunun icin soyledim kullanılan jant telleri normal bir city bike ınkıyle aynı isteyen arastıra bilir buyuzden de kaldırmıyor bunu bilerek almasının daha mantıklı olucagını soyluyorum kaldıkı scott kadrolarına laf soylecek bir durum yok scott zaten mtb turunde en guvenlı kadroları ureten bir firma

soneryen bunu beğendi.