Scott scale 899 2011

Scudo

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Flash'dan sonra bu değer ulaşılmaz değil.. eğer scott,specialized veya cannondale harici bir firmadan bu bilgi gelseydi şaşırırdım açıkçası..

cannondale ile karşılaştırmak için önce ürünlerin aynı sene çıkması lazım..
cannondale 950 gr'ı 2 sene önce çıkardı flash ile :) , 2 sene içinde 51 gr indirmek normal.. :)
ayrıca BB30'u 4 senedir kullanıyo ve arka fren bağlantısını XC'den önce badboylarda 4-5 sene önce kullandı. Drop out'u Orbea yıllardır kullanıyo..

tüm bunlara rağmen bisiklet sektörü için inanılmaz günleri yaşıyoruz,bakalım daha neler olacak.. eylüldeki fuarlar fena olacak..

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
Bu kadronun M ölçüsünde 950 gr gelen bir de 29er versiyonu olacakmış.Bu da flash 29er dan 200 gr daha hafif demek.Bisiklet parçaları adına (özellikle 29er modellerde) kısır bi ülkede yaşamanın faydaları...Yoksa flash almış olacaktım çoktan...

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
üstün zarafet canondale nin ulaşamayacağı mükemmelik karşılaştıralmayacak kadar güzel ve bir o kadar da güven verici ismi var SCOTT

Tepki
59
Müthiş bir kadro, büyülenmek tam olarak bu olsa gerek! son 1 haftadır kaç kez videoyu izledim belli değil. Paylaşım için çok sağol

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@mertcan gölge

xtr 10 lu sisteme uygun aynakolu daha çıkarmadıki xtr taksınlar mertcan:D

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
@Ezel

cannondale - scott ve specializedcılar birbirine hep nispet yapar bu-şu daha iyi diye :)
yakında cannondale cevap verir merak etmeyin :)
bu rekabet tüketicinin işine geliyor yoksa türkiyedeki gibi halen kaynak çapakları temizlenmemiş demir kadroları satarlardı :)

ayrıca scott'dan mengeneli ve çekiç darbeli bir video bekliyorum yoksa 1 eksik kalır.. :)

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@memocy

Rekabet her zaman kaliteyi artdırır buda bize müşteriye olumlu yönde yansır scott specialized giant trek canondale dünyaya hükmeden markalar hepside araştırmaya geliştirmeye önem veriyor buda müşteri potansiyelini etkiliyor :in:

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Bu kadronun özellikle bottom bracked kısmını eskisine nazaran felaket inceltmişler. Bana olabildiğince korkutucu geldi. Hani Periyodik cetvele yeni eklenen bir elementi karbonun içine katıştırsalar anlarım :) ama malzeme bilimi ortada. Esnemezlik değeri yüksek olan yüksek yoğunluklu karbon lifleri kullanıyorlar, buna güvenip malzemeyi inceltiyorlar. Doğal olarak kadronu dayanımı da düşüyor.

Bir örnek; Giant'ın Toray 800 liflerini kullandığı ve fusion tekniği ile ürettiği advanced sl kadrolar. Mesela TCR advanced sl piyasanın en iyi bir iki yol kadrosundan birisi. Gördüğüm dergi testlerinde hep Pinerello Dogma, Willier Superleggera gibi modellerle kafa kafaya gidiyor, ilk 3ün içinde hep. Aynı teknolojiyi mtb'de de kullanıyor ama bahsettiğim, yüksek esnemezlik, ince malzeme ve düşük dayanımdan dolayı, buna bide MTB deki sert kullanım eklenince bazı kadrolar fabrikaya geri dönmüş :) Bunu Giant'ın bu yıl mtb kadroların da yeniden T700'e ağırlık vermesinden ve 2011 modellerini 100gr civarı özellikle BB kısımlarından ağırlaştırmasından da anlayabiliyoruz.

Sonuç olarak her yeni çıkan teknolojiye atlamamak lazım. Tamam hayranlıkla bakalım ama uzaktan uzaktan :) Birkaç yıl kullanılsın, revize olsun kendini kanıtlasın ondan sonra belki..

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Guney, nerden duydun bilmiyorum ama Giant'in bu yil mtb kadrolarinda t700 carbonlarla agirlik vermesi ya da kadrolarini bb'den 100g agirlastirmasi dogru bilgiler degil.
Hatta eksik yok fazla var diyebiliriz, bu yil urun gaminda trance-x modelini de t-800 versiyonla piyasaya surduler;)

Bir de abicim oyle her seyi bekleyip, ne olacak diye beklersek bu sefer de teknolojiyi 1-2 sene geriden takip etmis oluruz:D
Biz imkanlar dahilinde bugunun nimetlerinden faydalanmaya bakalim, birsey olursa da nasilsa garantisi var:)

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
2005 model limited' kadrolu arkadaşımın bisikletini test ettim ve fs gibi arka bacakların esnediğini söylediler. hala şüpheli bakıyorum carbonlara

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@Güney Tuncer

Yeni scale tabiki çok güzel fakat bende güney abinin anlatdığı gibi kadronun arka kısmını pek begenmedim yeni scale 899 düşünüyordum fakat şu an ki scale ler kendini zaten kanıtladığı için scale rc ye yeşil ışık yaktım :D ileride çok param olur sponsorumda iyi olursa iyi bir yerlere gelirsem scott scale tekrardan tercih ederim :D birde ucuzlasa bi bu baş döndürücü icatlar kötümü olur :rolleyes:

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Bu kadro bende olsa ilk yapacağım iş sele kelepçesini kesip adam gibi bir kelepçe takmak olur.
Mat olanı kesinlikle benide hasta etti ama bu hafifletme işlemlerinin bir sınırı olmalı.
Kendi kanaatimce hem görsellikten hemde sağlamlıktan ödün veriliyor.

• Beğen
Tepkiler: Specter1

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@deore79

Scott yapmışsa ödün vermez ödün verse nino ya vermez ;) :cool:

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Bora Alben

@Samet Şenel

@dgt97

2011 Scale 899 ve RC aynı kadroyu paylaşıyorlar ve hepsinin altında seri numarasının yanındaki bir etikette kadro ağırlıkları yazıyor... Tam doğru şekilde. 856gr etiktli kadro gördüm şahsen :)

Birde benim 139gr gelen 144gr gelen ve 137 gr gelen SLR selelerim oldu :) Seçmesini bilmek lazım :)

@temu90

Bu arada Swisspwer zaten bu kadroyu kullanıyor bir süredir:)

@deore79

Ertuğrul abi bari sen yapma yahu :)

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Çağrı sende biliyorsun sonuçta yarışçı olmadığım için hafiflik ikinci planda kalıyor.
Benim için görsellikte önemli Bu bisikletleri profesyonel sporcular için tasarlıyorlar ama satın alan kitle amatör kullanıcılardan oluşuyor.
Ben o sele kelepçesini hiç beğenmedim ama alınca kesmektende vazgeçtim garanti dışı kalmasın :)
Merida O NINE kadrodanda arka borularının çok ince olması ve 27.2 sele borusu kullanmaları sebebi ile vazgeçmiştim.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ZİYA