Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott scale 80

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında keremcanbora tarafından paylaşıldı.

1. keremcanbora

keremcanbora Yeni Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar
    foruma yeni katıldım. almam gereken bisikleti araştırıyorum tabi olaya hakim değilim sık fikir değiştiriyorum.
    scott scale 80 beğendim geçen gün sanırım 17'' ve small ebatda tabi fiyat 700 EU cıvarında.
    erenköyde oturuyorum daha çok sahilde kullanıyorum yada adalara gidiyorum henüz çok uzun yol deneyimim olmadı.
    eski bir bir dağ bisikletim var ama çok ağır artık.
    kısacası city bike mı yoksa mountain bike mı?ve de mesela amotisör önde olunca çok mu dezavantaj olur?
    fikirleriniz bana çok yardımcı olacak eminim
    sevgileirmle

2. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aramıza hoşgeldin öncelikle:)
    bu aradığın soruların cevapları forum da mevcut,bisiklet seçimine girersen ,o bölümde arama yaptır .mutlaka aradığın cevabı bulacaksın yüzlerce.seçtiğin model özellikle kadro olarak ,dağ bisikletinde en iyi kadrolardan birisi(aluminyum).
    ama öncelikle ne tür bir bisiklete ihiyacın var onu belirle .dediğim gibi forumda arama yaptır bisiklet seçimi bölümünde.

keremcanbora bunu beğendi.
  3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar. Öncelikle foruma hoş geldin. Scale 80 çok güzel bir bisiklet. Daima asfaltta kullanacaksan city bike da düşünebilirsin ama, yollarımızdaki çukurları ve bisiklet yolları olmadığı için kaldırım iniş çıkışlarını düşünürsek, mtb doğru bir tercih olur.
    Amortisör ise, zaten önde olmalı, hardtail tabir edilen mtb lerde. Senin tarzına da yeterli olur. Arkada da amortisör olsun dersen iyi bir bisiklette fiyat yükselir. Bence Scale 80 güzel seçim. Tercih senin.

4. keremcanbora

keremcanbora Yeni Üye

Seviye:
    merhaba
    ayrıntılı cevap için teşekkürler. bugün birkaç yere uğradım ve scoot scale 50 ve 60 arasında kararverme aşamasına geldim ancak farkındasınızdır 80 derken dünden bugüne 50 telafuz etmeye başladım.
    bana söylenen daha sonra upgrade edeceğim ve almışken üst kalitede mtb olarak scale 50 alıp kurtulmam . bense hala acaba abartıyormuyum ihtiyacım olmayan yada olmayacak özelliklere peşin para ödemekten endişe ediyorum çünkü fiyatlar çok ciddi . mesela 50 ile 60 arasında fren sitemleri (V-brakes vb.)
    fikrinizi rica ediyorum
    teşekkürler tekrar

5. keremcanbora

keremcanbora Yeni Üye

Seviye:
    scale 40 a sahip olduğunuzu öğrendim çok güzel olmalı en güzel günlerde binmenizi dilerim.
    yazılarınızdan anladığım bu işe gönül vermişsiniz bense yaklaşık 4 yıldır bisiklete binen ve giderek daha çok seven bir amatörüm.
    bir kerede scale 50 alıp kendi çapımda işi bitirmek mi? yoksa daha düşük modellere mi yönelmem daha gerçekçi olur sizce
    scale 50 ile 60 arasında fren sistemleri bir tercih sebebi olmalı mı sizce? benim için karşılaştırırsanız ve fikrinizi söylerseniz çok memnun olurum.
    kolay gelsin teşekkürler

6. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bence en düşük modelini (scale 80),sonuçta kadrolar aynı.scale 50 1250 euro,80 ise 720 euro yani 530 euro fark var ,bu parayı istediğin gibi kullanabilirsin.1000 ytl den fazla eder bu fark.sadece disk fren için bu kdr farka değmez.sonuçta her iki bisiklettede maşa ,aynakol,teker setleri alt donanım.disk frenden önce bu donanımları yükseltmek daha mantıklı olur.

7. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Tekrar merhabalar. İyi dileklerin için teşekkür ederim. Scale, hardtail mtb kategorisinde kendini ispatlamış ve adını duyurmuş aranan ve ikinci elde kolay satılan bir kadrodur. Bu seride 40 dan 80 e kadar sadece renkler farklıdır. Özellikler birebir aynıdır. Değişenler bisikletlerin donanımlarıdır.
    Scale 50 de juicy 3.5 hidrolik disk, 60 da V-fren var. Fren olayı ile ilgili olarak, forumda pek çok yazı ve yorum var. Donanım başlığının altında arayıp okumanı tavsiye ederim.
    Benim yorumumu istersen, V fren hafif, kullanımı ve tamir bakımı kolay bir fren sistemi. Hidrolik disk ise biraz daha ağır ( Scale50: 12.60 kg. Scale 60: 12.35 kg.) bakımları biraz daha teknik malzeme gerektiren sistemler. Genelde yolda, hafif arazide, çamura girmeden kullanacaksan V fren yeterli olacaktır.
    Ama ben hidrolik disk freni kullandıktan sonra V fren kullanmam diyorum kendi kendime. Kullanım yumuşaklığı, etkin fren gücü, bir parmakla rahatça kullanılabilmesi bence artı yönleri. Yani bence biraz daha bütçe ayrılıp scale 50 alınabilir :) Ki scale 50 deki ön rotor 185 mm. lik geniş rotor. Hem görüntüsü hoş hem de çok iyi fren performansı var :D

keremcanbora ve cihan aksoy bunu beğendi.
  8. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    Scale olsunda hangisi olsa olur aslında. Diğer donanımlar çok önemli tabiki ama farkı yaratan kadro. Bende 50 ile 60 arasında kaldım. Fakat 60 alıp (diskden vazgeçip) mağazadan çıkarmadan bir iki parçayı değiştirmek daha mantıklı gibi geliyor. (parçalar sıfır olduğu için sadece aradaki farkı verirsiniz) 60 alıp aynakol, ön vites ve fren kolarını değiştirmeyi düşünüyorum. Bu durumda bile 1250Euro'ya ulaşmadan (scale 50) iyi bir donanım yapılabiliyor.