Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott scale 80 kadrom kırıldı..!

Konu, 'Scott' kısmında ErhanYılmaz tarafından paylaşıldı.

1. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar aslında paylaşmayacaktım ama bursalı arkadaşlarım çok ısrar ettiler..paylaş herkezin bilgisi olsun bu ekonomik krizde ne sıkıntılarla alıyoruz malzemeleri diye..! bende ısrarlara daha fazla karşı koyamadım..firma yetkilileri zararımı karşıladılar sağolsunlar..umarım paylaşımımı hoş görürler :in:
    herkezin bildiği gibi kadrom buydu scale 80 (2008)
    sonra başına bunlar geldi..:eek: :( :mad:

bende altıma TREKK.! çektim baba :)
    arkadaşlar,abilerim,sayın satıcılar,v.s v.s umarım paylaşımımdan ötürü bana kızmadınız.. ben başıma gelen bu olayı eğer burada paylaşmasaydım,galiba buradaki binlerce bisiklet severe ayıp etmiş olurdum..hiç kimsenin kimseye ayıp etmemesi dileğiyle saygılar

ozgur_jeo, ismail issi, kory ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de aynı kadroyu kullanıyorum. Marintek firmasının kadronun arkasında duruyor olması çok güzel. Geçmiş olsun.

ErhanYılmaz bunu beğendi.
  3. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkür ederim MARİNTEK çok güvenilir süper bir firma.!
    erdoğanlar bisiklet sayın lütfü abiye ve MARİNTEK yetkililerine sonsuz teşekkürler :in:

ZekiAlper bunu beğendi.
  4. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sizinle ilgilendikleri için bizler de sonsuz teşekkürlerimi eksik etmeyelim:).. Keyifli sürüşler..!

5. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    geçmiş olsun erhan ...bir tüketiçi olarak firmanın zararını karşılaması güzel bir olay .. senin de çatlagı zamanında farketmen iyi olmuş ..kazasız sürüşler dilerim

6. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    Bizleri bilgilendirdiğin için sağol Erhan abi. Marintek firması gerçekten çok ilgili:in:

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Tahmin ediyorum, bu durum bir üretim hatasindan kaynaklanmis olmali. Cünkü o noktadan kirilan pek fazla XC kadrosu görmedim bu zamana kadar. Herkesin basina gelebilecek birsey, önemli olan zararinizin telafi edilmis olmasi.

Yeni kadronuzu da güle güle kullanin.

8. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kkırıldığını nasıl fark ettiniz ? demek istediğim kırıldığı anı fark ettiniz mi? kırılma ani bir olay mıydı ?

Fotoğrafları yayınlamaya karar vermek ne kadar süre aldı diye de sormak isterdim ama işin gerçeği zararın telafisini riske atmamak için bende yayınlamakta acele etmezdim herhalde belkide hiç yayınlamazdım bilemiyorum !

9. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    kırıldığını yani çatladığını bakım yaparken farkettim..! ALLAH,tan orada farkettim eğer farkedemeseydim belkide mudanya yokuşundan ağağıya 75km hız ile inerken kırılabilirdi ve belkide ben şuan sakat kalmış olabilirdim.! belkide hayatımı kaybedebilirdim.! yayınlamasaydım buradaki binlerce kişiye haksızlık olurdu.! bir amoeba kırıldığında hemen yayınlanıyor.! yada bir kron yada sedona.! neden scott kırıldığında yayınlanmasın.? yasakmı.? beni birilerinin kazandığı para değil insanların hayatı daha çok ilgilendiriyor.!:in:

10. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    erhan abi paylaşımın için teşekkürler.tabiki herkesi bilgilendirmek ve başına gelen talihsiz olayı herkesin görmesini sağlamak büyük iincelik.
    paylaşımın çok doğru ve güzel bir davranış.sanmıyorum scott firması bu ve bunun gibi bir sorun yüzünden imaj kaybedeceğini.sonuçta marka olarak dünya çapında liderler arasında.zaten bir lider ve güvenilir bir marka olduğunu zararını karşılıyarak bence göstermiş zaten.
    tekar geçmiş olsun...allah kaza bela vermesin

11. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Geçmiş olsun öncelikle..
    Ülkemizde böyle kaliteli satıcılar ve kaliteli ürünler olduğu için şanslıyız aslında, başka bir marka olsa belki kabul etmeyebilirdi ama Scott sonuçta dünyanın sayılı markalarından birisi ve satın alırken siz o garantiyede para ödüyorsunuz tıpkı diğer markalarda olduğu gibi.. Yani ilk alış tutarın yüksek olması hem AR-GE hem de garanti hizmeti için aslında...

Yayınlamanız çok iyi olmuş bence, burda amaç markayı kötülemek falan değil tam tersine insanları bilinçlendirmek.. Sonuçta bu herkesin başına gelebilir, bu yüzden herkes bisikletinin parçalarını ve kadrolarını sürekli kontrol etmelidir. Sırf bunu bizlere hatırlattığı için bile çok yararlı bir konu ;)

Trek'inizde hayırlı olsun, kadro rengi gerçekten harika.. Kazasız belasız çatlaksız kullanırsınız inşallah :)

12. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:
    İşte bende böyle bir yorum yazacaktım ama berkay çok daha hızlı :)

d.berkay ve ErhanYılmaz bunu beğendi.
  13. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    berkay_ Sonuçta bu herkesin başına gelebilir, bu yüzden herkes bisikletinin parçalarını ve kadrolarını sürekli kontrol etmelidir. Sırf bunu bizlere hatırlattığı için bile çok yararlı bir konu..!
    ince noktayı anladığın için ve daha çabuk anlaşılır hale getirdiğin için bende sana teşekkür ederim :in:

kron_xc4000 esk ve d.berkay bunu beğendi.
  14. erzanaskin

erzanaskin Forum Demirbaşı

Seviye:
    Burada zaten marka kötülemekten çok ithalatçı firmanın sattığı malın arkasında durması ön plana çıkarılmış. Bence bu durumu bizimle paylaşman çok doğru bir davranış. Sonuçta mercedes ve bmw gibi arabalarda bile fabrikasyon hatalara rastlanabiliyoruz. Önemli olan satıcının sattığı malın arkasında durarak tüketiciyi madur durumda bırakmaması. Buradan çıkarılacak önemli sonuçlardan biride ekipmanlarımızın marka ve modelleri ne olursa olsun devamlı ve gerekli kontrolleri yapmak şart.

15. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun.
    Bu gidişle scott Türkiye'den çekilecek :p kadroları kıran kırana :D

16. Aziz Mustafa Şahin

Aziz Mustafa Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Daha önce çeşitli yerlerinden kırılan yada çatlayan Scott, Giant, Trek kadrolar gördüm.Ama bu demek değildir ki bu kadrolar sürekli olarak kırılıyor. Öyle bir durum olsa dünyaca ünlü bu firmalar ürünleri geri toplar ve kullanıncı zararını telafi ederler.
    Hatırlarsanız bir kaç yıl önce shimano Kasım 2005 tarihinden sonra satışa çıkan ( bazı )quickrelase'leri geri toplamıştı.Çünkü bu mandallar kapandıktan sonra kırılma tehlikesi taşıyordu.
    Kırılan bir kadrodan dolayı ,herhangi bir ülkenin piyasasından çekilme gibi bir durum söz konusu olamaz.

17. Fırat Ayanyan

Seviye:
    Böyle birşey olmayacağını biliyorum zaten espri yaptım :p ifadesne dikkat

Aziz Mustafa Şahin bunu beğendi.
  18. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    valla hocam scott dünyanın en iyi markası ise şekil A burada altta
    dünyanın istediğiniz kadar en iyi markasını kullanın bisikletinize binmeden önce mutlaka kontrol ederek binin..! benden söylemesi saygılar

19. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu tür ultra light ve özellikle aliminyum türevi (scandium vs.) kadrolarda kullanıcının kilosuna ve kullanım tarzına bağlı olarak ne marka olursa olsun kırılma riski vardır.zaten bu nedenle bazı firmalar kilo sınırı tavsiyesinde bulunur.aslında kullanıcı kendisi,kilosuna ve kullanım tarzına bağlı olarak kadrosunu seçmeli veya satıcı ona göre önermelidir.yani 100 kg lik bir kullanıcıya kalkıp 1300 gr aliminyum bir kadro verilirse yada alırsa kırılma riski her zaman olabilir burda doğrusu bence 300-400gr daha ağır ama daha sağlam bir modeli seçmektir.bakın burda bu belirttiğim unsurlar hiç sorgulanmadan firma direkt olarak zararı karşılamıştır. işte önemli olan bu. büyük firma olmakta budur.

20. Fırat Ayanyan

Seviye:
    Bu sözüm neden bu kadar büyüdü anlamadım.Scott'ı insanoğlu üretmiyormu neden uygun koşullarda kırılmasın :) kırılmayacak kadro yok.Bu arada bende bir scott kullanıcısıyım.
    Gelecek raporu sabırsızlıkla bekliyorum.Scott'ın bisikletlerini geliştirmesinde ufak bi payımız olacaksa ne mutlu bize :)
    Ayrıca zararın karşılanmasına da sevindim tekrar geçmiş olsun

erkanterik bunu beğendi.