Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Scale 80 Kadroda 2,35 eninde dış lastik kullanbilir miyim ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mert KURT tarafından paylaşıldı.

1. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    2010 Model Scott Scale 80 Kadrom var. Araştırdım fakat net bir bilgi elde edemedim. Bu kadro üzerinde Maxxis ignitor 26* 2,35 ölçülerinde ki lastiklerinden kullanmak istiyorum. Dış lastikleri şehir dışından alacağım içni deneme şansımda yok.. Bisikletimin üzerinde fabrika çıkışı 2.10 lastik mevcut. 2,20 lastik uyacağına da eminim ama 2,35 lastik taktığımda sürtecek mi bilemiyorum. Ayrıca virajlara veya çukurlara girdiğimde bir miktar esneme olacaktır. Bu esneme payı da kafamı kurcalıyor açıkçası...

Daha önce aynı veya benzer bir kadro da denemiş kullanmış olan var mı ? Bu kadar geniş bir lastiği MTB'de kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Elbette kullanabilirsiniz.Bisikletiniz 26x2.35 ten daha geniş lastikler de takabilirsiniz.Rahatlıkla sipariş veriniz zira 26x2.35 lastikleri hangi bisikletler için üretmiş olabilirlerki değil mi?
    Şu listeye bir bakın
    http://www.harwoodcycles.com/tyre_size.htm

Mert KURT bunu beğendi.
  3. Bahadir.Karaca

Bahadir.Karaca Kıdemli Üye

Seviye:
    bir arkadaşım scale 50 de kullanıyordu. sorun olmaz takılır ama çamura girdiğin anda kadro boyasını yemeye başlarsın lastiğin kadroya en yakın olduğu yerleri dayanıklı dc-fix ile kaplamanı öneririm.

Mert KURT bunu beğendi.
  4. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Derya Bey çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgi için. Ben 2,20'den daha kalın lastik MTB'ler üzerinde görmediğim için ''acaba sadece Downhill tarzı bisikletlere mi uygun bu genişlikteki lastikler'' diye düşünmeye başlamıştım..

Bahadır Bey çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgi için. Scott Scale 40'tan 80'e kadar aynı kadro kullanılıyor. Dolayısıyla bende de sıkıntı çıkarmayacaktır ozaman.

dc-fix nedir diye araştırdım da duvar,kapı aklınıza gelebilcek herşeyi kaplama yapabileceğiniz bir ürün markası sanırım.
    Telefonların ekran yüzeylerine yapıştırılan ekran koruyucu jelatinler oluyor ya şeffaf, işte elimde ona benzer şeyler var onlardan yapıştırmayı düşünüyorum.

Bu dc fix'lerin şeffaf olanları var mı acaba piyasa da? Bir de nerede bulabilirim ve fiyatları nedir?

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yanıtım sadece sorunuza yönelikti.26x2.35 lastiklet belirttiğiniz gibi Downhill (Zorlu patika inişleri) için oldukça uygun.Off road dışında yani düz yol ve asfaltta sizi bitirir. Nispeten offroad dışında da sizi üzmeyecek modelleri de gözönünde bulundurun.İlk aklıma gelen Schwalbe Nobby Nic Evolution (2.1) olanı,bir diğeri de Continental Mountain King 2.0-2.2,extra yan dişleriyle düz kayaya bile tırmanılır.

6. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Shwalbe 2,10 rocket ron lastiklerim var araziye çıkmak daha nasip olmadı. Bisikletimi daha bugün topladım =)

Düz yol için 1,75lik michelin country rock lastiklerim var zaten.

Sadece arazi yapacağım günler için almak istemiştim 2,35 en de bir ignitor.
    Araştırdığım kadarıyla zorlu arazi şartları için ignitor, rocket ron, noby nic en başarılı lastikler.

Tekrar teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için.

Sanıyorum konu kapatılabilir..

Derya Keçeci bunu beğendi.