Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Scale 70-Corratec SuperBowFun/Xvert 0.3

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alper Temircan tarafından paylaşıldı.

1. Alper Temircan

Alper Temircan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Daha önceden "Yurtdışından Bisiklet Getirtmek" diye konu açmıştım. İlgilenen ve cevap veren herkese teşekkürler.:in: Ama ne yazık ki yurtdışı işi yattı.:mad: Bütçeyi biraz yükselterek başlıkta da belirttiğim 2009 Scott Scale 70 - 2008 veya 2009 Corratec Superbow Fun ve bulabilirsem 2008 Corratec X-Vert 0.3 arasında seçimsiz kaldım. Sevgili forum ahalisinin yorum ve yardımlarını bekliyorum. İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.:in:

2. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben scale 60 aldım kesinlikle tavsiye ederim.Zaten scale alüminyum serisinde malzemem farkı var kadro aynı.Bence scale 70.

Alper Temircan bunu beğendi.
  3. Alper Temircan

Seviye:
    Sea84 öncelikle ilgin için teşekkür ederim.:in:
    Scale 70'i kompenent konusunda diğer iki seçenekten zayıf kalsa da kadrosu beni çok cezbediyor.:D Başta Scale 70'te kararlıydım ama 2 arkadaş aynı anda alacağız ve arkadaşım Corratec'ler konusunda kafamı bulandırıp duruyor.:mad: Gelecek yorumlar yönünde kararımı vericeğim inşallah.

4. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    bence scale görüntü ve kalite olarak ta.

5. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    Kesinlikle scale. Eğer corratec'le yanyana koyup bakarsanız aradaki farkı görürsünüz.

6. Alper Temircan

Seviye:
    sottozero öncelilkle ilgilendiğin için teşekkürler.:in:
    Gelen yorumlara bakılırsa başta yaptığım Scale 70 kararı doğru gibi.:D
    Biraz da Corratec kullanan arkadaşlardan yorum alabilirsem fena olmaz hani.:in:

7. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Eğer aldıktan sonra zaman içerisinde donanımı yükseltme niyetin varsa, kesinlikle Scale al. Ama biz bisikletçiler rahat duramıyoruz, illa ki parça parça donanımı yükseltiyoruz. Ama yok "ben aldığım bisikleti bir defa alacağım, donanımını yükseltmeyle uğraşamam" diyorsan, Corratec'ler de güzel bisikletler ve superbow kadro çok şık bir kadro. Aynı fiyata daha iyi donanım alabileceğin için Corratec de düşünebilirsin.

8. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    bir corratec kullanıcısıyım hem yol hemde mtb bisikletim corratec 2sindende çok memnunum görüntü olarak corrateclerin scottlardan daha başarılı olduğunu düşnüyorum kadro ağırlıkları olarakda kayda değer bir fark yok corratecler ve scottlar arasında ömür boyu garantili kadrolar bunlar scottın daha pahalı olmasının sebebi ismi yüzündendir bence değmez neticede corratecde kendini ispatlamış bir markadır

9. Alper Temircan

Seviye:
    Teberus öncelikle ilgin için teşekkürler.:in:
    Benim için önemli olan kadrodur. Scale'in donanımı başlangıç için bana fazlasıyla yeter. Zaten eskimedikçe veya bozulmadıkça değiştirmek gibi bir niyetim yok. Ama dediğim gibi arkadaşım almışken iyi donanımlı olsun diyor ve Corratec'lerle kafamı bulandırıyor.:mad: Kararım şimdilik Scott yönünde büyük oranda.

10. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ben Scale 40 kullanıyorum. Çok güzel bir kadro. 1600 gr. ağırlığı var. Corratec kadroların 2000 gr. civarında olduğunu duydum ama tartılmış halini görmedim. Zaman içerisinde parça değişikliği illa ki olacaktır. Bence temel sağlam olsun, üstyapı zamanla yerine oturtulur. Scale çok çok iyi bir alü kadro.
    Ama üç bisikletin içinde S0.3 donanımı ile ön plana çıkıyor. Özellikle Mavic jantları ile :)

11. Alper Temircan

Seviye:
    mustea7 öncelikle ilgin için teşekkürler.:in:
    Eğer ki Delta'da kaldıysa 0.3'ü hem gidondan kilitlemeli amorsitoru hemde jant seti için düşünmüyor değilim. Çok albenili bir makina ama kadro konusu kafamı bulandırmıyor değil. Scale'in kadrosu kadar iyi midir bilmiyorum.:bilmiom: Off gene kafam bulandı.:River-102 Neyse yorumlar gelsin mutlu sona doğru kararımı netleştiririm inşallah.

12. Ahmet Turan BABACAN

Ahmet Turan BABACAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    ben de corratecimi alırken senin gibi çok gittim geldim. En son s0.3 2007 de karar kılıp delta bisiklete gittim orada ulaş ve diğer arkadaşlar aklımı çeldi 2007 s0.3 yerine bana aynı fiyata 2008 s0.4 ü önerdiler. en büyük farkı 2008 s0.4 de disk fren olmasıydı. Ve s0.4 ü aldım.

Son olarak da geçen hafta bir bayan arkadaşımıza corratec 2009 x-vert xpert aldık. trek 4400 d ile kıyaslamıştık 4400 D alivio 8 li sistem olduğu için aynı hatta daha ucuz fiyata xt shadowlu corrateci almayı yeğledik.

Şimdi senin bahsettiğin Scale 70 ile 2008 s0.3'ün internetteki fiyatları aynı. Her ikisinde de shimano seri dışı hidrolik disk frenler var. Bunlar da aynı sayılır. Ön attırıcı ve vites kolları her ikisinde de aynı. Aynakollara gelince; ikisi de seri dışı ama corratecdeki bir sınıf daha üstte ama buna da aynı diyelim. Ağırlıklar internet verilerine göre scott 12.8 corratec 12.2 kg (pedalsız ağırlıkları olsa gerek) hadi bunlara da aynı diyelim ve gelelim farklara, Kadro, Maşa, arka attırıcı, göbekler, jantlar, ve lastikler.
    Kadro farkı malum önemli. Scott'ın kadrosu scott'ı tercih sebebi kılar.
    Maşa şeçimi senin kullanımına göre değişecektir. Bu çok da önemli değil. Aldığın yerde bile maşa değişimi yaptırırsı iki model arasında 50 ytlyi geçen bir fiyat farkı olmaz sanırım.
    Arka attırıcı da gerek görünüm gerekse performans olarak corratecdeki xt shadow sanırım slx'e göre daha iyi. Ama bu farklılık kanımca herhangi bir tercihe sebep olamaz.
    Geldik bence en önemlisine dönen aksama, Jantlar göbekler ve lastikler.
    Bu üçüne bakılırsa corratec'in 3-0 önde olacağı kesin Mavic crossride set gerçekten çok cazip. Bence bir bisikletin hafifleme ye başladığı en önemli yer dönen hareketli aksamdır. Çünkü dönen aksam hafifledikçe atalet momenti azalır ivmelenmek daha da kolaylaşır.

Kardeş bence yapman gereken:
    Scale 70'e mavic crossride seti takmanın sana maliyeti ne olur ( tabi scale 70'in standart jant setinin satış fiyatını düşünerek).
    Sonuçta bi rakamla karşılaşacaksın bu rakam için scott kadroya değer dersen; Hiç düşünme scale 70i al. "Yok ya o kadar paraya değmez" diye düşünüyosan Corratec'in hayırlı olsun. Yanlış anlama jant setini değiştir demiyorum. Sadece karar verebilmen için söyledim. Ama muhakkak her iki bisikleti de canlı canlı çıplak gözle bir gör.

Ben yaklaşık 1 yıldır corratec biniyorum hiç bir şikayetim olmadı ama hiç scott kullanmadım. O yüzden marka bağımlısı olmadan tarafsız bir yorum yazmaya çalıştım. Umarım yararım dokunur.

İyi günler..!

13. Alper Temircan

Seviye:
    Sevgili atbabacan iki bisiklet arasındaki karşılaştırma daha iyi yapılamazdı herhalde.:in: Çok çok teşekkürler.:dua:
    Şu an bi yandan bu yazıyı yazıyorum bir yandanda bahsettiğiniz parçaların fiyat karşılaştırmasını yapıyorum. Lx-Xt arka arttırıcılar arası yaklışık 36€, Rock Shox Dart2 - Dart3 arası yaklaşık 35-40€, jant setleri arasındaki fiyat farkını bulamadım ama Mavic Crossride jant setinin fiyatının 195€ olduğunu öğrendim. Vesselam baya bir donanım farkı var.:boese157: Dediğiniz gibi gerek jant seti gerekse diğer donanım farkı Scott'ın kadrosuna değer mi düşünmek lazım.:bilmiom: Neyse çok yazdım gibi.:D İlgilenen herkese çok teşekkürler.:in:

Ahmet Turan BABACAN bunu beğendi.
  14. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    kararınızı bizlerle paylaşırsanız herklez mutlu olacaktır
    iyi günlerde kullanın

15. Ahmet Turan BABACAN

Ahmet Turan BABACAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Scott da alsanız Corratec de alsanız kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle. Ben teşekkür ederim..

16. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    Sizin için hayırlısı ne ise o olsun.

17. Alper Temircan

Seviye:
    Şimdilik kararım bulabilirsem 2008 Xvert 0.3 bulamazsam 2009 Scale 70. Bisikletimi alabilmek için Aralığın 3'üne kadar beklemem gerekiyor.:( Para 3'ünde elime geçicek o yüzden. Alır almaz resimleri eklerim. Tekrardan herkese teşekkürler.

18. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    umarım yeterli bilgi olur
    corratec s 03 ile scale arasinda cok fark var scott rengine takilmanin sana bir yarari olmayacak cunku corratec kadro gercekten cok saglam ve daha profesyonel
    tum komponentlerde corratec s03 scale den cok daha ustun
    eger kullanmış olsaydın her ikisini de aradaki farkı çok rahat görebilir ve hissedebilirdin
    bol pedallar

19. Alper Temircan

Seviye:
    Mesajımı düzenleyemedim Aralığın 3'ü demişim Ocağın 3'ü olucak.
    Bugün Delta'yı aradım. 2008 Xvert 0.3 kalmamış. 2009'uda 1099€. Bütçe aşımı da yapamıyacağım için Scale 70'le mutlu sona varacağım.

20. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    İyi bir seçim bence scale 60 da alabilrisin donanı mı daha yüksek neticede.