Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott scale 60 ve trek 6300D seçim zorluğu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bambam tarafından paylaşıldı.

1. bambam

bambam Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 2000 ytl lik bi bütçe ile bisiklet almaya karar verdim araştırmalarım sonucunda scott scale 60 ve trek 6300D arasında kararsız kaldım, açıkçası sağlamlık benim için ön planda scott ın tek dezavantajı v fren olması, sizin tecrubelerinizden yararlanmak istiyorum , şimdiden teşekkürler...

2. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Dostum ben de 2000YTL'ye kadar bisiklet araştırıyorum. Trek 6500D fena değil ama sadece arka takımda XT kullanılmış, diğer tertibat ise Deore. Yani LX bile değil o yüzden bu bisikleti alırsam pişmanlık duyacakmışım gibi hissediyorum. 6300'ü zaten eledim ben ki 6500D ile arasında çok az bir fiyat farkı var ama bunun yanında 6500D'de havalı amortisör ve arkada XT var.

Scale 60 ise 6300 ile kafa kafaya denebilir fakat extra olarak arka sistem XT. Ama tabi onun da amörtisörler 6300 gibi yaylı.

İlla Scale 60 veya 6300'den birisini alacağım diyorsan Scale 60 derim. Ama bence daha geniş kapsamlı araştırmada bulunmalısın.

Ben de kararsızlık içersindeyim. Sedona 781 güzel gibi. 1300 dolarlık fiyatı diğerlerine göre daha uygun ve de havalı amortisörü var.

Sedona 781 > Trek 6500D > Scale 60 > Trek 6300 şeklinde bir fiyat performans sıralaması oluşuyor.

Diğer taraftan 1280YTL'lik ilginç fiyatıyla Bianchi Ultimate 08 ise ayrı bir çelişki.

Full Deore LX sistem, RST Remote Lock havalı amortisöre sahip.

http://www.bianchi.com.tr/2006/bisiklet/d_ULTIMATE.asp

Ne diyeyim araştırmaya devam..:in:

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Yağmurda, çamurda kullanmayı sevmiyorsanız, Karda da kullanma ihtimaliniz olmayacaksa disk frenli olanı eleyebilirsiniz.
    Bu bağlamda Scale 60 daha iyi bir seçim olacaktır.
    MightyWings'in önerdiği gibi Sedona 781 de düşünülebilir.

Bianchi Ultimate'i unutun, bu firmanın hitap ettiği kesim bizler değiliz.

mightywings bunu beğendi.
  4. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Peki Sedona 781'deki amortisör için düşünceniz nedir?

Suntour Axon RLD

5. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
  6. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    merhabalar
    ben eski bir scott scale 60 kullanıcısı olarak çok iyi bir isbet olur diyorum,ama kullanma amacınızada bağlı dağda yağmurda yarışacaksanız scott almayın derim v fren olduğu için ama normal kullanacaksanız alın derim,çok üst bir donanınma sahip olmasada orta seviye yaylı maşaya ve ,xt arka aktarıcısı en ön planda olanlar bunlar ve tabiki kadrosu tek kelime ile süper ben kadro için almıştım bisikleti.

7. bambam

bambam Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yorumlar için sağolun, açıkçası bende scott ın kadro yu görünce vuruldum gerçekten AR-GE si ii iş çıkarmış, frenlere gelince önümüz yaz şimdilik v frenle idare ederiz kışa doğru kendimi topralayınca ii bir hidrolik disk fren alırım, valla bu kadroya ne yapsak yakısır die dusunuyorum, trek i eledim diğer bisikletleride gözden gecirdikten sonra artık bu ay sonu mantıklı bişeyler alayım diorum, tekrardan sağolun arkadaşlar...

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Fatih'in (Athletic) yorumlarına kesinlikle katılıyorum.

Evet, fakat Lefty'nin pek ucuz bir alet olmadığını da hatırlatmakta yarar var ;).

Spec bunu beğendi.
  9. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    SEDONA 781'i görmeden karar verme derim..:in: