Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Scale 50 (2006)

Konu, 'Scott' kısmında kory tarafından paylaşıldı.

1. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba ben scale 50 kullanıyorum daha yeni aldım. kilom 100 :) boy 1.85 yarışmasamda dağda ormanda hoplayarak zıplayarak biniyorum. ancak bu bisikletler çok da ucuz değil insan ya kırılırsa diye korkuyor. ve scale serisi de yarış için, e genelde de yarışcılar 70 kilo civarı. mesela kadronun alt üçgenini oluşturan boruya tırnağımla vurunca tın diye çıkan ses o o kadar ince bir metalden gelen ses ki hoplayıp zıplarken korkuyorum (çok da aşırı hoplayıp zıplamadığımı yani amatörce kendimce hoplayıp zıpladığımı söyleyim)
    Arkadaşlar bu pek bi soru gibi olmadı ama forum katılımcılarının kadroların sağlamlığıyla ilgili tecrübelerini benimle burada paylaşırlarsa çok sevinirim.
    Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

t-genc bunu beğendi.
  2. BuRroM

BuRroM Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bizim arkadaşta var burada scale 50.. Sanırım kendisi 80 kg falan.. Atlayıp zıplıyor.. Şu güne kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadı.. Sağlamdır sanırım:)

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Scale serisi sadece yarış için değil daha çok performans kullanışı içindir. Yani hafif olmasına rağemn oldukça sağlamdır... Bu alanda genelde her türlü arazi sürüşüne hitap ettiği için aksine diğer serilere göre (reflex gibi mesela) daha bile sağlamdır diyebiliriz...

4. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    peki bu Alüminyum kadroları hafifletmek için yapılan çalışmalarda yüke ve rigid e olan yük artı mı eksi mi olarak yansır. çünkü talep de hep daha hafif kadro üretmek için bir uğraş var. hiç bir üreticinin benim kadro 2.5 kg ama çok sağlamdır dediğini duymadım. bütün 1 yıl boyunca yapılan ar-ge ler belki de kadroyu geçen yılki kadrodan 100 g daha hafifletmek için.
    yani insanın isyan edip çok da fifi (!) banene sizin 100 gramınızdan ben olmuşum 100 kg diye bağırası geliyor.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla gördüğüm kadarıyla kaliteli markalar Al kadrolarında zaten 1500gr ların altına pek inmiyorlar inebilecek olsalarda... Sağlamlıktan ödün vememek için, isteseler gayette güzel yaparlar. Ama adamlar nasıl daha sağlam yaparız diyede Ar-Ge yapıyorlar baya, ona da şüphe yok...

Mesela en basidinden eskiden kaynakla yapılan alın borusu kısmındaki destek parçaları daha dayanıklı olması açısından artık malzemeye çekil verilerek ek yapmadan yapılıyor...