Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Reflex 45 vs Corratec X-vert Motion

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında corter tarafından paylaşıldı.

1. corter

corter Misafir

Arkadaşlar merhaba
    Şu an 16 yaşındayım ve küçük yaşlardan beri bisiklet kullanıyorum..Fakat lisanslı olarak başka bir sporla ilgilendiğim için bisiklet benim için keyifli bir ulaşım aracı....4 Yıldır Bianchi Orion kullanıyorum....Bisikletler(vitesler,çekiş sistemi,kadrolar vs) hakkında 2 ay öncesine kadar çok sınırlı bilgiye sahiptim fakat 2 ay önce bisikletimi değişip bu işle daha ciddi anlamda ilgilenmeye karar verdim...
    Sizlere araştırmalarım sonucunda almayı düşündüğüm 2 modeli belirtiyorum..Kullanan, bilen, artıları ve eksileri hakkında bilgi vermek isteyen arkadaşlarımdan yardımlarını bekliyorum...

SCOTT REFLEX 45 için:
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_31&products_id=434

CORRATEC X-VERT MOTION için:

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,1664,DeltaBisiklet,1546

Kullanımıma Gelecek olursak:
    Genellikle şehir içinde (asfalt) olmak üzere arada bir patika, hafif taşlık yollarda kullanacağım...Ama bisikleti tam bir dağ bisikleti olarak kullanmayacğım...(Şehir içinde cipe binmek gibi)Eski bisikletimden yaşadığım tek sorun vites sisteminin çok çabuk arıza yapması(özellikle arka attırıcı)...Yeni bisikletimden beklentimde doğal olarak normal kullanımda başta çekiş sistemi olmak üzere sorun çıkarmaması...
    Önerileriniz için bana sormak istediğiniz herşeyi yanıtlayabilirim...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler;

saygılar,Melih..

2. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    avatarınıza bakılırsa gönlünüz corratec'ten yana:)
    içinize sinen hangisiyse onu alın
    iki bisiklette kolay kolay sorun yapmaz..
    ama ben olsam reflex 45 i alırdım..
    şimdiden güle güle kullanın..

3. corter

corter Misafir

Teşekkür ederim tavsiyeniz için...Şimdi aklıma birde corratec x-vert expert modeli girdi...Sanırım kendimi biraz daha sıkıp ondan alacağım..Üzerindeki Sram x-9 donanımını tavsiye ettiler Delta Bisiklette...En azından deoreden aşağı kalmayacağını söylediler...Sizce iyi midir?

4. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    sram hiç kullanmadım fakat çoğu kullananlar shimano ya göre daha iyi oldugunu soyluyorlar..

5. corter

corter Misafir

Teşekkür ederim...Sanırım donanımından dolayı corratec x-vert motion ya da expert alacağım...Ama expert motiona göre biraz daha agresif duruyor...

6. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    corratec x-vert motion ya da expert in fiyatı nedir acaba?
    buna göre daha iyi bir seçenek vardır belki..
    rica ederim..

7. qeqeqe

qeqeqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Scott hep almak istedigim bisiklet olduğu için Scott derim,(bütçeni zorlarsan Scott'un daha üst modellerine bak derim..
    Ama iki bisikleti donanım bakımından karşılaştıracak olursak Corratec diyorum..

8. corter

corter Misafir

expert 650 motion 500 euro...

9. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    x9 deore değil Xt ayarında bir değiştiricidir aklınızda olsun zaten lx den daha pahallıdır kendisi :) çok kararlı değişim yapması engebeli arazide fazla esnemesi en önemli özellikleridir:D

10. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    X-vert expert alıcaksan 2006'ları özellikle tavsiye ederim,
    daha uygun fiyatlara bulabilirsin, ayrıca
    2006'daki FSA aynakol 2007'lerdeki shimano fc-m470lere göre daha iyi,
    2006 lardaki RST Omega amortisör, 2007lerdeki RST GİLA plus'lara göre
    daha hafif. RST Gila plus, Gila'nın daha sağlamlaştırılmış (ağırlaştırılmış:D)
    bide göz boyama amacıyla Remote Lockout eklenmiş hali, Omega ise
    Gilaların alt boruları magnezyum alaşımdan olan modeli (hafifletilmiş)

11. corter

corter Misafir

Teşekkür ederim öneriler için......Ben şimdilik bisikletimin çekiş sistemini yeniledim..İdare ediyorum...Ama bisiklet alacağım zaman bilgiler işime yarayacktır...

12. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:

Arkadaşım elbette herkes kendi kullandığı bisikleti önercektir ama biraz mantıklı olmak lazım scott ne kadar köklü bir firma olsa da corratec kendini ispatlamış.Hem fiyatlara bakarsan aynı özellikteki corratecler çok daha ucuzdur scotta göre.bir corratec motion kullanıcısı olarak corrateci öneririm

13. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    İkisini de alma bence Orion'u kullanmaya devam et.