scott ransom 40 ve no name xc

neco

Üye
Tepki
50
uzun süredir açmaya üşendiğim başlığı derleme toplama fotoğraflar ile sonunda açabildim:) genelde iş dışında fotoğraf çekmeye ve düzenlemeye üşendiğim için kendi söküğümü dikemiyordum ki zaten burada yer alan bazı fotoğraflar da serkan(addict) ve fatih(athletic) arkadaşımızın makineleri ile çekilenler.
önce scott ransom 40 (2008)
üzerinde çok fazla oynama yok avid juicy 3.5 yerine avid juicy 7 fren takımı ve sram x5 trigger yerine de sram xo grip shift takıldı.
ağırlık katalog değerlerinin biraz altına düştü 14.90kg
http://img185.imageshack.us/img185/7/ransom40wo1.jpg

aynakol,ön arka göbek, aktarıcılar, sele- sele borusu, jantlar, pedallar, headset vs vs.... hepsi fabrika çıkığındaki hali ile aynı.
detaylı bilgi için:
(link)
bir fotoğraf ta fatih (athletic) kardeşimden olsun:) behzattepe-manastır parkurunda
http://img185.imageshack.us/img185/1539/s5001248bb0.jpg
bir poz da behzattepe zirvesinde olsun bari:) serkan (addict) ve ben
http://img257.imageshack.us/img257/2504/dsc00418eu4.jpg
biraz da detay
http://img257.imageshack.us/img257/6812/dsc0019kn5.jpg
http://img185.imageshack.us/img185/4238/dsc0021bk7.jpg

bu da diğer bisikletim üzerindekiler, kadro vs emektar oldu artık ama gene de çok sağlam bir şekilde şehir içi ulaşımda ve turlarda işimi görüyor.
http://img75.imageshack.us/img75/1285/dsc0023ap7.jpg
2000 model xt fren vites kolları ve arka aktarıcı
http://img257.imageshack.us/img257/373/dsc0026rn1.jpg
http://img257.imageshack.us/img257/2368/dsc0024rw6.jpg
aynakol seri dışı shimano arka 8li hg30 kaset dişli, arja jant alexrims dm18,fren ayakları altus v-brake, sele scott sub, scott gidon taiwan head set vs vs vs...

iki bisikletin de alım,bakım,servis,garanti, yedek parça, montaj vb...
tüm aşamalarında yardımlarını eksik etmeyen ata bisiklet'e çok teşekkürler.

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Ransom'ın şu rengi Gümüş rengi son kasa M3/X5'lere benziyor, modifiyeyle de AC Schnitzer Tuning gibi olmuş.
Foto Neco yine göstermiş proluğunu :) alan derinliği, S/B hepsi güzel.
Güle güle Dehe yapman dileğimle.

• Beğen
Tepkiler: neco

Serkan Kes

Forum Demirbaşı
Tepki
200
evet ya o renk yok mu mütiş bişi çok süper bi AM bisikleti bi ara gene çıkalım neco

• Beğen

neco

Üye
Tepki
50
@athletic
eh fena değil işte sb lar biraz da grenli yapınca güzelleşti yoksa ahı gitmiş vahı kalmış eski xtlerin:)

@addict
bir de taşlanmış kot gibi üzerinde fabrika çıkışı façalar çiziklerin olması en çok hoşuma giden yanı,
bir ara çıkalım da yukarıda alıntı yaptığım "birileri" ve hatta dün akşam olan birileri de olsun:) bu sefer biraz daha yüklü çıkalım uzun süreli bir all mountain günü yapalım.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
MaaşAllah çok güzel bir All mountain bisikleti.Güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.bu gidişle ya kendim toplarım butarz ya da ransom 40 işimi görür...

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Şu Griyi gümüşü seviyorum hele birde böyle güzel bisikletlerde çok daha yakışıklı oluyor valla ya... İyi makina... Bunları görünce hemen toplıyım çıkıyım bende diyorum ama iyi makina kurmak zaman alıyor haliyle biraz...

Bu arada Maverick sele boruları sadece karbon olan modellerde mi geliyor acaba?

Güle güle kullanmaya devam et...

• Beğen

extremunction

Daimi Üye
Tepki
198
çok güzel bir makine, hayırlı olsun.

hep inişli, dağlık taşlık yollarda binesin

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2 side çok güzel bisikletler ancak şaşırtıcı gelebilir ama no name bisikletin daha güzel geldi bana.

Kazasız belasız sürüşler dilerim....

• Beğen

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
No name bisikletinizin önjantının tellerinin dizilişi cok hosuma gitti. Acaba özel bir yöntem mi kullanıldı yoksa gözlerim bana bir oyun mu yapıyo:D(gölgeden değilse güzel bir görünümü var ;))

Ransom unuzun görünümüne diyecek birşeyim zaten yok herşey ortada . Bol extrem duygular dilerim ;)

• Beğen

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Gözleriniz sizi yanıltmıyor (Reklam gibi oluyor ama)
Evet yanlış görmediniz.Farklı bir jant teli dizimidir.Kök dizilim denir. Standart (her yerde görebileceğiniz) dizilimler 3'lü cross (3 kesişmeli) dizilim en uzun ömürlü, en dayanıklı yöntemdir.Ama bu dizilim görünüş itibariyle tercih edilebilir.Zevk meselesi....

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper ve neco

neco

Üye
Tepki
50
@Hasan Çağrı
çok teşekkürler
1-2 noktada kırmızı renklerde aksesuarlar kullanıp kontrast yakalarsam tam istediğim gibi olacak, bakalım zamanla bir de dediğim gibi en güzel yani kadro üzerinde bulunan fabrika çıkışı çizikleri taşlanmış kot gibi.
maverick sele borusu karbonlarla geliyor maalesef :( 2009 da aynı sistemi uzaktan kumandalı (gidondan) yapacaklar diye biliyorum hatta belki de çıkmıştır

neco

Üye
Tepki
50
@BMX_rider07

tam ben cevap yazacak iken cevap geldi :)
@matrixod

7 yıl oldu desem o ön jant örüleli:) stx rc göbek bilyaları değişti sadece jantta ayar kaçıklığı sadece 3-4 ay önce sert bir düşüşte oldu onun dışında 7 yıla yakın çizgi sapmamıştı neredeyse.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Aynı şekilde(aynı USTA'nın ellerinde) 3'lü cross dizilmiş olsaymış ömürlük olurmuş desenize...

• Beğen

neco

Üye
Tepki
50
@matrixod

arka taraf öyleydi ama sanırım o zamanlar ön taraf için o uzunlukta jant teli bekleyemedim diye tek tur attırdı usta, arka jant sert inişlerden dolayı sizlere ömür ama evde duruyor yamuk vaziyette:) usta da işi bırakalı 4 sene falan oldu bilenler bilir izmir'de granit'in sahibi cem. şu sıralar balık tutuyor urla açıklarında:)

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Hardtail (Yalnız ön amortisörlü) kadrolarda bu böyledir zaten.Ben şimdiye kadar hep hardtail kullandım.Ön akordumun bozulduğunu hiç görmedim.Ama arka... ne kadar dikkat edersem edeyim çok kolay bozuluyor. (Sebeplerden birisi:sivas'ta doğru dürüst jant ören usta yok)
Bende kendim örüyorum artıkın.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
evet yeni ransomlarda gördüm üzerlerinde maverick ayarlanır sele borusu var benim bisikletede yapıcam o sistemi param olunca :) güle güle kullanın türkiyenin agır silahlarına bitane daha makina oldu :)

• Beğen

neco

Üye
Tepki
50
@matrixod
eh artık sen ustalaşmışsındır olmadıysan da ister istemez olacaksın gibi:)

@ErkaL
yeni ransomların derken eğer 2009 gördüm diyorsan hemen link ver:) yok 2008 ise sadece karbonlarda var.
aslında ağır silahı alalı 8 ayı geçti sayılır:) bundan önce de reflex fx35 kullanıyordum ki çok güzel bir arka amortisöre sahiptir ama üşendiğim ve göze gelir diye korktuğum için başlık açmıyordum:)

• Beğen
Tepkiler: matrixod

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
2008 ler olsa gerek ben direk yeşilde bisikletleri inceledim hatırladıgım kadarıyla ransom 20 idi incelediğim model..direk selenin altında mandallı ama remote lu değildi..e bayde araştırıyorum 1 aydır en ucuz 200 dolara bulabildim :) allternatif olarakda crank bro's joplin var ayarlanabilir remote lu

neco

Üye
Tepki
50
yakından inceleme fırsatım oldu maverick'i ve çok güzel gerçekten remote olayını crank brothers nasıl çözmüş bilmiyorum ama benim de bulup almam lazım bu tarz birşeyler.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yaylı bir valf le çözmüş olabilirler... Teknik data aradım joplin için ama bulamadım valla bulabilirsem koyarım buraya... Zaten bir süre sonra nete düşer bozan yada meraklı olan biri açar içini