Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı Scott Pro Racing

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Güney Tuncer tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar,
    Uzunca bir süredir elimde bulunan bu canavarı, kadrosunun bana ufak gelmesinden ve de ciddi yer sıkıntısından dolayı istemeye istemeye satılığa çıkarıyorum :(

Scott'un ProRacing modeli. Ritchey Logic marka 16" kadrosu (v-fren uyumlu) var. Ritchey bu modelde Tange'ın "Prestige" borularını kullanmış. Tange Prestige kadrolar özellikle konforlu sürüşüyle ün salmıştır ve de çok hafifler. Çelik olmasına karşın bazı aluminyum mtb kadrolarından bile daha hafif çıkarlar. Kısaca piyasadaki en iyi kadrolarından biriydi, ve bence halen de öyledir.

Üzerinde full 8'li Deore XT (fren/vites kolları, arka/ön vites ve ruble) sistem var. Aynakol ise yine Ritchey Logic marka, Sugino üretimi (bence XTR'dan bile daha üstün, evladiyelik bir malzeme). Cantilever frenler ve furç Ritchey WCS marka. Fotoğraflarda görünmüyor ama bisiklet orjinal (üzerinde gelen) Scott marka boyun ve gidonuyla verilecektir. Hafif (200 gr. altı) bir Selle Italia selesi var. Teker setini sonradan yaptırmıştım. Mavic 238 kasnaklar, Deore LX göbekler, Maxxis Crossmark ve Michelin lastikler var. Tekersetin akort ayarında ve de göbeklerinde en ufak bir kusur yoktur. Aslında bisikletin hiç bir yerinde en ufak bir sorun, darbe ve hatta ciddi bir eskime belirtisi yoktur. Odamda duvarda asılı durdu hep. Bir kere bile yağmur görmemiştir.

Bisikletin yakşaşık bir 15 yıllık mazisi var galiba. Ben ilk sahibiyim. Tam hatırlamıyorum ama alırken babam sağlam laf etmişti, iyi para vermiştik :D Geçen yıl bu bisikletin 18" olanını bir mağazada görmüştüm. Halen 3.500 USD fiyat etiketi vardı üstünde :) Daha sonra fotoğrafda görünen zamanın efsane maşası olan Rock Shox Mag 21'e 750 USD verdiğimi hatırlıyorum. Magnezyum alaşımdan yapılmış havalı/yağlı 1400 küsür gr. gelen bir maşa ve süper temiz durumda. Orjinal hava pompası'da verilecektir. Ayrıca bisikletin yanında gelen orjinal cro-mo maşasını da vereceğim )

Bu canavarı bir 10 yıl önce satmak isteseyim dünya para ederdi galiba. Ama artık bu tip bisikletlerin modası geçti sayılır, sadece klasik hayranları ve malzemeden anlayan, tabiri caizse eski kurtların :), dikkatinden kaçmıyor. Orjnial maşası ve Mag21 amortisörü ile beraber 1.500 TL ye veceğim.
    Bisikletin kıymetini bilecek özellikle Ankara'lı bir müşterisi çıkar umarım :)

2. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklet satılmıştır. Konu kilitlenebilir.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.