Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott P4 hakkında (Acil yardım lütfen)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Metehan Mendi tarafından paylaşıldı.

1. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam dostlar ..
    Henüz bir buçuk aylık bisiklet maceram , oldukça keyifli ama biraz da sıkıntılı bir şekilde devam ediyor .. Erdoğanlar Bisiklet Lütfü Bey'in ilgi ve yardımlarıyla aldığım 18" Salcano ng101 kadrolu full acera set bisikletimi city slick lastiklerle donatarak bir anlamda kendi hibrid bisikletimi yaratmış oldum ,, ancak şu an geldiğim noktada kadro boyu , açıları ve sürüş pozisyonu olarak tam da ihtiyacım olan bisiklet olmadığını düşünmeye başladım , zira daha akıcı ve konforlu bir bisiklet istiyorum .. Bu sırada bir arkadaşımın henüz 200 km deki bisikletime talip olmasıyla bir anda Scott P4 alma fikri doğdu ... Çoğunlukla şehir-asfalt , biraz hafif of-road ve 70-80 km lik orta mesafeli turları kapsayan sürüş stilime uygun ve kaliteli bir bisiklet olduğunu düşünüyorum .. Sorun şu ki bu bisikleti sadece resimlerde görebildim ve forum kanalıyla kullanıcı yorumlarını okuyarak fikir sahibi oldum ...
    Sizce de ;
    1 - Bu bisiklet gerçekten de benim bisikletim midir ?
    2 - Eğer öyle ise :186 cm boy ve içten 87 cm olan bacak boyuma hesaplama araçlarının önerisi 58 cm iken .. Scott kadro boyu ölçüleri L : 55 cm - 21.5 " ... XL : 59 cm 23.2" şeklindedir ... Bu durumda hangi kadroyu tercih etmeliyim ...
    Bir an önce yorumlarınızı belliyorum , ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

2. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Scott p4 size çok güzel cevap verecektir. tam tarif ettiğiniz kullanım amacına hitap eder. Bende Mtb ye geçmeden önce bir süre P55 kullandım. Yağ gibi bisiklet. Sizin boyunuza uygun kadro boyu L 'dir.

Keyifli ve sağlıklı günlerde pedallarsınız inşallah.

3. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
  4. Metehan Mendi

Seviye:
    Bisikletle ilgili tereddütüm kalmadı ancak , kadro boyu hala bir sorun .. keşke deneme imkanım olsaydı... Bacak uzunluğuma uygun kadro boyu 57 cm ... Scott kadro boyları ise L:55 ve XL:59 yani tam arada kaldım ... Şehirde kontrolü kolay olması açısından L kadroyu mu seçmeliyim ?

5. Metehan Mendi

Seviye:
    ???
    Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum

6. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    kesinlikle L kadro almalısınız. XL sizi şehirde üzmez ama bir parça ofroad koşullarda büyük gelebilir. alternatifi belki Trek 7300 olabilir... Şu anda mağzalarda olduğu için görme şansınız da var. Yanlız internet'ten bakacaksanız türkiye'ye gelen model yurt dışındakinden farklı ve p4'e epey yakın.

7. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Bence p4 konusunda çok iyi karar vermişsiniz ama L mi XL mi derseniz bence Antalya da Scott satan bir yer bulun ve muhakkak deneyin,p3,p2,p1 aynı kadro birebir aynı model olmak zorunda da değil.
    Aramızda iki santim var , kıyaslama yapınca L size uygun gelir sanırım.. XL hantal kaçar.

8. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    3-5 dakikalık bir test gerekli fikri veriyor mu peki?

9. Metehan Mendi

Seviye:
    Arkadaşlar son yaptığım ölçümlere göre kesin bedenim L .. fakat bütün aramalarıma rağmen malesef Türkiye genelinde sportster serisi L kadro kalmamış , sadece bir tane P55 var sevgili Lütfü abimizde .. P 55 in donanımı acera set , shimano mekanik disk fren ve kilitsiz maşa ... Sizce bu şekliyle yeterli midir yoksa bütçem dahilindeki şu alternatifi değerlendirmeli miyim : alivio set , hirolik disk fren ve yine kilitsiz maşa (malesef kilitli maşa değişikliği yapılamıyor) .. Yarın bu işi bitirmek istiyorum artık çünkü uykularım kaçıyor :) İlginiz için şimdiden teşekkürler

10. Metehan Mendi

Seviye:
    Bu değişikliklerle maşası kilitlenemeyen bir p3 sahibi oluyorum galiba :)

11. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Pardon Antalya'da olmanıza dikkat etmeden cevap vermişim... ancak corratech base ve trek 7300 modellerini delta ve bahar'ın internet sitelerinden görebilirsiniz... P55 önermiyorum.