scott mu corratec mi

Tepki
2
iyi günler önce kendimi tanıtayım ben yaklaşık 10 yıldır amatör olarak bisiklet kullanıyorum bisikletim bianci idi günde yaklaşık 20 30 km yapıyordum ancak
doğal olarak benim emektar haşat oldu zati çok kalitesizdi şimdi yeni ve profösyonel bir bisiklet almak istiyorum böylelikle hem sürüş mesafelerini arttırmak hem de zamanı geldiğin de hataydan çıkarak sahilden istanbula gitmeyi planlıyorum bütçem yaklaşık 1500 ile 1700 arası. kendi çapımda yaptığım araştırmada corratec x vert ile scott scale arasında kaldım yakın zamanda ankaraya gidip ikisinede bakacam ama gitmeden fikir edinmek istedim amatör olduğumdan pek anlayamadım yardımlarınızı bekliyorum bisiklette ön amartösörlü ve disk frenli olması koşulunu arıyorum çünkü kullandığım bölge bunu gerektiriyor bir de fiyat aralığını dikkate alırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Scudo

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
Fiyat aralığı ne olursa olsun ilk tercihini scott tan yana kullanmanı tavsiye ederim bir corratec kullanıcısı olarak. Aradığın fiyat aralığında alabileceğin en iyi bisiklet scale 60 olur. Hem bu aralar indirimde var sanırım

• Beğen
Tepkiler: armağan balcı

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
Bir Corratec kullanıcısı olarak sahip olduğunuz bütçe ile ben de scott almanızı öneririm. Scott bisikletlerin kadroları gerçekten kaliteli oluyor ve daha gelişmiş teknolojileri var. x vert lerin kadroları birazcık ağır malesef.

• Beğen
Tepki
2
cevaplarınız içi teşekkür ederim scott sub 20 konusunda bilginiz var mı birde ankarada bana yardımcı olabilecek bisiklet konusunda güvenebileceğiniz birileri var mı önce deltaya ordan erdoğanlara gitmeyi düşünüyorum gerçeği söylemek gerekirse direkt corratec x vert expert almayı düşünüyordum bunun için de beni aydınlatırsanız sevinirim

ramon71

Daimi Üye
Tepki
164
@armağan balcı

Bir arkadaşım Sub 20 kullanıyor.Geçen sonbaharda almıştı.Şimdiki model ile bazı farklıklıklar var sanırım.Ancak genel anlamda şehir içi performansa yönelik kullanımlar için çok iyi bir model.Asfalt kullanım ağırlıklı olacaksa düşünülebilecek bir bisiklet.Oturma açısı da oldukça sportif...

• Beğen

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
@gogogo

kalite ve teknoloji açısından scott'un ne gibi artıları var biraz daha detaylı açıklarsan bizlerde öğrenmiş oluruz...

• Beğen

güney

Üye
Tepki
3
corratec kullanıyorum hiçbir şikayetim yok benim deyimimle hayvan gibi yani oldukça sağlam ve dayanıklı bir bisiklet. ben corratec almanızı öneririm fiyat ve malzeme kalitesi açısından bence scot'a göre daha avantajlı. birde scott'ın kadroları daha iyi olabilir pek bi bilgim yok ama sadece bir kadro alıp hataydan istanbul a gidemezsiniz geri kalan malzemeleri iyi seçerseniz işinizi herhangi uyumlu bir kadro ile görebilirsiniz.

Tepki
2
dün tekrar baktım scott öneren arkadaş scale 60 demişti ancak 2008 modeli sanırım. ancak corratec x vert expert 2009 bu kullanılan teknoloji açısından bir dezavantaj olmazmı bir de ağılık farkı 35 gr CORRATEC 2009 X VERT EXPERT DISC DAĞ BİSİKLETİ 12.7 KG Scott 2008 Scale 60 Bisiklet
Weight
12.35 kg bu fark çok etkilermi

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
eski bir x vert kullanıcısı olarak
scoot öneririm alınca bir kere almak gerekiyor bazı seyleri.

• Beğen

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
dostum benim bisikletim x vert expert ve gerçekten çok memnunum. şimdi benim kadro kalitesi adına söylediğim şey scott kullanan arkadaşımın tırmanışta iyi olduğunu söylemesi ve hydrafrom monocoque tubeing falan gibi bi teknolojiye sahip olduğunu biliyorum. şimdi işin doğrusuna gelince sen 10 gr 20 gr ağırlığa falan hiç takılma neticede yarışa falan girmeyeceksin. x vert expert modelinin üzerindeki malzemeler oldukça üst düzey malzemeler ve eğer istersen paran oldukça gidon gidon boğazı sele borusu aynakol vs. parçaları değiştirerek hafifletebilirsin.

kullanıcı olarak söyliyebileceklerim ise oldukça kararlı bir seyri var yüksek hızlarda sıkıntı yaşatmıyor. parçaların kalitesinden de anlaşılabileceği gibi vites sistemi zaten oldukça iyi. frenperformansı bana göre şehir ve uzun mesafe kullanımına göre iyi ancak yarış ve dağ tepe performansı nedir bilemem diskler gayet iyi çalışıyor. maşası birazcık esneme yapıyor ama şehir içi patikalarda hiçbir sıkıntısı yok zaten daha fazla zorlamadım. üzerindeki lastiklerin yerine slick düz lastik takıldığında asfaltta da çok performanslı sürülebiliyor ancak bir yere kadar tabii ki. Özet: Başlangıç seviyesindeki biri için çok iyi bir bisiklet bence çok fazla ağırlığa takılmayın kararınızda gramajlardan çok nerede kullanacağınız nasıl kullanacağınız kriterleri yer alsın.

• Beğen

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bütçenize uygun olurmu olmaz mı bilemiyorum fakat bu iki seçeneği incelemenizi öneririm. Her iki bisiklet için forumda bir çok kullanıcı yorumu var. Amortisörlü model almayı düşündüğünüzü belirtmişsiniz kendi düşüncemi söylemem gerekirse sportster P1 bu fiyata alınabileceklerin en iyisi.

(link)

http://img18.imageshack.us/img18/7451/20090411203846.jpg

Hakan BULUT

Aktif Üye
Tepki
7
hocam bence en doğrusu her iki bisikletide denedikten sonra birine karar vermendir 3 aşagı 5 yukarı birbirine denk bisikletler.ama dedim en iyisi içine sineni almandır

• Beğen

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Şu ana kadar Bianchi, Drag Master, Salcano, Trek, Corratec kullanmış biri olarak ben olsam tercihimi Corratec'den yana kullanırım.
Treklerin kadroları da çok iyi ama fiyatlarına göre donanımları çok zayıf

• Beğen
Tepki
2
arkadaşlar göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim özelikle gogogo arkadaşa ben zati ağırlğa takılmamıştım kadro ağırlığı geçtiği için bu farkın az olduğunu göstermek ve kullanışta bu kadar az farkın büyük performans kaybına yol açıp açmicağını öğrenmek için yazdım nerede kullanacağıma gelince ilçede oturduğumiçin ana yollar özellikle ara yollar berbat durumda bu yollarda günde yaklaşık 15-20 (min) yol yapacam ayrıca seneye bu zamanlarda kıyı turu yaparak istanbula gitmeyi düşünüyorum kriterler bunlar umarım yeterlidir

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
@armağan balcı

Büyük oranda tur amaçlı ve şehirde kullanacaksan her iki bisiklet işini fazlasıyla görür. Scott sportster forumdaki arkadaşlardan duyduğum kadarıyla uzun turlara daha elverişli bir bisiklet ama corratec e de bagaj vb. ekipmanları taktığında oldukça güzel tur bisikleti olur. Bu durumda tercih sana kalıyor, fiyat olarak ve dış görünüş olarak sana hangi bisiklet makul geliyorsa onu tercih et ben olsaydım fiyatı uygun olanı tercih ederdim neticede bisikleti yarış amaçlı yüksek performans olarak kullanmayacağınız için gramajların vb. küçük detayların önemi bana göre kalmıyor. Ha giderim 1500-2000 euro veririm karbon bisiklet alırım bagajı takar tur yaparım dersen tabii ki fark eder ama mantıklı değil bana göre.

• Beğen