Scott mı? Lapierre mi?

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
Herkese merhaba, LetGo üzerinde iki ürün buldum. Ürünler hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınızı beklerim. -İkisinin de aynı kategori olmadığının farkındayım-

Ürünün birisi Scott Sub 30 diğeri Lapierre Raid 500. Scott 1350 TL(son fiyat) Lapierre 1500 TL(pazarlık yapmadım)

Lapierre'in sahibi elcikleri ve spd pedalların fiyata dahil olmadığını belirtti.
Ürün açıklamasında, 30 vites, Deore kollar, slx aktarıcılar, m445 frenler yazılmış.

asdad.png asd.png dd.png asda.png

Scott için fotoğraflar ve video mevcut. Bu ürün için yorumlarınızı merak ediyorum aslında.

IMG-20160913-WA0006.jpgIMG-20160913-WA0001.jpg IMG-20160913-WA0005.jpg IMG-20160913-WA0004.jpg IMG-20160913-WA0003.jpg IMG-20160913-WA0002.jpg IMG-20160913-WA0007.jpg IMG-20160913-WA0008.jpg IMG-20160913-WA0000.jpg

Gören duyan yardım lütfen. :)

Scudo

calpg

Üye
Tepki
57
İsim
alp
Bisiklet
Giant
benim gönlüm scott a kaydı, şık görünüyor diğerine kıyasla ama tabi amacınıza göre bi seçim yapmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: yaoart

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@calpg
Kış tam başlayana dek buralarda sürmek havalar düzelince de inşallah tura geçmeyi planlıyorum. Ankara'da yaşıyorum.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@kaskreis
Sahibi olan arkadaş Amerika'dan geldiğini. Orada okurken aldığını falan söyledi. Özel tasarım dedi ancak nedir ne değildir bilmiyorum. Siyahi birisi için tasarlanmış özel seri dedi. Hatta zamanında dünya turuna çıkmış bu şahıs.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@yaoart O kadar anlamıyorum ama baya güzel duruyor bisiklet,kadrodaki kabartmalar falan, belki doğru olabilir.
Anlayan birisi daha iyi cevap verecektir sahayı onlara bırakalım :)

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@kaskreis
Ürün başkasına satılmadan gelirler umarım[emoji1]

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@yaoart Hocam param olsa alasım geldi çok güzel , ikinci el bisiklet alırken nelere bakılır biliyor musunuz ? Birde bisiklet kaç model?Eğer özel birşeyse bu fiyata vermesi için ya bilgisiz ya da bisikletin eski olması lazım.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Scott... Sabit maşa, daha iyi, tabi düz yolda kullanacaksanız. Ancak, tam göremedim ama, Lapierre'in donanımı da mı iyi? Öyle ise ve amortisörlü maşa işinize geliyorsa onu tercih etmelisiniz.

Scott'ın arka değiştiricisini Deore XT gibi gördüm. Bu durumda Scott'ı öneririm. Lastikler ve özellikle jantlar da önemli tabi. Fabrika çıkış jantları olduklarını varsayarak pek farkları olmadığını düşünebiliriz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Lapierre de güvenilir bir marka. Tercih listemde ilk beşteydi, ben tercihimi Scott Sub Cross 30'dan yana kullandım. İki ay oldu alalı. Daha önce başka marka bisiklet kullanmadığım için kıyaslama yapamam ama iki ayda bin kilometreyi aşan tecrübeme göre konuşursam, şahane makine. Uzun yolda denedim, dağda bayırda denedim, saatler saatlerce kullandım, bana mısın demiyor, hızlanıyor tırmanıyor batıyor çıkıyor sekiyor zıplıyor. Dayanıklı ve çevik. Benimkisi Sub Cross 30 modeli, dolayısıyla araziye biraz daha uyumlu. Amortisörlü maşa kilitlenebiliyor, bilhassa rampalarda gücünüzü tamamen tekerlere aktarmanıza imkân sağlıyor. Kadrosu konforlu, vites geçişlerinde hiç sorun yaşamadım, frenler güvenilir. Ama tekrar edeyim: Kıyaslama yapamam, yani tümüyle bir karşılaştırma referansından yoksun, kullanım sırasında oluşmuş öznel düşünceler bunlar.

Hangisini seçerseniz seçin, şimdiden hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kesinlikle scott sub tura uygun xt aktarici bide bagaj mis misss

• Beğen
Tepkiler: yaoart

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
scott sub daha iyi

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@kaskreis
İkinci el için burayı ve Letgo yu inceledim hep. Biraz bilgi, tıklandığınız noktada ise burada paylaşım ile destek almak en mantıklısı.

Hocam bisiklet eski. 2009 bile olabilir. Ama çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta ikinci el, bir sorun çıkarsa da şans. Sadece maşa da ufak çizikler var, lastikler ve pedallar biraz eski harici birşey göremedim.

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@Orhan Akarkut
Abi yorumun için teşekkür ediyorum. Amacım ilerleyen zamanda tura çıkmak. Öyle arazilere girme düşüncem yok. Yani kabaca şöyle diyebilirim. %75 asfalt yollar %15 kamp vs için toprak yollara girsem geriye kalan bozuk yol olur diye düşünüyorum. O nedenle amortisörü pek önemsemedim. Jantlara gelince Lapierre muhtemelen fabrika ama Scott ta 28" Alexrims jantlar Dt Swiss teller kullanıldığını söyledi arkadaş.

Donanım olarak Scott full Deore xt set. Lapierre ise Slx Deore karışık olmalı.

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@cahitakin
İlginiz için çok teşekkür ederim. Seçmek karar vermek o kadar zor ki. Aylardır uğraşıyorum desem yeridir.

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@mariokaldato
Sadece lastikleri yüzde yüz değil, onu dışında benimde gerçekten çok hoşuma gitti.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@akiros
Herkesin tercihi o yönde gözüküyor.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Aslında hangisi diye sorman bile garip.

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
@akiros Tereddüt gidermek amaçlı. Ürüne yakından baksam sormam karar veririm, ancak görmedim. Benim görmediğimi başkası görür, bilmediğimi başkası bilir. Neden olmasın.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur