Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott giant

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mustynk tarafından paylaşıldı.

1. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
    hangisi daha iyi bu ikisi arasında kararsız kaLdım yardımcı olursanız sevinirim görüntü modunu ayarlayamadım düzelten kişiye şimdiden tşk
    [​IMG] [​IMG]

2. gökhan faruk

gökhan faruk Üye

Seviye:
    Geçen gün Kaçkar'ın sahibi arkadaş Giant'ın Scott'u yapan fabrika olduğunu söyledi, fiyatı scott'dan daha uygun olsa gerek, ama scott scottdur, resimdeki 899 çok güzel duruyor.

3. Emre Güder

Emre Güder Yeni Üye

Seviye:
    ben sadece scott u görebiliyorum resmi koymasan bile giantın modelini yazda kıyaslayalım

4. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    diğer bisikleti de koyup görüntüyü ayarlarsanız tamamdır :)

5. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

6. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bu bisiklet biraz pahalıdır.bütçenin durumu iyidir umarım...

7. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
  8. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Her ikisi de markaların en üst modelleri oluyor. Hangisi daha iyi sorusunun cevabı çok değişken olabilir ama hangisi daha hafif dersen Scott 899, hagisi daha güvenilir dersen Giant diyebilirim. Yalnız şunu belirtmem lazım; bu güvenilirlik kısmı tamamıyla benim düşüncelerimdir. Ben dahil tanıdığım bazı kişiler şu anda Giant Advanced carbon mtb kullanmakta ama Scott 899'u hiç görmedim henüz. Çok yeni ve özellikle kendini hafifliği ile ön plana çıkaran bir model olduğu için en azından benim güvenimi kazanamadı henüz :)

9. müjdat dede

müjdat dede Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bende aynı ikilemde kalmıştım scott' mu yoksa Giant'mı diye Bora arkadaşımız sağolsun Giant'ı almamda büyük bir pay sahibidir. ben Giant XTC Advanced sl kadrosu aldım gayette memnunum. 2 ay öncesine kadar da scott kullanıyorsum fakat karbon değildi scale 50 idi. ondanda memnundum.Fakat 899 kapalı kutu şu anda tam olarak bilinmiyor sağlamlığı nasıldır ve 899 gr kadrosu var ben 899 un eski Ltd kadar sağlam olacağını sanmıyorum. Bu benim kendi görüşüm.

İkisinden birine karar ver ve artık kulaklarını yorumlara kapat bence.Hangisini alırsan al mutlaka diğerini alsaydın diyen mutlaka çıkacak.
    hangisi hoşuna gidiyorsa onu al

10. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    sevgili kardeşim scott ve gıant her ikiside iyi bisikletlerdir bence arazide bineceksen hafif bisiklet olmasına çok önem verme hafif bisiklet çabuk kontrolden çıkıyor şu an bende hem scott (3) hem gıant xtc kadro xtr donanım var fakat ben genellikle yolda biniyorum bence önemli olan bisikletini sevmen ve güvenli bir şekilde binmen allah kaza bela vermesin sevgiler ali baba

11. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    çok üst seviye bisikletlerde, "hangisi acaba" diye fazla düşünmemek lazım.hangisini beğeniyorsan onu al...

12. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
    arkadaşlar eklemeyı unutdugum bir soru daha sormak istıyorum her iki markanın hem sram xx hemde xtr fren vites setleri olan modelleri var sizce bu konuda acamıyim xtr mı sramm xx mi

13. Atagün Elma

Atagün Elma Mühim olan varmak değil, yolda olmaktır...

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aslında fiyat olarak bakıldığında Scott 899 Giant Advanced modeline oranla daha pahalı,karşılaştırma pek adil değil gibi görünüyor.İki bisiklet de çok kaliteli iki firmanın en üst düzey bisikletleri olduğundan fazlasıyla iyi seçenek oluşturmakta!Advenced Sl kullanıcıları oldukça fazla ve memnun gibi görünüyorlar,ama imkanın varsa 899 tercih etmelisin diyorum.Sence Scott Scale 899 u yaratmışsa bunda bir neden yok mu?Kimselerde olmaması da çok büyük bir avantaj bence hem öncülük edeceksin hem de meraklıları çok olacak!Sence büyük bir kumar oynayıp Scale 899 almaya değmez mi?Ben imkanım olsa bu deliliği yapardım,fazlasıyla iyi görünüyor...:)

14. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    bu bisikletlerin fiyatlarının en az 7.000-8.000 eur olduğunu biliyorsunuz umarım..

bence yarışçı değilseniz bu para verilmez..tabi sınırsız bütçe yoksa

15. Atagün Elma

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Evet zaten konuyu baştan sona doğru takip ederseniz Giant Advanced SL ve Scott Scale 899 arasında bir karşılaştırma,fikirlendirme yapıldığını anlarsınız.Fiyatın yüksek olduğu bilincine herkes hakim,tibiki de bisiklet belli bir amaca ya da zevke hitap edecektir...

16. Serkan Ağırbaş

Serkan Ağırbaş Yeni Üye

Seviye:
    bende scott diyorum bu ayarda bisikletin kalitesinin ve sağlamlığının tartışılmaması erektiğini düşünüyorum kesinlikle scott 899 fazla kimsede olmamasıda ayrıcalık katar

17. Atagün Elma

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aklın yolu bir,bu arada çeker sistemi full xtr kullanan birisi olarak sana da 899 full xtr tavsiye ederim,bence xx'e göre çok daha gösterişli ve güzel durur...

18. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    biz bilincindeyizde alıcı arkadaş bilincindemi fiyatların..:) Madem hafiflik istiyor 8000€ yu gözden çıkarmış.bence bisiklet toplasın.ti vidalar alsın. carbon jant setleri alsın..hem daha heyecanlı olmuş olur, hemde verdiği paranın bir nebzede olsa hakkını almış olur diye düşünüyorum..yanlışmı?

Benim önerim ikiside değil. Kadro olarak belki scott düşünebilir burada ama diğerlerine para vereceğine ki 8000€ oha çüş denecek paralardan..:) gitsin leftyli formulalı modifiyeli xtr yada xx setli carbonlu titanyumlu set toplasın..:) Bizimde gözümüz okkalı bi bisiklet görmüş olur..:)

19. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    bizde mercedes s 350 ile bmw 7.40 karşılaştırılıyo demedik heralde.

bu seviyede bir bisiklet alacak kişi gelip burda konu açmaz.

20. Atagün Elma

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Üst grup bisiklet toplamış herkes tarafından bilinen bazı gerçekler vardır bunu şöyle açıklayayım;
    -Bisiklet olması gerektiğinden daha fazla masraflı olur,bisiklette uyum sorunları yaşanabilir,bu uyum sorunları kişiye daha da ekstra zaman kaybı-iş kaybı ve para kaybına neden olabilir.

Şimdi siz ne kadar bisiklet toplama konusunda deneyimlisiniz bilemem ama herkesin bir zevki ve düşünce yapısı var,siz istersiniz ki titanyum vidalar ile karbon kadro kullanarak bir bisiklet toparlayıp işin heyecanını yaşarım bir başka arkadaş ise hazır alırım ve uğraşmamış olurum işin keyfine varırım diye düşünür!Kısaca insanların zevkine müdahale etmek yerine ben derim ki çözüm odaklı onların soruları ile ilgilenelim bu bölümde...:in:

Mehmet Bozdağ bunu beğendi.