Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı SCOTT CR1 SL (HMX) XXL = 61 cm KADRO

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Hüseyin ŞAHİN tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hüseyin ŞAHİN

Hüseyin ŞAHİN Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin ŞAHİN
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Birkaç kez büyük kadro kullanıp, konforuna hayran kalıp bir heves ile sipariş ettiğim,
    fakat topladıktan sonra boyuma göre büyük gelen sıfır kadromu satmak istiyorum..
    Boyum 182 cm ve Kadro XXL = 61 cm.. Bu sebep ile aynı kaliyede 56 veya 58 ile takasta yapabilirim..

Önce kadro hakkında araştırmalarımı anlatayım..
    Scott un Addict modeli daha agresif açılara sahip ve kadro rijitliği daha fazla, tamamen yarış koşma amaçlı üretilmiş bir kadro iken,
    CR1 modeli Endurance yani kadro açıları esneklik olarak konfor ve uzun yol için üretilmiş bir kadrodur..
    Özellikle ArGe çalışmaları Fransa Roubaix etabında yapılmıştır..
    Bozuk yol için ön ve arka maşalarında SDS = Shock Damping System = Darbe Sönümleme Sistemi adı altında yapılmış esneyebilen maşalara sahiptir..
    Kadro açıları ve özellikle yüksek alın borusu ile konfor ve rahatlığa hitap eder..
    CR1 in kendi içindeki Team ve Pro modelleri HMF karbondan üretilmiş iken SL = Super Light = Süper Hafif modeli HMX karbondan üretilmiştir..
    Scott firması CR1 SL modelinin, bu markette satılan en hafif ve en sağlam kadro olduğu konusunda iddialıdır.. Kadro 860 gram ve maşa 330 gramdır :)

Kendini dünyanın karbon ekperi olarak tanıtan scott :))
    http://carbonexperts.scott-sports.com/en/index.html
    HMX (High Modulus Extreme)
    HMF kadroların kalınlığı 1,2 mm dir ve karbon lifi kalınlığı 0,2 mm dir..

Kadroyu aldığım firma ingiltere west brook cycles..
    http://www.westbrookcycles.co.uk/scott-cr1-sl-hmx-road-frame-set-2012-p194662
    Linktede görüldüğü liste fiyatı 2030 sterlin ile dünyanın en kaliteli ve pahalı kadrolarından birisidir..

Ben 2012 model olduğundan N.O.S ürün olarak 1015 sterline aldım..
    Oradan Hollandaya arkadaşıma oradan tırcı arkadaşım ile bana ulaştı..
    Arkadaşıma kıyak, Tırcıya para fena bana 1100 Sterlin = 4250 TL gibi maliyeti var..
    Bir kere toplandı ve 30 km yol gördü.. Ömür boyu garantisi vardır..
    Orijinal kutusu ile verilecektir.. Kargo düşünmüyorum.. Görerek elden alınması tercihimdir..
    Gelelim Fiyatına; bin bir emek ve zahmet ile gümrüğe takılmadan getirebildiğim ve 4,250 tl ye mal olan kadromu 4,000 tl ye vereceğim..

Buyrun resimleri..

2. Hüseyin ŞAHİN

Hüseyin ŞAHİN Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin ŞAHİN
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadro + Maşa + Furş Takımı + Kadro kulakçığı + Sele Kelepçesi + Suluk vidaları 4 adet dahil 1260 gram geliyor..
    Bu ölçülerdeki bisiklet için dünyada ilk 3 e giriyor ve ömür boyu garantilidir arkadaşlar..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.