Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott CR1 Pro 2011 Bike vs.Scott Addict R2 2011 Bike

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında serdar canıbeyaz tarafından paylaşıldı.

1. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tolgayalcin bunu beğendi.
  2. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    serdarcım selam ,

komponentler aynı,geometrik olarakta çok az fark var.fiyatlarıda yakın

benim oyum addictten yana. gerek renk gerek tip.

iyi günler

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  3. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    slm tolga bır yakınımın tercıhı olacak kararsız kalması sonucu bu yola basvurduk :D evet addıct renkler gayet şık duruyor geometrılerde yakın compenantlarda oyle ama işte bakalım gorelım yorumları bıraz daha :D

4. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Scott yanılmıyorsam CR1 kadrolarını %80 yarış - %20 konfor, Addict'leri ise %100 yarış tipi olarak sınıflandırıyor. Çok nadir yarışlara girecekse daha konforlu bişeyler almak yerinde olur bence.

Ozzgurr ve serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  5. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    R&A Cycling gibi bir satıcının dükkanında beğene beğene amerikan Beldesan' larını mı beğendiniz? :D

hcifci34, serdar canıbeyaz ve temucin90 bunu beğendi.
  6. neye sahip olursan ol ama böyle kibirli olma !
    herkesin bütçesine ve zevkine saygı duy !

Ozzgurr ve serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  7. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Ne alakası var? Bence sen biraz kitap oku ufkun açılsın, okuduklarını daha iyi anlarsın. Likte verdikleri bisikletlerin fiyatı 3000 dolar. R&A nın elinde 3000 dolara alınabilecek çok daha iyi bisikletler var.

Örneğin aynı satıcıda 2010 Kuota Kebel Ultegra set ile indirimli 3000 dolar şu an. Kebel ile linkteki Scott lar pek kıyas kabul edecek pozisyonda değiller. Başka bisikletlerde var ayrıca satıcının elinde.

Sen hele bi söylenmek isteneni anla ondan sonra yorum yap;)

8. (beğene beğene amerikan Beldesan' larını mı beğendiniz? ) bu cümlenin alay etme kıvamında olduğu konusunda seninle tartışmayacağım isteyen istediği bisikleti alır ! diyebilirsin ki (o paraya bence şu şu marka bisikletleri yada modelleri tercih ederdim ben olsam ) bu normal bir yorum olurdu ! birde bana kitap okuyup okumamam konusunda söylediğin bence haddini aşıyorsun saygı çerçevesini kırıyorsun ! hiç gerek yok !

9. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Seninle tartışacak değilim. Benim ne demek istediğim ortada. Ben bahsi geçen bütçe içerisinde daha iyi alternatiflerin olduğunu savunuyorum. Kaldı ki sende üzerine vazife olmayan bir çıkışla haddini aşıyorsun. Pekala sende konu ile alakalı kendi yorumunu sunabilirsin. Örneğin bu scott larda harika al gitsin diyebilirsin. Benim yorumun seni ilgilendirmez, konuyu açan muhattabımı ilgilendirir. Cevabımı sana vermiş değilim çünki;)

10. benim yorumum gezi de yapılacaksa eğer yani sırf yarış değilse cr1 pro olur daha rahat olur bende cr1 elite kullanıyorum gerçekten çok rahat ediyorum mtb gibi resmen :D

11. tartışmıyoruz fikirlerimizi beyan ediyoruz !senin ne demek istediğini gayet iyi anladım ben ! bahsi geçen bütçe içerisinde daha iyi alternatiflerin olduğunu nasıl savunduğunu da gördüm ! kaldı ki bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın hiç demedim demem ! pekala bende saygı çerçevesinde kendi yorumumu sundum zaten !yanlış her yerde yanlıştır ha bana yapmışsın ha başkasına ne fark eder !

12. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Tekrar ediyorum; ediyorum çünki bir önceki mesajımı yine anlamadın. Demek ki okumak sana birşey ifade etmiyor.

Muhattabım sen değilsin, konuyu açan kişi. Senin yorumun beni ilgilendirmez, fikir danışan arkadaşı ilgilendirir, yorumunu sundun teşekkür ederiz, eğenir beğenmez orası ona kalmış. Aynı şekilde bende sundum. Sen şimdi sürekli cevap yazıp, benide karşılık verme mecburiyetinde bırakarak bu konunun amacından sapıp kirlenmesine vesile olma artık istersen.

Bu konu ile alakalı sana karşı son mesajımdır. Umarım bu sefer anlarsın.

Son olarak, konuyu açan kişi ile aramda nasıl bir iletişim seviyesi olduğunu sen nereden biliyorsun? Ben Serdar' a alaylıda cevap veriririm, esprilide, ciddide, o benim sözlerimi nasıl anlaması gerektiğini bilecek yakınlıkta. Seni ne ilgilendirir? O kişi ile aramda nasıl bir iletişim olduğunu sen nereden biliyorsun?

13. sen yeter ki kibirinde ne kadar inatçı olduğunu anla bende anlarım elbet ama benim senden yana bir umudum yok !!!

çarpıtmaya çalıştığın her mesajına bir son mesajım olur ,sen ister muhatap al istersen alma ne fark eder senin yazdığın mesaj gün gibi ortada ,hala kendini savunmaya çalışıyorsun yazık...!

ha birde benim bu mesajlarım eminim bu konunun kirlenmesine değil ışıl ışıl parlamasına vesile olur olsa olsa...!

14. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Serdar; linkte verdiğin bisikletlerin fiyatından yola çıkarak, 3300$ bütçeyi geçmeden ben aşağıdaki alternatiflerden birini öneririm.

2011 BMC Road Racer SL01 Ultegra. İndirimi yok 3300$.
    http://www.racycles.com/product.aspx?catid=2,2435,3008&pid=5491

2011 Cervêlo S2 Ultegra, şu an 800 dolar indirimde ve 3200$' a satılıyor.
    http://www.racycles.com/product.aspx?catid=2,429,591&pid=5121

2011 Litespeed C3 Ultegra. İndirimi yok 3300$
    http://www.racycles.com/product.aspx?catid=2,438,644&pid=5360

2010 Kuota Kebel Ultegra. 700 dolar indirimde 3000$
    http://www.racycles.com/product.aspx?catid=10,30,534&pid=3736

:in:

Hangi bisiklet gelirse gelsin, ilk işiniz Ultegra yı söküp satarak yerlerine Campagnolo temin etmek olsun. Bu da diğer bir tavsiye :)

15. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    2 side fiyat ve geometri olarak birbirine çok yakın ancak kırmızı renkli olan şık duruyor...

16. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fikir edinmek istediğiniz iki bisiklet arasındaki farkı ifade etmek,Beethoven in 5.symphonie'sinin Boston Flarmoni ya da İngiliz kraliyet orkestrası versiyonunu karşılaştırmak kadar zor.Eser o kadar güzel ve her iki orkestra da o kadar güzel yorumluyor ki ayırt etmek için çok hassas bir kulak ve uzun yıllara özgü bir deneyim gerek.
    Terazinin bir kefesine Scott R2 ve cr1 pro yu diğer kefeye de Aytaç bey'in linklerini verdiği Ultegra donanımlı BMC yi....Belki de Cervelo'yu.Sonucunda kendinizi bir Scott 'a biniyor bulacaksınız.Seçeneklerinizden biri Scott ise,hep kazanır.

galin petrov ve serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  17. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    sorun karar verememekse ve tercihlerden biri scott ise, cesaretiniz sizi esir alamaz. evet scott

18. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    :D buradan bır magazadan alıncak besıktasta ısım vermıyım reklam olmasın :D elımın altında bu sıte oldugu ıcın lınklerı buradan verdım aytac abı belırlı fıyat anlasması yapmıs ıkı model ıcınde malum bunlardan bırını secıcek

19. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    evet ra cycle da daha ıyı bu fıyata modeller mevcut ama malum getırtmedekı sıkıntılar....yorumlarınız tavsıyelerınız ıcın tsk edıyorum..teker teker

20. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Yahu şunu baştan belirtsene! Alışveriş R&A dan yapılacak sandım.:) Mecburi tek seçenek amerikan beldesanı yani. :rolleyes:

R&A ile alakalı bir sıkıntı yaşanması mümkün değil. Benim hayatımda tanık olduğum işini en ciddi yapan satıcılardan biridir. Imperiale kadromu onlardan satın almıştım.