Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott cr1 comp

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında caner ünsal tarafından paylaşıldı.

1. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    SCOTT CR1 comp 3800 TL almayı düşünüyorum.

Türkiyede şu anda mevcut, yaklaşık aynı kalitede (vasıfta), söz konusu model yerine tavsiye edebileceğiniz yol bisikletlerini de değerlendirmek isterim. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Bu aşamada hakkında pek bilgi sahibi olmadan, temel sorulara cevap veremeyecek durumda iken, bir model önermek pek faydalı olmaz.

http://www.scott-sports.com/gb_en/product/10051/55726/218109

sina atlan bunu beğendi.
  2. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Forumdan cevap yazamadım (50 mesajım olmadığı için). Özelden attım umarım ulaşmıştır.
    Form düzeyinizi (güzergahlarınızdan tahmin ederek) düşününce yol bisikleti tercihiniz doğrudur bence. Değişik güzergahlarınız olursa zaten mtb'niz var.
    Scoot s30 almadan önce çok araştırdım, aklım ve gönlüme uydu. Diğerlerini denemedim. Çok memnunum.
    Bir an önce alın . Demek istediğimi kullandıktan sonra daha iyi anlayacaksınız diye düşünüyorum.
    Selamlar.

3. cr1 elite var düşünürseniz

4. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    =RECEP ÇALIŞKAN;cr1 elite var düşünürseniz

cr1 elite çok iyi olurdu ama özelden de yazdığım gibi 52 kadro almam lazımdı

özelden mesajınız ulaşmadı ama gerek burada gerekse "yol bisikleti" ile ilgili deneyimlerinizi yazdığınız konu başlığı altındaki yazılarınız kararımı çok kolaylaştırdı. teşekkür ederim.
    Scott CR1 comp siparişi verdim.

5. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Bence çok iyi yapmışsınız.
    Ürün elinize ulaşıp , montajı bittiği zamanki keyif bile güzel.
    Arkadaşların topladığı bisikletlere ben pek itibar etmiyorum. Estetiğin, renk uyumunun onlarca deneyimli ,eğitimli profesyoneller tarafından yapıldığı standart modeller her zaman için iyidir. ( İyi firmalar için.)
    Sorularınıza gelince;
    İzmir'deki söz konusu firma, elindeki 2010 model s40 model scott'u orjinal resmine uymayan ve kullanılmış olduğu aşikar jantlarla bana 1600 tl'ye satmaya çalıştı. Bende oluşan (doğru ,yanlış) güvensizlik ve ellerinde ürünün olmaması , İstanbul'dan bikeandoutdoor'dan sipariş etmeme neden oldu.
    Gelen ürün orjinal hiç açılmamış vakumlu ambalajındaydı.
    Şu anda indirimde ve aldığım fiyattan 200 tl daha aşağıda ancak hiç önemli değil aradaki 2 aylık kullanım süresi bana fazlasıyla mutluluk verdi.

Yokuşlardaki, dağ bisikletine olan olumlu performansı , benim hevesim den mi? ya da 1-2 ay antrenmanım dan mı? kaynaklandı emin değilim doğrusu.

Çok memnun kalacağınızdan eminim,
    Güle güle kullanın,
    İlk izlenim ve yorumlarınızı merakla bekliyorum,
    Selamlar,

6. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    BENİM KONUŞTUĞUM 1-2 firmaSCOTT cr1 in 52 ölçüde olanın distribütörün dahi elinde olmadığını söylemişti. "Erdoğanlar" da buldum vakumlu ambalajda göndereceklermiş.

7. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Sanıyorum (internet'ten söz konusu firmaların sitelerinden) edindiğim bilgi , 30 vitesli modeli seçtiğiniz şeklinde.
    Eğer öyleyse yokuşlardaki çekincenize hiç gerek kalmaz, dağ bisikletinden daha rahat olur diye düşünüyorum, yok 20 vitesli modelse de vitesle çok oynamak zorunda kalmazsınız bu da onun artı tarafı olur.
    Kısaca her ikisi de iyi seçim.
    Güle güle kullanın.
    Selamlar.

İlgili linkte , http://www.scott-sports.com/us_en/product/10051/55726/218109
    Model number
    218109 - 20-Speed
    218111 - 20-Speed Compact
    218112 - 30-Speed

8. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet ayna kol 3 lü olanı seçtim.
    Yanlız verdiğiniz link Amerika diğer arkadaşlarında dikkatini çekmek istedim markaların aynı modelleri amerika ve Avrupa için farklı donanımlarla üretilebiliyor. Ülkemizde Avrupa varyasyonları satıldığı için ürün seçiminde , siparişlerde inceleme için markaların Avrupa sitelerini kullanmak gerekiyor.
    teşekkürler.

sina atlan bunu beğendi.
  9. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız,
    Türkiye'deki modelleri 2 ay inceledim, ama Avrupa'da satışa sunulanlarla farklılar.
    Örneğin speedster s35 modeli avrupa ingilterede var amerika ve türkiyede yok. Bizim ülkemize getirilenlerle en uyumlu site amerika diye link verdim.
    Selamlar.

hüseyin özer ve caner ünsal bunu beğendi.