Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott CR1 Comp 2013'u nasıl bilirsiniz?

Konu, 'Scott' kısmında ismail eren tarafından paylaşıldı.

1. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Scott speedsters 30 bisikletimi elden çıkardıktan sonra bisiklet arayışlarım beni bu modele getirdi. Hem karbon olsun hemde çok pahalı olmasın istiyordum. Bu modelin hedefi nedir? Yani demek istediğim performans mı endurance mı hız mı uzun etap kabiliyeti mi ? Tura gider mi ? Vb konularda değerlendirmelerinizi öğrenebilirmiyim ?

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    O bisikleti yakından inceleme fırsatı buldum 8 kg bir ağırlığı var 105 donanım var (ön vites tiagra) ayrıca ayna kol farklı bir shimano modeli ve renkleri müthiş karizma bir bisiklet olduğunu söyleyebilirim ancak binmedim o nedenle performans hakkında yorum yapamam ama çok seri bir bisiklet gibi gözüküyor.

Berke ve ismail eren bunu beğendi.
  3. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben alırken CR1 için internette bir kaç inceleme - yorum yazısı okumuştum yaklaşık ve özetle şöyle deniyordu. Kullanımı konforlu, yokuş çıkma performansı iyi, karbon fiber kadrolar için fiyat oranı uygun bir model. yarış için çok yüksek tork üretmek üzere tasarlanmamış, uzun mesafelerde sıkıntısız . Benim okuduklarım sanırım. 2010-2011 yıllarına ait yazılar bu arada kadro nasıl bir değişim geçirdi bilmiyorum. ama sonuç olarak tabir doğru ise "endurance" sınıfından diyebilirim.

ismail eren bunu beğendi.
  4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Scott'ın web sayfasında "The CR1 offers the perfect balance of performance and comfort." yazıyor. Bir yol bisikleti için performans ve conforun dengesinden bahsettiğine göre amaç endurance. Geometri olarak Speedster ile aynı; yani en az onun kadar hızlı ve en az onun kadar uzun sürebilirsiniz.

5. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Birde sitesinde "shock damping system" demiş. Amortisör olmadan bu nasıl sağlanır ki?

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kadro esneyerek darbeyi emiyor. Arka çatallar ve maşa bu amaçla tasarlanıp üretiliyor; karbon fiber, kompozit bir malzeme olduğu için bir yönde esnekliği diğerinden farklı olabiliyor ve rijitlikten çok fazla ödün vermeden darbelere karşı esneklik sağlanabiliyor.

7. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye: