Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SCOTT BOULDER MTB SPD ayakkabı incelemesi

Konu, 'Giyim' kısmında isamorgil tarafından paylaşıldı.

1. isamorgil

isamorgil Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu açma nedenim forumda bu ayakkabı bana olur mu , numarası uyar mı v.b. soruları geldiği içindir.

bende çoğu bisiklet kullanıcısı gibi SPD pedala geçme arifesinde sıkıntılar yaşadım öncelikle düşer miyim korkusu (daha istediğim pedal gelmediğinden hala korku var :D ) vardı sonra dedim herkes sürüyor ise bende yaparım. uzun uzadıya araştırdık tan sonra maalesef istediğim ürünleri Türkiye'de bulamadım esasında atla deve bir şey istemiyordum giriş seviyesinin bir üstü modellerde idi gözüm. Mecburen yurt dışına yöneldim ve alacağım SPD ayakkabıyı belirledim. (Pedal konusuna başka bir konuda değineceğiz artık çünkü bazı aksaklıklar yüzünden teslimat bir hafta sonraya kaldı :( ) tabi yurt dışı olunca numara durumu çok sıkıntılı kalıbı büyük mü olur küçük mü olur belli değil.

SCOTT BOULDER ayakkabı özellikle vibram taban olması nedeni ile tercihim oldu. vibram taba sayesinde rakımı 2500mt yi bulan yayla turları planımda gezerken bana rahat ettirecek , kalitesi sayesinde uzun ömürlü olacaktır diye düşünüyorum.

Ayakkabı ecnebi olunca belkide en önemli konu numarası oluyor. Ben normal şartlar altında 42 numara ayakkabı giyerim bazen kalıplar yüzünden 41,5 ola bilir ki zaten 41,5 bulmak pek de kolay değil. bu SCOTT BOULDER ayakkabıyı da 42 numara sipariş ettim ne de iyi etmişim ayağıma mükemmel şekilde oldu :) keşke her ayakkabı bu kadar iyi otursa ayağımı. Büyük şans yani :D

ayakkabı TR de 300 ₺ civarında fiyatlara satılıyor oda uygun numarasını bulabilir isen. Ben neredeyse yarı fiyatına aldım sayılır bayağı uygun geldi yani.

bir de suluk hediye etmişler yanında resmi var aşağıda. Ben kullanmam beğenen var ise hediye edebilirim.

gelelim resimlere

2. Bozkurt

Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eline sağlık, inceleme ve fotolar için teşekkürler.
    Vibram taban nedir ?

3. isamorgil

isamorgil Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Vibram taban özellikle outdoor sporları için üretilen ürünlerde sıklıkla kullanılan bir ayakkabı tabanı çeşidi. neredeyse büyük üreticilerin hepsi bir seviyenin üstündeki bütün ayakkabılarında bu tabanı kullanıyorlar. bir nevi sanayi standardı oldu. çok hafif olmasına rağmen dayanıklıdır kolay kolay aşınmaz araziye çıktığınızda kaya girinti çıkıntı taş çakıl gibi cisimlerin ayakkabı tabanında hissetmezsin (e tabi vibram ın da kendi içinde seviyeleri var yeni her vibram taban bir değil)
    ben uzun yıllardır alacağım ayakkabılarda bu tabanın olmasına dikkat ederim çok memnun kalmışımdır her defasında. Bisiklet de nasıl olacak onu da ilerde göreceğim :)

4. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende spd ayakkabı almayı düşünüyorum. Sizinle aynı sebepten bu ayakkabıyı almayı düşündüm fakat bulamadım. Siz nerden aldınız. Bana link atabilirsiniz?

5. isamorgil

isamorgil Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba

ürünü http://startcycles.co.uk/ (Yurt dışı ) sitesinden aldım. 2 - 3 gün içerisinde kargo ya verdiler. elime ulaşması bir hafta sürdü. ödemeyi de paypal üzerinden sanal kart ile yaptım.
    tam adresi : http://startcycles.co.uk/scott-boulder-shoe.html

Not: geç cevap veridiğim için kusuruma bakmayın iş için yurt dışında olduğumdan internet erişimde sıkıntı çekiyorum.