Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Scott Aspect 50" Sele sorunu (Sele üzerindeki leke)

Konu, 'Eski İlan Arşivi' kısmında gnutheory tarafından paylaşıldı.

1. gnutheory

gnutheory Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Öncelikle ,bu önceki açtığım konudan farklı bir konu olduğu için başka bir başlık altında açmayı daha uygun gördüm.
    Bir önceki konuyu okuyanlar yaşadığım basit sorunları görmüşlerdir.Bu bağlamda lafı uzatmadan direk sorunumu soracağım.
    Bisiklet geldiğinden beri selenin üzerinde pas/yağ benzeri bir leke var.Biz bunun kargolama esnasında ve/veya orda beklerken olmuş olabilecek bir leke olduğunu düşünüyorduk.En son bisikleti bir güzel yıkadıktan sonra o lekeyi çıkaramayınca moralimiz bir miktar bozuldu.
    Temizlemek için çok yıpratıcı şeyler denemedik.Denediklerimiz;
    -Direk su ve bezle ovalamayı denedik ama hiç etki etmedi...
    -Bol su ve sıvı el sabununu denedik oda çok az etki etti...
    -Belki yağ lekesidir diyerekten , üzerine Sram Pit-Stop De-Greaser denedik oda hiç etki etmedi...
    Bu lekeyi selenin derisini yıpratmadan nasıl temizleyebilirim.
    Lekeden bazı resimler;

2. gnutheory

gnutheory Üye

Seviye:
    Merhabalar Lütfi Bey,
    Aslında adımı biliyorsunuz sanıyordum.Ama doğru sizde benim gibi 10'larca Mustafa'lar ile uğraşıyorsunuzdur.
    Hatamı düzeltmek amaçlı;
    Benim adım Mustafa Sarıalp .Geçen Pazar Kayseri'den Ankara'ya gelip sizden "Modifiyeli" Scott Aspect 50 almıştık hatırladınız mı?
    Aslında o zaman orda bizden biraz rahatsız olduğunuzun farkındayım.Sanırım biz biraz daha samimiyet kurarız diye "Kayseri'li müşteri" gibi davrandık ve belkide bu rahatsız edici olmuş olabilir.Ama şimdi düşünüyorum seri sonu ürünü aldık biz sizden.Bir kaç ay/gün içerisinde 2009 serisi ürünler gelecek.Tabi sizde indirme gideceksiniz bu ürünlerde ...
    Neyse ben bunu söylüyorum çünkü eğer biz sizde bu şekilde irtiba bırakmışsak gerçekten üzülürüm...

Sonrasında ben sizi burda zan altında mı bıraktım ki siz hemen kızıp yeni ürün göndermek istiyorsunuz.Ben sadece derisine zarar vermeden nasıl temizleyebileceğimi sordum forumda ki arkadaşlara...
    Ayrıca forumda neden bu bölüm var.Ben bu bölümü hem firma yetkililerine ,hemde bu şekilde basit konularda sorun hakkında deneyimli üyelerin ve/veya yöneticilerin yardımlaşması açısından var sanıyordum.Eğer önemli bir şey olsaydı sizi o an arayacağımdan emin olabilirsiniz.

Son olarak eğer siz gönderirken bunun farkında olarak kargoladıysanız.İşte ozaman tamam değiştirelim.Sizi birazdan arayacağım detayları görüşmek üzere...
    ########################################
    Dip Not: Aslında bisikleti biz bir arkadaşla alacaktık ama o kendine D-slr alınca ben tek başıma gelmemek için babamla geldim.10 taksit kampanyasından yararlanmak içinde o kredi kartıyla aldı.(Hayır, benim vadesiz hesabım var.Kredi kartım yok...).
    Bu bağlamda beni "genç arkadaş" olarak görmeyin burda sizin muhattabınız benim.Siz nasıl taksitli ödenmişte olsa parayı bankadan direk alıyorsanız.Bende sevgili babama gsoc'dan aldığım paranın hepsini verdim...Bunu belirtmek istedim.
    ########################################

3. gnutheory

gnutheory Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Cevabınız için teşekkür ederim.Sizi 2'den sonra arayacağım.Ama sizde biraz beni-bizleri anlayın lütfen biz bisiklet bakımı ve tamiri konusunda deneyimi olamayan kullanıcılarız.Bende sizi devamlı arayıp rahatsız etmektense boş zamanınızda yorum yazabilmeniz için konuyu buraya açtım.
    Neyse doğru söylüyorsunuz konuyu bu bölümde açmam hatalı olmuş.Eğer birbirimize karşı düşüncelerimiz bu şekilde ise çok sevindim.Ben sizden bisiklet aldığım için çok memnunum.Sanırım sizde bize bisiklet sattığınız için pişman değilsiniz.
    Bisikleti gören arkadaşlar çok seviyorlar ama onlarada arabadan inip bisiklete binmek zor geliyor.
    Ben hep dediğim farkındayım ama yine diyeceğim;
    Keşke Erdoğanlar bisikletin Ankara'dan başka yerlerde bayileri ve servisleri olsa...Farkındasınızdır bu sorunların temelinde ülkemizde ki teknikerlerin teknik bilgi eksikliği var...