Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Schwinn 354 series halil m. satışı ve kargolama hakkında

Konu, 'Kurallar, Örnek ilanlar ve Kara Liste' kısmında ozgurerdem tarafından paylaşıldı.

1. ozgurerdem

ozgurerdem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Merhabalar
    Aranızda çok yeni sayılmam.
    Dün itibariyle Halil M. tarafından schwinn 354 yol bisikletini satın almış bulunmaktayım.
    Forumdaki konusunu görünce bisiklete gözü gibi baktığını zannediyordum ki bugün sabah kargomu teslim alana kadar. bisikletim Kutu içerisinde kargolanmış (hoş güzel) fakat bir demir aksamın diğer demir aksama ki bu demir aksam aliminyum ve boyalı bir demir ise aynı yere yan yana konulamaz. Konulması durumunda da metallerin birbirine zarar vermemesi sağlanır. Parçalar sarılır bir güzel. Fakat Halil Abinin bisiklete saygı anlayışını ve ticarette önemsenecek şeyleri düşünmemiş olması benim şu anda komponentleri haricinde tamamen çöp diyebileceğim kadroya sahip olmamı sağladı. Hafif çiziklerin olması gayet normal beklenirken parçaların sivri kısımları birbirini resmen yontmuş.

Bisiklete önem veren birinin yapmaması gereken birşeydi. Alışverişim sonlanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun Halil abiye de. Parasını Güle güle harcasın.

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

3. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok kötü olmuş. Şu dakikadan sonra erdemli davranış zararının karşılanması olur.

4. ozgurerdem

ozgurerdem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    olan oldu artık Halil bey kargoladığı gün rahatsızmış fakat ben 1 gün sonra gonderebılırsınız dedım. keşke özenli olunabilseydi. acelem yoktu. saolsun yıne de

5. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Burada şikâyet etmeye hakkın yok çünkü sen bisikleti sahibinden. com’dan buldun ve o kanal üzerinden tüm iletişimini kurup yazıştın benimle "burayla hiçbir alakası yok konunun", sahibindende ki fotoğraflar az diye ben de ısrarla seni bu foruma yönlendirdim, çünkü iki ayrı başlık var burada schwinn ile ilgili ve her detayı çok daha fazla mevcut onları gör mutlaka diye ısrarla buraya yönlendirmeye çalıştım ayrıca sırf öğrenci olduğun için çok ciddi indirim yaparak (400-TL’ye aldın bu bisikleti, forumda bile 500-TL idi fiyatı) sana verdim, senden hariç bir sürü insan bekliyordu sırada, mesajlara yetişemiyordum ben…

Ayrıca bu bisiklet nerden baksan 20/25 yaşlarında ve üzerinde tüm yılların yorgunluğunu taşıyan bir alet takdir edersin ki vitrinde biblo olmadığı her türlü şartlarda kullanıldığını varsayarsan üzerinde zaten çiziği sıyrığı olacağını baştan kabul edersin(!) buna sahip olmaktaki amaç; klasik ve özel bisiklet seven birin bu kadroyu bunu bilerek alır, güzelce orijinaline sadık kalarak boyar, çünkü buna yatırım yaparken TR'de muhtemelen bir eşinin daha olmadığını bilir, “kadro çöpe gidecek” diye forumda ajitasyon yapmaz.

Ben de sahibinden.com üzerinden eşime aldığım ikinci el 2011 model Trek 7300 model bisiklet ilanda yepyeni gıcır gıcır idi lakin demirine kadar boyaları soyulmuş, her yeri çizilmiş olarak geldi, hiç bir şey diyemeden aldık kabul ettik bisikleti oysa schwinn zaten 20 yaşların üzerinde ve yılların izlerini üzerinde taşıyor haliyle, kargonun sorununu bana yüklemeye hakkın yok!

Detaylara gelince;

O gün bütün gün araştırma hastanedeydim, gözüme anjiyo yapıldı, bir sürü damlalar damlatıp, vücuduma renkli ilaç verildi ve binlerce vatlık ışıklar altında göz içlerinin tomografileri çekildi, resmen bütün gün işkence gördüm ve hastaneden dört gibi çıktığımda gözlerimin görme yetisi nerdeyse sıfıra yakındı.

Sırf parayı gönderdin “hiç tanımadığı birine 430-tl para gönderen birinin güveni söz konusuydu” diye o görmez, yorgun ve ezilmiş halimle oraya buraya koşturup; orijinal bisiklet kolisi buldum parayla aldım, sonrasın da garaja gidip otobüs firmalarıyla konuştum onlar almayınca ve sen fazla kargo bedeli ödeme diye “kargo şirketi ile anlaşması olan bir tanıdık esnaf” aradım. Tüm bunlar bir an önce ve ucuz bir şekilde sana ulaşması için yaptığım fedakârlıklardır, kargonun da alma saati yaklaştığı için o kısa zaman dilimi içine ne kadar çok şey sığdırdım o "görmez" acınacak halimle bilemezsin!

Asıl ben şok olmuş durumdayım, o kadar kıyak karşısında bir teşekkür beklerken, kargonun taşıdığı mala hoyrat davranmasının faturasını bana kesmeye yelteniyorsun, ben bu sıra dışı durumu öngöremezdim, çünkü olabilecek en orijinal ve sağlam koli&kutuyu o kısacık zaman diliminde bulup, bisikleti de güzelce parçalatıp koydurdum koliye (bin bir rica minnet ile başka birine yaptırdım o işi de) ve sonra da o koca kutuyu sırtımda taşıyarak kargoya verileceği mağazaya götürdüm evden, daha başka ne yapabilirdim ki!?

Ayrıca sen kullanılmayan boş durumdaki yedek olan bozuk ön jantı ekstra olarak istemeseydin muhtemelen bunlar da olmayacaktı ki. O yedek ön jant sağlam tedavi istiyor, aslında alman gereksiz diye ısrarla belirtmiştim zaten, çünkü üçüncü bir jant kutuya fazlalıktı, koli bir adet bisiklete göre dizayn edilmişti, fazlalık üçüncü bir jant kutuya sığdırılmak zorunda kalındı ve kargoda hoyratça taşıma yapınca "aslında çöp olması gereken fazla bir jant nedeniyle" olanlar olmuş burada benim yapabileceğim hiç bir şey yok!

Bu konuya da ilk ve son kez cevap yazıyorum ki okuyanlar durumun içeriğini öğrensin yargısız infaz yapmasın diye…

Sağlıcakla…

cengizhan bekir bayram ve ugur T bunu beğendi.
  6. ozgurerdem

ozgurerdem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    fazlalık diye birşey yok kargolamada. sadece dikkatsizlik var. elbette buradan yazacağım. ben size defalarca söyledim eğer hastaysanız yarın gonderebılırsınız dedım. siz de güven bahanesine saklanıyorsunuz. ben size gerekli saygıyla yaklaştım önemli değil dedim sağlam gelsin yeter dedım. siz diyorsunuz ki 20 senelık bısıklette elbette olacak çizikler. elbette olacak ama bu çizikler basit çizik değil. tamamen davranıştan kaynaklanan bir yontulma durumu. çizik olsa halledilirdi. ben zaten var olan çiziklerini gözönünde bulundurarak aldım. binici olarak almıştım fakat hevesim kursağımda kaldı. orjinalinde boyamak falan işe yaramaz bu bisikletlerde. özelliği budur. yoksa gider fixed single bisiklet için daha düşük bütçeli kadro alırım daha iyiydi.
    admin konu kilitlenebilir. siz bilirsiniz. Ben zarar etmedim. zarar eden güvenim oldu sadece. teşekkürler yine de halil bey

savasuysal bunu beğendi.
  7. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konuya yazmiycaktim lakin bugun sahibinden.com'da aynakol ararken tesadufen fark ettigim bir ilanin detaylari sayesinde: http://www.sahibinden.com/search.php?b=1339324&b[securetrade]=0
    linkinde gorelecegi gibi forumda beni elestiren, "kadro cop oldu" diye ajitasyon yapan arkadas aldigi schwinn'den söküp ayrica satisa koydugu; -fren-, -vites-, -spd pedal- ve -aynakol- bedelleri ile bisikleti ona sattığım rakam olan (400-TL)"yi zaten çıkarıyor, üstelik schwinn'den daha geriye; -sele-, -gidon takımı-, -masa-, -uc adet ic/dis lastikleriyle beraber jant seti- ile 'cop kadro' kendisine bedava kalıyor, kendisinin de dedigi gibi zarar etmeyecek kesinlikle(!)

Evet kargoya verirken daha ozenli olmam gerekirdi ama acikladigim gibi 'oldukca ozel sebebim' vardi ve ben "Bisiklete saygı" kisvesi altinda bu isin 'tuccarligini' yapmiyorum hic olmazsa!

Saygilarimla...

8. savasuysal

savasuysal Yeni Üye

Seviye:
    Lütfen! Yapmanız gereken sadece iki demirin birbirine sürtmesini engellemek. Bisikleti kargolamak için sökmeye, kutulamaya ve kargolama vakit bulabildiniz de araya bir karton parçası koymaya mı vakit bulamadınız? Lütfen! Evet size de hak veriyorum ciddi sebepleriniz olabilir ama bu ihmalkarlığınızı ve geri dönüşü olmayan bozuklukların gerçeğini değiştirmiyor malesef. Kargoya Özgür ile birlikte gittik ve bu manzara karşısında (kullanmak için aldığından) ne kadar moralinin bozuldugunu ben gördüm. Bu durumdan sonra kadroyu Fixed bisikleti için ortak bir arkadaşımız kullanmak istediğini söyledi. Kullanacağı bu kadroyu da tamanem boyasını değiştireceğinden çizikler onun için önemli değildi. Tekrar vurguluyorum Özgür bu bisikleti, hepimizin yol bisikleti oldugundan "ben de yol bisikleti istiyorum, bir tane de bende olsun" diyerek heyecanla almıştır. Kalan parçaları başka bir yol bisikleti olmadığından tabiki de satacaktır. Ayrıca bu tüccarlığı bu kadar biliyordunuz siz satsaydınız. Egoist bir tavır olarak algılamayın fakat biz bisikletten kazanacağımız 200-300 liranın peşinde değil, üzerinde olduğumuz bisikletin orjinal ve özel oluşuyla zevk alan insanlarız.
    Saygılarımla.

Süleyman Cantuk ve Doğukan Aksu bunu beğendi.
  9. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Ben de elimden geldiğince sessizliğimi korumaya çalıştım, hatta bu bisiklet için de Özgür arkadaşımı ben yönlendirdim, ki doğru bir seçimdide... Buraya kadar her şey gayet normaldi de. Burada şikayet hakkı olmayışını da sayın Halil M. siz mi belirliyorsunuz? Orada ki Halil M. sizsiniz de burada ki Halil M. farklı mı? Ayrıca haksız olduğunuz halde 400Tl'ye aldın bu bisikleti diyerek daha da üste çıkma çabanız nedir? Hibe mi ettiniz, zorla mı elinizden aldık? Rica edildi, kabul ettiniz geriye sadece özenli bir kargosu kaldı ki onuda sağlık sorununuza bağladınız. Elbette sağlık her şeyin önündedir ama sağlık deyipte tamam buldum kutuyu atayim içine diyede bir şey olamaz. 20-25 yıllık kadroda bisiklette de elbette boya sıkıntısı olacak, ben ne bisikletleri elimden geçirdim zaten bu işe biblo gözüyle bakmıyorum, bakmayızda.

“kadro çöpe gidecek” diye forumda ajitasyon yapmak demişken de sağlık problemi ile ilişkilendirerek acaba ajitasyonu arkadaşım mı siz mi yapıyorsunuz?

Ben de sahibinden.com üzerinden eşime aldığım ikinci el 2011 model Trek 7300 model bisiklet ilanda yepyeni gıcır gıcır idi lakin demirine kadar boyaları soyulmuş, her yeri çizilmiş olarak geldi, hiç bir şey diyemeden aldık kabul ettik bisikleti oysa schwinn zaten 20 yaşların üzerinde ve yılların izlerini üzerinde taşıyor haliyle, kargonun sorununu bana yüklemeye hakkın yok! "Kargonun taşıdığı mala hoyrat davranmasının faturasını bana kesmeye yelteniyorsun" diye de kargoyu da hiç suçlamayın kargoyla alakalı hiç bir durum yoktur, fotograflardan da herkes bunu gayet açık ve net şekilde anlayabilir. Ki örnek verecek olduktan sonra aynı zamanlarda Cengiz Parlakgül ile biz de üzücü bir alışveriş yaşadık, üstelik o kadar özenli ambalajanmış olmasına rağmen kargo da ezildi kadro, şok oldum, olduk telafisi için de elimden geleni yaptım, yaptım ama hala aklıma geldikçe de bu duruma canım sıkılır.
    Sonuç olarak biz sizden sadece özenli bir kargo ve sonrasında yapılmış hatanızdan dolayı ufak bir özür bekledik. Ama özürünüz bir yana daha da üste çıkmaya çalıştınız, yaşınız bizden büyük saygımız sonsuz ama biz de çocuk değiliz, bisikleti kendisine hobi edinmiş insanlarız. Sadece bir telefon açıp sağlık sıkıntınız olduğunu, bu yaşanan durumdan dolayı üzgün olduğunuzu belirtebilirdiniz. Sonrasında da ne siz ne biz bu kadar üzülürdük ve bu kadar uzardı bu konu.
    Kısacası sağlık probleminiz vardı diye kutuyu buldum, bir türlü gönderdim diye bir savunma olamaz Sayın Halil M.
    Hatalısınız, sadece hatanızı kabul edin, hatayı kargodaki taşıma şekline ya da başka sebeplere sürmeyin!

10. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Buarada kilitlenmiş bir konu neden tekrardan açılıyor? Öyleyse istediğimizi yazıp kilitletip ardından tekrar açtıralım, yapalım savunmamızı. Lütfen konu yetkili moderatörlerimizce kilitlensin ve bu konuda burada kapansın yoksa, ardı arkası kesilmez. Şimdiden teşekkür ederim.

savasuysal bunu beğendi.
  11. azizardaataseven

azizardaataseven Yeni Üye

Seviye:
    Konuyu okudum ve satıcıyı haksız buldun ayrıca birde parça satışını dile getirmiş. Bu konu Halil beyi ilgilendirmeyen bir konu gibi geldi bana.
    Ayrıca bu satışı bana yapmış olsaydınız, diğer arkadaş kadar iyimser de kalmazdım. Kadrodan beklendiği gibi bir ürün çıkmayınca insanın hevesi kaçabilir ve karşı tarafı da mağdur etmeden kendi şu anda satmaya uğraşıyor olarak algıladım ben olayı.
    Paketlemeyi iyi yaptığınızı dile getirmişsiniz, iyi yapılmamış olsaydı ne olurdu acaba? Bence ortada kocaman bir terbiyesizlik var başkada bir şey yok!
    Efendi gibi suçu kabul edilmeli ve bu konu burada kilitli kalmalı! Böylece bir daha ki sefere parçalar birbirine temas etmemesini sağlar Halil bey, unutmaz. böylede bir sorun kimse yaşamaz. Teşekkür ederim.

savasuysal bunu beğendi.
  12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Doğukan konu açılıyor çünkü aynı konuyla ilgili bir gelişme olduğu için açılıyor.üründen şikayet eden ve konu açan arkadaş ürünün bir kısmını satışa çıkarmış komplesini aldıgından daha fazla fiyata.Tabiki bu durum burada konuşulabilinir.Seninde kilitli bir konun varsa mesaj atarsan seve seve açarım eklemek istediklerin var diye yada ilanı olan birisi ilandan vaz geçip tekrar satışa koydugunda aynı konu açılıyor buraya özgü bir durum değil.Konuda açık kaldı Özgür cevap hakkını kullansın diye ama Özgür dışında herkes cevap hakkına sahip çıkmış....

Garip olan başka bir durum var onu yazmam gerekiyor konuyu ondan sonra kilitliyorum.Burada iki kişi arasında bir sorun oluşmuş kişiler karşılıklı durumlarını yazarken bir tanesinin ev ve okul arkadaşları komple seferber olmuş şekilde karşı tarafa yüklenmeye başlıyor eğer etikten bahsediyorsak bence bu etik değil.Herkes kendini savunabilecek yaşta ve olgunlukta.Bir arkadaşımız kargo paketlemede bir hata yapmış diğeri bunu dile getirmiş.Bu seferde bu ürün üzerinden ticari bir kaygı başlamış diğer arkadaş bunu dile getirmiş.Bunlar gayet olması gerekenler karşılıklı bir şekilde tatlıya bağlanır.Siz neden bu kadar hiddetle ve şiddetle yönetime bile saldıracak kadar savunmaya geçtiniz Özgürün yerine onu anlamak mümkün değil ....Saygılar iyi forumlar.....

Sinan Ceylan bunu beğendi.