schwalbe ultremo r1`den daha iyi dis lastik?

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
merhabalar. yol bisikletimde schwalbe ultremo r1 yol lastigi bulunuyor. simdi benim arkadasim yol bisikleti aldi sari kadrolu ve diyor ki lastikleri bana satacaksin. ben de yakin zamanda buyuk bir bisiklet aksesuar - ekipman alisverisi yapacagim ve kafamdaki renk mavi, butun alacagim urunler mavi renk olacak. simdi ben bu lastikleri arkadasa satayim, ustune de ekleyip mavi yanakli bir dis lastik alayim diyorum. acak su an ki lastiklerim (bildigim kadariyla) cok iyi ve yeni alacagim lastigin de bundan asagi seviyede olmamasi gerekir. ha profesyonel bir yol bisikleti kullanicisi degilim, daha alt seviye bir lastik taksam belki farki da anlamayacagim ama yine de en az bunun kadar iyi olsun yeni lastigim.

onerileriniz nelerdir? marka takintim yok, schwalbe, continental, michelin, vittoria vs her marka lastik olur. tabi sadece en az simdiki kadar iyi bir model olmasi yetmiyor, mavi renk secenegi de olmali :)

yurtici - yurtdisi farketmiyor, onerdiginiz urun sadece yurtdisi sitede varsa ya da daha uyguna geliyorsa (ki biraz baktigim kadariyla tr sitelerde fiyatkar fahis) yurtdisindan da siparis verebilirim sikinti yok. ha bir de, butcem 140-150 tl (su anki lastikten gelecek tutarin ustune ekleyecegim miktar degil, lastigin tutari fiyat). simdiden tesekkurler.

Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Ultremo R1 sandığınız kadar iyi bir lastik değil. Parasını kesinlikle haketmiyor. Hafif olması haricinde birsürü dezavantajı var. Zaten schwalbe over-rated bir marka. Abarttıkça abartılıyor...

Piyasada mavi renk pek bulamazsınız. Ben şunu öneriyorum: (link)

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Tuncay Üner

Bunları yazmaya gelmiştim, eski bir R1 kullanıcısı olarak.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@Tuncay Üner

hadi ya anladim :s

bahsettiginiz modelde mavi stogu bitmis.

turkiye`de iki model buldum mavi olarak;
- vittoria zaffiro II (sifir, 60 tl cifti)
- hutchinson quartz (sifir, 100 tl cifti)

bu modeller nasildir? onermezseniz baska onerilerinizi bekliyorum.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
eğer illa mavi olsun gibi takıntın olmazsa,sana tuncay arkadaşımızın yazdığının haricinde bir de continental gp 4s öneririm.ben fazlasıyla memnun kaldım bunlardan.hafifliği çok büyük avantajı ve çok iyi bir yuvarlanma direncine sahip.fakat bu seviye lastikler yarış için tasarlandığı için normal kullanımda kolay aşındığını duymuştum.bu konuyu araştırmanı tavsiye ederim fakat ben lastiklerden çok memnun kaldım.özellikle doğru basınçta kullanırsanız kolay kolay patlamıyor

(link)

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
michelin pro 3 race i tavasiye ederim. mavisi de vardır.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@fatihaydın

acikcasi su an lastigimden ben gayet memnunum. sandigim kadar iyi bir model degilmis ustte benden daha kidemli bisikletcilerin yazdigi kadariyla ama yani ben iyi olmadigini anlamadigima gore bana yetiyor demek ki :) bu yuzden bu lastigi degistirirsem yalnizca mavi renkli bir lastikle olur bu. daha yol lastikleri arasindaki farki anlayabilecek duzeye gelebilmem icin cook km katetmem ve yillar gecmesi gerekli malum lastik dedigim en az 1-1.5 senede degisen birsey.

ama yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Her sezon değiştireceksen, ve çok bozuk yollarda kullanmayacaksan R1 idare edebilir seni. Onun dışında, benim tavsiyem Continental Grand Prix serisinden bir lastik olur. Şimdiye kadar kullandığım en iyi lastikler. Hamuru çok güzel yol tutuyor ve R1 kadar dayanıksız değil. Bütçene ve sürüşüne uygun olarak seriden herhangi birini al derim ben.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@Gökhan Toros

yok gokhan hocam yok her sene degiatirmeyecegim oyle keyfine. ha memnun kalmam ya da cok yipranir vs o zaman mecbur kalirim ama onun disinda bir tane iyi alip uzun sure (2-3 yil) kullanmak benim amacim.

her sene degistirsen bile lastikler arasindaki farki anlayacak noktaya gelmen yillar alir demek istemistim sadece.

yorumunuz icin tesekkur ederim. peki hic michelin pro4 serisinden bir lastik kullandiniz mi? gayet iyi yorumlar yazmislar yurtdisi sitelerde. yukarida da birisi pro3 tavsiye etmisti, pro3 tavsiye ediyorsa pro4 de tavsiye eder heralde o kisi de.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Uğur Ece

Pro3 ve Pro4'ü beğenen çok gördüm yurtdışında evet. Ama kendim kullanmadığım için şimdiye kadar, tavsiye etmek istemedim.

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Grand Prix serisinden bir lastiği ben de öneririm. Grand Prix kullanıyorum, yol tutuşu ve dayanımı çok iyi. Birazcık paraya kıyarsanız GP4000S alabilirsiniz, yanlız daha yarış odaklı bir lastik olduğu için GP kadar uzun dayanmıyor.

İlle de mavi renk olsun derseniz Vittoria Rubino'ya da bir bakın, renk seçenekleri var onda. Rubino da uzun ömür odaklı bir lastik.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
QUOTE=Gökhan Toros;1517935]Pro3 ve Pro4'ü beğenen çok gördüm yurtdışında evet. Ama kendim kullanmadığım için şimdiye kadar, tavsiye etmek istemedim.

@efeballi

tesekkur ederim gokhan hocam ve efe hocam. yalniz bildigim kadariyla continental gp serisinin hicbir turunde mavi renk yoktu.

tahmin ettigim kadariyla continental gp ve michelin pro4 arasinda cok az fark vardir, ve bu farki da benim anlamam saniyorum ihtimaller dahilinde degil. bu fark benim icin cok cok kucuk bir eksiyken lastigin mavi yanakli olmasi cok istedigim birsey. bu yuzden galiba evanscycles sitesinden michelin pro4 serisinin endurance ya da service course lastigini alacagim. eklemek istediginiz birseyler varsa soylerseniz cok memnun olurum.

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
memnunum pro3 den. 1000km i geçtim herhalde. öyle fazla zorlamadığım için de pek sorun yaşamadım. bir tek geçen hafta göktürkte kısa bir inişte zorladım orda da gayet iyiydi yoldan falan çıkmadım, kaymadım. umarım da kaymam. insan tırsıyor :)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Bu lastiğin nasıl olduğunu bilmiyorum ancak ucuz ve mavisi var. Bir araştırın isterseniz.

(link)

İlk attığım pro4 comp ultremo hafifliğinde (hatta daha hafif) yüksek performans latiği idi. Eğer 2-3 yıl değiştirmem diyorsanız Pro4 Endurance modeline bakın. Maviside olması lazım.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@Tuncay Üner

simdi baktim, iki adedi + kargosu 100 tl (39€). evnascycles`dan michelin pro4 ya da continental gp lastikler 130 tl (50€). arada ciddi kalite farki varken sadece 30 lira fark var. urun ucuz aslinda ama kargo icin de nerdeyse bir lastik fiyati para istiyorlar ve o zaman hic ucuz olmuyor malesef.

pro4 comp mavi renk bitmisti :s onu istiyordum ben de en cok. endurance`in mavi rengi yok, lakin sarisi var ve o da cok hos duruyor. servupice course`in ise mavi rengi var. ensurance 25€, service course 28€. galiba service course alacagim.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@tuna karahan

evet bunu gordum bu sabah :) hic bilmedigim icin bulasmadim. bilen / kullanan varsa aydinlaniriz.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
bir de bu folding olayi ndir? lastik folding olunca noluyor artilari eksileri nedir? bilen yardimci olursa sevinirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Folding katlanabilir demek. Telli olanlar katlanamıyor, bunlar telsiz olduklarından daha hafif..

Pro 3 lerde çok kolay taş yarıkları oluşuyor. Kullanan arkadaşlarımın hepsi bundan şikayetçi. Pro 4 lerde bu problemin giderildiği söyleniyor.

Ayrıca Conti 4000s lerin dayanıksız olduğuna katılmıyorum. 2 yıldır kullanıyorum, 6000 km civarı yol ve kışın da trainer lastiği olarak kullandım, Hala sağlamlar, bu süre ön arka toplam 3 kere patladı, üstelik çok kötü yol şartlarında sürmeme rağmen.

Sağlamlık ön plandaysa Pro 4 Endurance öneririrm...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros