Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Schwalbe Racing Ralph vs. Schwalbe Skinny Jimmy

Konu, 'Tekerlekler' kısmında yighitjan tarafından paylaşıldı.

1. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Schwalbe Racing Ralph vs. Schwalbe Skinny Jimmy bu 2 lastik arasında kaldım.sizce hangisini seçmeliyim.bunlardan baska 40 ytl ile 55 ytl arasında hangi lastikleri(hafiflik tercihim) önerirsiniz.

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    İkisi arasından Racing ralph ı seçerdim, onun dışında ben Irc Serac ları çok seviyorum ama tubeless veya normalinin 2.10 boyunu, normalin 1.95 i çok ince bence...

yighitjan bunu beğendi.
  3. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Skinny Jimmy Çekişi çok iyi olan bir lasitk buna karşılık Racing Ralph çok iyi tutuşu olan lastik... ben olsam arkaya Skinny Jimmy öne ise Racing Ralph takardım:) Tabi seçim senin:)

yighitjan bunu beğendi.
  4. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Racing Ralph aldım.Bisikletim C.tesiye kadar toplanır inş. Denerim ozaman yazarım iyi kötü yanlarını hadi hayırlısı.

5. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    yiğitcan şimdiden geçmiş olsun diim.yanlış bi seçim yapmışsın.tıpkı benim bi süre önce yaptığım gibi..
    racing ralph'lerin artıarı:
    *etiketi çok güzel(dış tasarımı)
    *arazi lastikleri arasında en hafiflerinden birisi.
    *yol tutuşu kuru ve hafif arazide çok ii.
    *önde kullanıldığı vakit ii performans veriyor(kuru ve hafif arazi zeminde).
    racing ralfh eksileri:
    *yanakları çok zayıf(yarılmalar oluşabiliyor).
    *ömrü çok kısa.
    *çok hızlı aşınıyor.
    *çekişi orta seviyede
    *sert arazide asla kullanılmaz.
    *ıslak zeminde performansı hiç ii değil. vs vs vs
    *bu özellklere göre fiyatı çok pahalı.
    yani kısacası sponsorları olan yarışçılar için tek kullanımlık bi lastiktir.
    ona verdiğin parayla michelin veya irc nin çok daha başarılı modellerini alabilirdin :)
    neyse abicim tekrar geçmiş olsun.
    arkadaşlar ben bu izlenimleri racing'i 6 ay boyunca her türlü zeminde deneyerek elde ettim.

6. erhana

erhana Aktif Üye

Seviye:
    Aynı kafada giderek ben biraz daha güvenli bir konfigürasyon planlıyorum: Arkada Racing Ralph, önde Nobby Nick.

Bu yaz asfaltta giderken küçük bir çukuru pas geçmek için hızlı bir sağ sol yapayım dedim, bisikletin üzerinde durduğum an ile çenemi yere yapıştırdığım an arasında kaç mikrosaniye geçtiğini hatırlamıyorum. Kalktıktan sonra dikkat ettim ki yol şeritler halinde ıslakmış ve ben o marifeti 50 santimcik bir ıslaklık üzerinde yapmaya kalkmışım. Sonuç, Urla Devlet Hastanesi'nde atılan yamrı yumru dört dikiş. Önde ve Arkada Racing Ralph'lar vardı ve ilk sabıkaları da bu değildi.

Fakat bu lastiklerin kuru toprak zemin üzerinde ve yarış performansı düşünülerek tasarlandığı malum. Islak sert zeminde kullanınca sonuçlarına katlanmak gerekiyor. Ben de hem arazide hem de sert zemin üzerinde daha güvenli bir sürüş sağlayacağı hayali ile öne Nobby Nick takmayı planlıyorum.

7. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    hala değiştirme sansım var baska neyle değiştirebilirim.Skinny jimmy vardı.Bi michelin modelleri(ama hard train yok:( ) Tavsiyelerinizi bekliyorum.

8. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu yazı Skinny Jimmy'lerle geçirdim. Çok hafif olması nedeniyle tercih etmiştim.

Eksileri
    - Gereğinden fazla ince (1.90 diyor ama 1.80 kalınlığında) olduğu için arazide, özellikle iniş ve single tracklerde performansı çok düşük.
    - Aşırı hızlı aşınıyor. Özellikle asfaltta fren yaparsanız ömrü 1 haftayı geçmez. Ben arazide 2 ayda bitirdim lastikleri.
    - Diğer lastiklerle karşılaştıramayacak kadar kısa ve güçsüz dişlileri var. Arka lastik için kesinlikle önermem.

Artıları
    - Ağırlığına göre fiyatı ucuz
    - Hafif olmasının avantajları malum
    - Islak zeminde yol tutuş fena değil

yighitjan bunu beğendi.
  9. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    ne alıcam ben:) Yaa o kadar para verilince insan biraz güzel bişiler istiyo..

10. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hepsinin olumsuz yanları olacak elbette. Ağırlık çok önemliyse senin için skinny al, ama performans istersen de kışın nobby veya mud en iyi tercihler...

11. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    neyse racing ralph kalsın . dayandıgı yere kadar artık:)

12. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    racing ralph i %90 asfaltta olan birisi için önerir misiniz?sadece şehir içi kullanıcıları için uygun mudur?

(Not:asfalt yollar genelde bozuk ve yollar kaneletlerle örülmüş adeta.ince lastik olmaz bu yollara)

13. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    kesinlikle tavsiye etmiyorum bu lastiği(racing r...) 180 km sonra lastiğin yanagı yırtıldı!!!

asfaltta tavsiye etmem bunun yerine çok güzel lastikler var..

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  14. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de racing ralph evo.ları ön ve arkada 2065 km.dir kullanıyorum.Asfaltta sorun yaşamadım hiç.Ağır arazi koşullarında dayanıksız olabilir çünkü oldukça hafif.Bence hafif koşullara uygun,dönüş direnci düşük olan hafif bir lastik.Zaten sağlamlıkla kütle doğru orantılı bence lastiklerde.Ben genelde asfaltta kullandığımdan bana göre ideal bir lastik.