Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Schwalbe Nobby Nic kullananlar yardım eder misiniz?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Muratveral1 tarafından paylaşıldı.

1. Muratveral1

Muratveral1 Yeni Üye

Adı:
    Murat veral
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba akranlarım,abilerim uzunca bir süredir schwalbe nobby nıc lastiğini araştırıyorum açıkcası bu lastik konusunda çok haber yazı test yok bu lastiği kullananlar bana bilgi verebilirmi? Çevremde schwalbe markasını kullanan arkadaşlarım var ıslak zemin ve çabuk erimesinden şikayetciler siz bu marka hakkında ne düşünüyorsunuz be nobby nıc lastiği hakkında? ıslak zemin,yol tutuşu,çamur ve toprak yol,ömrü konusunda bilgi verirmisiniz? _detail_nobby_nic.jpg _detail_nobby_nic_27_5.jpg nobbynic_detail_surrey.jpg nobbynic_gruppe_pickup.jpg _detail_nobby_nic.jpg _detail_nobby_nic_27_5.jpg nobbynic_detail_surrey.jpg nobbynic_gruppe_pickup.jpg

2. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Maddi durum kısıtlıysa başka lastiklere yönelebilirsiniz. İyi bir çamur lastiğidir.

3. Muratveral1

Muratveral1 Yeni Üye

Adı:
    Murat veral
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    peki siz kullanıyormusunuz?

+

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Nobby nicin hangi modelini sordugunuzu bilsek daha iyi yardimci oluruz. Bu lastigin 6-7 cesit modeli.

5. Muratveral1

Muratveral1 Yeni Üye

Adı:
    Murat veral
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  6. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Telli Performance modeli oluyor öncelikle cok agir bir lastik ama yagmurda tutusu iyi. Akisina ve camura gelince 10 üzerinden 4-5 veririm. Sen kullandinmi diye soracak olursaniz evet ama katlanirini kullandim ve 2 gün sonra cikardim. Ben katlanirinidan memnun degil ki telisi daha da berbattir. Katlaniri yaklasik 670g geliyordu tellisi 700 gecer gibi geliyor bana.

Erimesine gelince nasil oldugunu bilmiyorum ama schwalbe almak istiyorsaniz Racing Ralph EVO TL ready tavsiye ederim. Her yönden cok iyi bir lastik. Hafiflik olsun yagmur, camur ve kar olsun, patlama olsun, erime olsun vs. cok dayanikli ve akisi süper bir latik.

7. Muratveral1

Muratveral1 Yeni Üye

Adı:
    Murat veral
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Murat Cömez öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. ozaman maxxıs crossmarka bakayım crossmark önerirmisiniz?

8. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hic kullanmadim, kullanmadigim bir sey icin de yorum yapmak istemem. Ama kullanan arkadaslar vardir kesin, yardimci olurlar diye düsünüyorum.:harika:

9. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben o lastiği kullandım. Özellikle arazide beğenmedim. Telli miydi yoksa katlanan mıydı hatırlamıyorum. Kullandığım nobby nic 2.10X26' ydı. Diğer taraftan arkadaşlar ne der bilmiyorum ama ben continental raceking 2.2 kullanıyorum telli. Canavar resmen. Ya da ben memnunum. Türkiye den alma sakın. Genellikle bir iki yıllık lastik satıyorlar. Bu yılın lastiğini yurtdışından alman daha muhtemel. Benim tavsiyem o olur sana. Zira eskimiş kauçuk malzemede hangi marka olursun olsun sorun çıkarıyor.

Murat Cömez bunu beğendi.
  10. Tasogare

Tasogare Forum Bağımlısı

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    böyle değerlendirirseniz yanlış kararlar alırsınız, kabaca ne kadar sert o kadar az yol tutuş, o kadar fazla uzun ömür, ne kadar yumuşak asgari ömür azami tutuş şeklinde açıklamak doğru olacaktır, markadan çok model özelliğidir, ancak aynı sınıftaki lastik modelleri için marka kıyası yapabilirsin

ancak şunun için konuşabilirim; Schwalbe Nobby Nic EVO MTB Tyre - SnakeSkin | Chain Reaction Cycles
    ama senin modelin dayanımı daha fazla, diğer özelliklerinin hepsi, buna göre negatif değerler diyolla

pacestar3 bendeki

ıslak zemin tutuş;

toprak : 5
    asfalt : 3
    kaya (sabit olanlar) : 3

kuru zemin tutuş;
    toprak : 5 :mzkdnlmk:
    asfalt : 3 (45° derece ve altındaki açılarda diş şekli itibariyle kayma eğilimi)
    çakıl : 3
    kaya : 5

dayanıklılık
    (çabuk erime bazında)
    toprak : 2
    asfalt : 4.5

fren mesafesi ve güvenliği;
    toprak: 5
    çakıl : 4
    asfalt : 3

çamur çekiş; 3
    (ara sıra çamur olur ama tamamen çamurda kullanmak için beklentiyi çok yüksek tutmamak gerek)

esneklik; 4 (büyük keskin kaya ve ya küçük sıra kayalarda 'rockgarden' hissedilen bi özellik

esnek olduğu için çok büyük objeler olmadıkça kolay patlamıyor, ama bi arkadaşım gibi hem camlı - çakılımsı zeminde kullandığın halde lastiği kitlersen 0 şans

bi soru da ben sorayım, amaç disiplin ne ?

what kind of çamur ?
    A:

B:

11. Muratveral1

Muratveral1 Yeni Üye

Adı:
    Murat veral
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim cavaplayanlardan yol bisikletime continental GP 4 season almaya karar verdim 2.el temiz mtb ise ileride artık continental hoşuma gider ise race king alırım öyle düşünüyorum