Schwalbe Marathon XR Evolotion Kullanan Var Mı?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar yeni bisikletimi alırken bundan almak istiyorum. Ben hem asfaltta hemde çok kırıcı olmayan orman yollarında kullanmak için bu lastiği tercih etmek istiyorum. IRC Avantagde Pro lar aşırı gevşek zeminler ve ıslak kaygan zeminler hariç oldukça başarılı.

Aramızda Schwalbe Marathon XR Evolotion kullananlar varsa bu lastiğin asfalt harici performansını belirtebilir mi acaba? Avantadge Prolardan aldığım toprak yol, hafif stabilize performansını bu lastik verir mi?

Mevsim kış bile olsa bisiklette genelde hep bu lastik takılı olacak. Çok çamurlu parkurlara gireceğim zaman Mitostikleri takacağım.

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Lastikleri uzun süre kullanmasam da inceledim.XR hem dünya turuna bile uygun asfalt lastiği hem de patikalara çok uygun bir lastik.
Advantage Pro'ya göre avantajı çok daha uzun ömürlü olmsı ve arazi veriminin çok daha iyi olmasıdır.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Schwalbelerin yanaklarının yeterince sağlam olmadığını duydum. Bu doğru mu?

Gönül rahatlığıyla o lastiği tercih edebileceğim o zaman.

Teşekkürler..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
O yanakları sağlam olmayan model Racing Ralph.
Marathon serisinde böyle bir durum sözkonusu değil.Ön arka Marathon XR + içe de patlama önleyici bantlardan koyup da 11.000km boyunca lastik patlatmayan tanıdığım var :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Çok teşekkürler abicim. Demekki yanlış tercih yapmayacağım.

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@athletic

BU PATLAMA ONLEYİCİ HAKKATEN İŞE YARIYOR tavsiye ederim 1 aydır kullanıyorum cst 2.35 lerle bile (ki lastikler 15 lira)patlama yapmadı bantı alırsan LASTIGIN yanaklarıda saglammıs zaten uzun omurlu bi lastıgın olur:D

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Şu anki bisikletimde patlak şeridinden zaten var, bu lastiğe geçince şeritleri oraya takarım ama bu şerit, cam kırıntılarına karşı koruma sağlamıyor :( Bu yüzden kendimize güvenipte sarhoşların emniyet şeritlerine saçtıkları şişe kırıklarının üzerinden geçmeyelim. Tecrübeyle sabittir :)

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@baymineral

UYARIN İÇİN tesekkurler dıkkat edicem bundan sonra

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Ben maratom xr ile ortalama 8-10 bin km yapiyorum, tavsiye ederim. Ancak 10 binden sonra sirti pek asinmiyor ama yanlari yarilmaya basliyor.Yine de tek favorim, patlak lastik sorunum minimum.
Eger ince 32mm filan bir yerlerde bulursan banada haber ver lutfen
Selamlar

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@baymineral
:):):)
Ben yolda lastikten onlarca cam kırığı çıkardım. Hiç biride iç lastiğe ulaşmamıştı. Marathon XR lastik kullanıyordum tabi...

Sevgiler...

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Ohh içim rahat o zaman.. Bir keresinde Kocaeli Üniversitesi Bisiklet Kulübü ile Sapanca' ya gidip gelmiştik. O gün IRC Avantagje Prolarım iki kez cam kırığı yüzünden patladı. Halbuki patlak şeridi vardı. O günkü deneyimden sonra yolun fazla kenarından gitmemeye başladım. Sanırım bu Marathonlarla daha rahat edeceğim. Asfaltın kenarlarındaki tozlu kısımlardan gitmeye bayılıyorum.

delorean

Üye
Tepki
8
Selam, bende Schwalbe Marathon kullanıcısıyım fakat XR olanını değil.
(link)
Asfalt zeminde sorun cıkarmadı şu ana kadar o kadar cam parçalarının üzerinden geçtim patlak önleyici şerit olmamasına rağmen cam dolayısıyla patlamadı ( 2 kez şansıma çivi girdi ama yol kenarlarındaki cam parçacıklarından hiç korkma bu lastikle), ama benim kullandığım patika yola hiç gelmiyor. Sağlamlık konusunda XR olanı daha iyi ( belki o çivilerde girmezdi ). Bence asfalt+patika için Schwalbe Marathon XR iyi bir seçim.

• Beğen
Tepkiler: Speedy Cycler

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Birlikte pedal bastığımız arkadaşlarımın tavsiyesi ile bende Schwalbe Marathon XR kulanmaya başladım.Genellikle düz zeminde kullandığım için de sırt deseni benim kullanım amacıma daha uygun.Sağlamlık konusunda da Serkan'ın referansı yeterlidir sanırım...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Kısmetse çok yakında bundan alacağım.. Kullananlara sormak istiyorum: Yoldaki sesi nasıl? :)