Schwalbe Marathon Racer Kullanan Ve Görüşü Olan?

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
selamlar
su an için Rubena Scylla 26*2.10 lastik kullanmaktayım . ancak yaz ayları içerisinde şehirler arası turlara çıkacağım ve daha üstün bir lastik arıyorum . şimdilik kafamda Schwalbe Marathon Racer 26*1.50 belirdi . yalnız bu lastik Türkiye'de var mıdır ? veya kullanan var mı ? Marathon Racer uzun yola gider mi ? ve bu lastiğin yagmurdaki tutuşu nasıldır ? görüşlerini almak istiyorum . başka lastik önerilerine de açığım .

Rubena Scylla'ya göre Schwalbe Marathon Racer oldukça hafif neredeyse 300 gr gibi bir fark var . performansı baya etkiler diye düşünüyorum .

not: Marathon Racer daki 100 kg agırlık sınırlamasının beni etkileyecegini düşünmüyorum çünkü kilom 55kg bisikletim 12kg . bagaj için 33kg yer kalmakta.

Linkler
(link)
(link)

teşekkürler

Scudo

Ercx

Aktif Üye
Tepki
37
Marathonların yuvarlanma dirençleri çok düşük, ağır olmalarına rağmen yuvarlanmaya direnç göstermiyorlar. bunun nedeni ağırlık merkezinin dönme eksenine olabildiğince yaklaştırılması ki bu da arge çalışmalarıyla sağlanıyor, schwalbe alırken kauçuğa değil teknolojiye veriyorsun parayı. katalogundan bakarak yorum yapmam gerekirse yağışta güvenebileceğin bir lastik, arazide iki birim tutuş sağladığını göstermiş ki bunun nedeni schwalbe'nin üst sınıf bisikletçilere yönelik tutumu. Yani bu lastikle patikalardan 50km/h hızla inemezsin deniyor. lastiğin tek eksik yanı yanakları, bunun nedenide herşeye sahip olamazsın hızlı olmak istersen bazı şeylerden vazgeçmen gerekiyor. patlama direncide yüksek. Marathon için verdiğin paraya acıma çünkü hakkını verebilecek bir lastik, para o kadar problem değilse al gitsin.

(link) burda bulabilirsin diye düşünüyorum. kazasız belasız.

Düzenleme: marathon'la toprakta teknik iniş yaptım, yol bisikletiyle teknik iniş yapan arkadaşlara sahibim bunu da belirtmek isterim.

• Beğen
Tepkiler: Aziz Özkan

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@Ercx

teşekkürler

@erol elbyk

hayır tubeless değil

Marathon Racer i arastırdım ve diğer Marathon modellerini de (XR , Supreme , Plus vs.) biraz ağır olmasına karşın en iyi performansın düz Marathon dan elde edildiğini gördüm . Racer modelinde patlama riski biraz daha fazlaymış hafifliğin sebebi buymuş ancak patlama riskinin çok fazla olması benim için iyi değil ve bu yuzden düz Scwalbe Marathon almaya karar verdim .

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım