Schwalbe Marathon Plus Tour ve EvansCycles

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar. 05.11.2013 tarihinde evanscycles.com'dan 2 adet lastik ve yani ruble sökme aparatı siparişi verdim. Toplamda 50 Pound'u geçtiği için kargo ücreti de alınmadı. Böylece Türkiye'de tanesi ortalama 55 Euro fiyata satılan lastiğin çiftini 55.34 Euro gibi bir fiyata satın almış oldum. Ayrıca DHL ile çalışmaları çok güzel. DHL'in sitesindeki kargo takibi de çok iyi, isterseniz e-mail ya da sms ile bilgilendiriliyorsunuz. Siparişim bugün yani tam 3 günde elime ulaştı, inanamadım. :) Bazen Türkiye'nin herhangi bir yerinden aldığım ürünler bile bu kadar kısa sürede elime ulaşmıyor.

http://imageshack.com/a/img818/9741/8skf.jpg
http://imageshack.com/a/img594/4608/1a6r.jpg
http://imageshack.com/a/img833/8840/aqbu.jpg
http://imageshack.com/a/img577/9092/en28.jpg

Bu lastiği alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Hem güvenilir hem ucuz.:in:

Scudo

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim. Bende uzun zamandan beri evans cycles'den lastik almayı düşünüyordum ancak bir türlü karar verip, cesaret edip alamadım. Aslında kafamdaki lastik Schwalbe Marathon Plus 26X1,75 idi ancak sizin almış olduğunuz Marathon Plus Tour lastiklerde oldukça ilgimi çekti. En başta sizin almış olduğunuz lastikler benim istediğim lastikten toplamda 12 Euro daha ucuz. Bu bir avantaj. Eğer sipariş verirsem siparişimi kredi kartı ile vericem ve eğer kredi kartı ile sipariş verirsem yurtdışı alışverişi olduğu için banka benden bir komisyon keser mi? Birde ben bisikletimi yılın 9 ayı İstanbul içinde kullanıyorum ancak yazın 3 ay bisikletim Çanakkale'de yazlıkta duruyor ve Çanakkale'de bozuk, kötü asfaltlı yollarda ve toprak yollarda kullanıyorum. Bu durumda benim ihtiyacıma Marathon Plus'mı yoksa Marathon Plus Tour mu daha çok uyar sizce? Birde Evans Cycles lastikleri gönderirken öyle açık bir şekilde mi göndermiş yoksa karton kutu gibi falan bir ambalajın içine koymuş mu? Sizin almış olduğunuz lastik bu sanırım, (link)

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Gokalp Gokmenler

Resmin altında karton var,muhtemelen kutulu göndermişlerdir..

@Ercan.s

Paylaşım için teşekkürler..

İzmir'den alacak arkadaşlar var ise,toplu getirtelim,bende alacağım..

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar gümrük vergisi için üst sınır ne kadar yani nekadarlık bi alışveriş yapsak gümrüge takılmadan kapımıza gelir ?

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
@Engin YAĞIZ

Kargo dahil 75 Euro, 1 yil icinde maksimum 5 defa.

• Beğen
Tepkiler: Engin YAĞIZ

eskomer

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Trek
Ben de evancycles' ten alışveriş yapıyorum ve çok memnunum. Hemen herşeyi bulabiliyor ve Türkiye den daha ucuza alıyorsunuz. Şimdiye kadar 10'u geçmiştir sanırım burdan alışverişlerim, bunun için de schwalbe marathonlarımda var. Yalnız çoğu şeyi kargo yerine postayla gönderiyorlar bilesiniz. Schwalbe marathonlarım dhl ile geldi ama diğerlerinin hepsi ptt ile geldi. Ptt nin özensizliği bazen çıldırtabiliyor insanı. İmzalı paketi kapının önüne bırakıp gitmeler, geldikleri halde kağıt bırakmamalar vs. Dikkat etmezseniz paketi kaybetmeyi başarabilirler yani.

Bu arada yılda 5 i geçmemek şartıyla 75 euro demiş bi arkadaş ama ben yılda ortalama 50 defa alışveriş yaparım yurtdışından tabi 75 euroyu geçmeden. Şimdiye kadar hiç gümrüğe takılmadı çok şükür. Ya 5 defa olayı yok ya da pek dikkat etmiyolar neyseki :)

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Benim bir arkadaşım da bu yıl 5 alışverişi rahat geçti, bir sorun olmadı.
Ayrıca sınırı ben kargo hariç 75 euro olarak biliyorum.

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
@Gokalp Gokmenler

Merhabalar. İlk başlarda ben de sizin gibi Marathon Plus 26x1.75 modeline bakıyordum. Her iki lastiği de inceleme fırsatım oldu ancak bisikletçi bu aldığım lastiğin dişlerinin biraz daha fazla olduğu için araziye daha yatkın olduğunu söyledi. Ben de bunda karar kıldım. Bu yüzden Marathon Plus Tour sizin için de daha iyi bir çözüm olur diye düşünüyorum. Fiyat olarak ucuz olmasının sebebi de EvansCycles'taki indirim. Aslında normal fiyatı 35.04 Euro. Normal Marathon Plus 34.05 Euro. Ben ürünleri PayPal ile aldım. Kullandığım banka garanti bankası. Satın almadan önce Garanti bankasının günlük kur bölümünden Pound üzerinden bir hesaplama yaptım. 165 TL tutması gerekiyordu fakat paypal'da ödeme esnasında fiyat 170 TL olarak çıktı. Belki banka 5 TL komisyon kesiyor olabilir bundan tam emin değilim.
Çağlayan beyin de dediği gibi kutulu bir şekilde göndermişler. Ayrıca faturayı da kutunun içine koymuşlar.
Umarım tüm sorularınıza cevap verebilmişimdir.

@Çağlayan

Çağlayan Bey, sadece iki lastik gümrük limitine yaklaşıyor nerdeyse. Bu durumda toplu alım söz konusu olmayacaktır. Ayrıca normalde sadece iki lastiği aldığınızda 6 Euro kargo masrafıyla 62 Euro tutuyor. Ruble sökme aparatı 4 Euro. Sepete bunu da eklediğinizde 6 Euro kargo masrafı yerine 4 Euro veriyorsunuz. 2 Euro cepte, ayrıca bir de ruble sökme aparatınız var. :)

@Can Teker

Yılda 5 defa alışveriş daha yürülükte değil diye duymuştum. Bunun aslı astarı nedir bilen varsa çok merak ediyorum.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Ercan.s
- gümrük vergisi almadılar mı?

Diğer arkadaşların sorularına yanıt olarak da..
-yasaya göre kargo bedeli HARİÇ 75 EU üzeri alışverişte gümrük vergisi alınıyor. Aynı yıl içinde 5 üzerinde ki alışveriş de meblağı ne olursa olsun gümrük vergisine tabi oluyor. Ancak her alışverişte gümrük memuru bu sınırları kotrol etmeyebiliyor. ihmal mi? insiyatif mi ? yöntem mi ? bilmiyorum.
bu sene DHL den 5. alışverişimde beni aradılar ve 5 alışveriş sınırını geçmiş olduğumdan gümrük vergisi ödemem gerektiğini bildirdiler. ben kayıtlarımı şirkete gönderdim ve benim yerime gümrüğe itiraz edildiği söylendi. 5 sınırının dolmadığı hata yapılmış olduğu bildirilerek işlem düzeltildi. Ha 20 kere alışveriş yapıp hiç vergi ödemeyen de var duyuyorum. Ancak bu yasanın uygulamada olmamasından dolayı değil. Örnekleme yöntemi ile kontrol yapılmasından ya da gümrük memurunun keyfiyetinden , işini yapmamasından ya da hepsinin birleşiminden olabilir.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Ürün bedeli 75 eurodan az olan ürünler gümrük vergilerinden muaftır ve gümrüksüz olarak adresinize kadar gelir. Örneğin 70 euroluk bir ürünü satın alıp 20 euro kargo öderseniz, ürüne ödediğiniz tutar 75 euroyu geçmediği için hiçbir gümrük vergisi ödemeden adresinize kadar gelir.

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
@caner ünsal

Hayır. 75 Euro'yu geçmediği için hiçbir gümrük ücreti alınmadı.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Arkadaslar hayırlı olsun Gümrük sınırı 150 Euro'ya çıkmış. Sizden de muhtemelen bu sebeple alınmamıştır hocam.

Konu burada
(link)

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de evanscycles'ten Schwalbe Marathon Plus Tour 26*1,75 lastik almıştım ve Elazığ'a 8 günde gelmişti.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@eskomer

DHL yıllık gelen adeti sayıyor fakat ptt'de henüz böyle bir sistem yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evancycles sagolsun neler almadim ki bu siteden hepsi geldi cok sukur. yoksa sirkecide milletin tafrasini cekecektik.

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
Yalnız şunu farkettim bazı ürünlerde kargo ücretleri yüksek.
Örnek: (link)

Tepki
1
Bisiklet
Atala
Bende bu lastiklerden istiyorum marathon plus zırhlı olanlardan ama ilgili sitede çok fazla ürün var tam da bilmiyorum acaba bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

mesela bi tanesi (link)
Diğeri de bu (link)

Ben şehir içi kullanıcam ve pıtraklardan camlardan sıkıldım iç lastik alacağıma bunu almak daha mantıklı farkı nedir yada zırhlı olanı bu mudur bilen varmı?

Teşekkürler şimdiden

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Metin yavuzŞehir içi kullanım için ikisi arasından bunu almalısınız. Arada desen farkı var. Bu slick (akıcı), yuvarlanma direnci daha düşük, asfalt/şehir için uygun. Diğeri trekking desenli, yuvarlanma direnci daha yüksek, her türlü yola uygun (asfalt, stabilize, toprak, vs)

Tepki
1
Bisiklet
Atala
@Abdullah.R
Abdullah Bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim zaman zaman arazi de girmiyor değilim azıcık dişli olmasını istiyorum açıkçası :)

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
@Abdullah.R

Abdullah Bey'in dediklerine aynen katılıyorum. Araziye falan da girerim diyorsanız ilk linkteki, yok ben sadece şehir içinde kullanırım derseniz ikinci linkteki lastiğin size daha uygun olacağını düşünüyorum.