Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Schwalbe Marathon Plus Önerileriniz?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Fatih Akgül tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Akgül

Fatih Akgül Yeni Üye

Seviye:
  2. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Marathon plus bence bu konuda en iyi lastiklerden birisidir. Kevlar kaplaması yüksek oranda patlamayı önlüyor. Uzun turlarda sürtünmenin daha az olacağı daha az diş e sahip bir lastik önerebilirim. Oda bu iki seçenek arasından commuter modeli olur. Marathon plus tan başka bir modele bakmanıza da hiç gerek yok.

3. Fatih Akgül

Fatih Akgül Yeni Üye

Seviye:
    Ben de öyle düşünüyorum esasen fakat bir danışmam gereken şey daha var 700x32 dar mı olur sizce? 700x35 mi almalıyım yoksa?

4. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bunu bende merak ediyorum hatta 700*28 olup olmadığını

5. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yere basan yüzey genişledikçe daha çok basmanız daha çok yüklenmeniz gerekicek. Fakat mtb lastiklerinde örneğin ben 2.2 kullanıyorum 2.2 lastikle 1.70 arasında baya fark var ama 35 ve 32 arasında çok büyük bir fark yok. Birinden faydalanırken diğer bir şeyden kaybedersiniz. Daha geniş lastik daha fazla sürtünme ve daha çok efor demek aynı zamanda daha çok yol tutuşu ve daha çok dönüş tutuşu demek; daha ince lastik daha az sürtünme daha az güç kullanımı demek aynı zamanda daha az yol tutuşu ve dönüş tutuşu demek. Burdan sonrası sizin Tur rotanıza ve tercihinize kalıyor. Ben pedala basarım yeterki yolu iyi tutsun derseniz daha kalın, yok ben çok yüklenmim daha az güç harcayim ama virajlarda ve genel itibariyle dikkatli olurum derseniz daha ince lastik tercih edebilirsiniz.

6. Fatih Akgül

Fatih Akgül Yeni Üye

Seviye:
    Lastik kalınlığının sürtünmeye ve dengeye olan etkisini biliyorum, şimdiki bisikletimde 700x23 lastikler var, aman nazar değmesin gayet iyiyiz fakat tur her ne kadar yayla yollarında olmayacak da olsa, yükten veyahut şokaktaki arnavut kaldırımından falan ötürü kalın lastik gerektiriyor işte. 35 alacağım sanırım lakin her türlü önerilere açığım.

7. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Schwalbe Marathon GreenGuard 700c Tyre | Evans Cycles fiyatı çok düşmüş, green guardlarda 2 mm daha az koruma var. bu nedenle ağırlıkları da lastik başına 150 gram daha az. 35 ve 32 arasında farkı yolda belki fazla hissetmezsin ama ağırlık olarak çok fark var. 37 ile 35 arasındaki ağırlık farkının nerdeyse 3 katı. marathon'un serileri 32c genelde 600 gram seviyesinde.

8. Fatih Akgül

Fatih Akgül Yeni Üye

Seviye:
    Vredestein markalar hakkında ne düşünüyorsunuz acep, var mıdır tecrübesi olan?