Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

schwalbe marathon-condinental sport contact

Konu, 'Tekerlekler' kısmında soner kulak tarafından paylaşıldı.

1. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu iki lastikten birini almayı düşünüyorum.ikiside patlamaya dirençli.benim için önemli olan dönme direnci.sizce hangi lastik daha hızlı ve performanslıdır.deneyimli arkadaşlar görüş belirtirse sevinirim

2. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    diğer lastigi kullanmadım ama marathon kullanıcısıyım. süper lastik oldukça akıcı ve dayanıklı

soner kulak bunu beğendi.
  3. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    rubena marka çek malı lastiklerde de korumaya dirençli modeller mevcut fiyatlarıda çok uygun, denemedim ama kullananlar yorumlarsa bizde bilgileniriz.

4. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    10 gündür schwalbe maraton kevlar guard 26x1,50 kullanıyorum, 10 günde 450-500 km yol gittim, stabilize yollarda da yağmurda düz asfaltta da gittim, bir nevi test sürüşü gibi oldu... Islak zeminde tutuşu gayet iyi, bozuk yollarda titreşimi iyi emiyor, sürüş konforunu çok etkiliyor bu... Hafif ve akıcı bir lastik... Yalnız nazar değmiş olacak ki dünkü turumda parmak kadar çivi girdi lastiğime...

soner kulak ve Emrah Pektaş bunu beğendi.
  5. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Continental sport contact kullandım, hızlı bir lastik değil, hamurundan dolayı dönüş direnci oldukça yüksek, tavsiye etmiyorum ama yol tutuşu çok yüksek silgi gibi...

6. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Continental sport contact tam dişsiz olduğu için asfaltta marathondan daha iyi olucaktır. Sport contact kullanıcısı olarak ben hiç bir dez avantajını görmedim, 180 tpi sıkılık oranı var, lastiğin et kalitesi çok iyi, silgi gibi değil ne çok sert ne çok yumuşak tam kıvamında ve gerçekten patlak koruması etkili, performans olarak kesinlikle bir güvensizlik söz konusu olamaz, 70 km/h la eğimli virajlarda dahi güvenle giriyorum, yatmalarda vs. hiç sorun yok, çoğu yerde yol tutuşu çok iyi ve diğer yabancı forumlardada gayet iyi puan toplamış. Bence asfalt ağırlıklı sürüş yapıcaksanız tercihiniz sport contact olmalı, ama bol stabilize bir yolda marathon kesinlikle daha konforlu olucaktır.

7. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Benim yorumum 700x32 ebat için, max hava basıncı olan 85-90 psi'de bile lastik 80 kg binici altında çöküyordu yumuşaklığından dolayı, yüksek dönüş direnci bundan kaynaklanmış olabilir.

Sizin bahsettiğiniz, 26x1.6'' yani benim kullandığım ebata göre oldukça kalın-şişman olmalarına rağmen aynı hava basıncı vurulabiliyor. Bu durumda dönüş direnci açısından 700x32 'ler kadar kötü olmayabilir. Bence aramızdaki yorum farkı bundan kaynaklanıyor.

26 jant için kullanılacaksa Mustafa Bey'in tavsiyeleri geçerlidir ama 28 jant için hızlı bir lastik kesinlikle değil.

8. Ahmet Kara

Ahmet Kara Aktif Üye

Seviye:
    Schwalbe Marathon Extreme kullanıcısıyım , 150km kadar kullandım henüz , akıcılıgı çok iyi . Bir abim de aynı lastiği kullanıyor yaklaşık 3500km sonrası lastikleri karsılastırdık ınanırmısınız en ufak bır yıpranma dahi yok lastıkte şaştım kaldım ...

9. sezai arabacıoğlu

sezai arabacıoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    alınabilecek en ii lastik