Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SCHWALBE MARATHON 700X38 bu lastiği kulanan varsa yorum yazabilirmi !

Konu, 'Tekerlekler' kısmında aytek acar tarafından paylaşıldı.

1. aytek acar

aytek acar Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    bu lastiğin performansını merak etiğimden soruyorum yada (DT SWISS 444D 29) bu canta uyacak denediğiniz bi tur lastiği varsa yazabilirsniz.

2. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba.
    Marathon serisinin çok çeşidi var.
    Marathon Plus, Green Guard, Dureme,, Extreme vs diye liste uzuyor.
    Ben 700x40 Dureme kullanıyorum. 1600 km'de bir kere patlamadı maşallah.

3. ouzoo

ouzoo Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tam shwalbe almaya karar veriyorum hep sorun yaşayan biriyle karşılaşıyorum. En çok duyulan yorum ve shwalbe deyince akla gelen "patlamaması" oluyor. Lakin onlarca örneğini gördüm ki lastikler çatlıyor arkadaş. Üretim tarihindendir, bayat lastiktir diyordum ama son 5 ayda en az 20 tane çatlamış, yarılmış lastik gördüm :/

4. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    uzun süre stokta bekletildiği için çatlamalarla karşılaşılabilir bu markaya has bir durum değil her türlü lastik zamanla çatlama yapar. Dünyaca ünlü Michelin araba lastikleri bile 3 yıldan sonra çatlama yapmaya başlıyor bu lastiğin artık benden bu kadar demesinin işaretidir ve gayet normal bir durumdur. Ülkemizde schwalbe lerin fiyatı pahalı olduğu için kolay kolay satılmıyor uzun süre stokta bekletiliyor ve tahminim yattığı yerde ömrünü tamamlıyor . Size tafsiyem avrupa sitelerine yönelmeniz tek lastik fiyatına 2 lastik alabiliyorsunuz vede yeni ürün olduğu için çatlama gibi durum söz konusu olmuyor. Ben https://www.bike-components.de/en/ sitesinden aldım 1 haftada elime ulaştı .
    alıdığım lastik.

5. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kalın bir lastik şu an bahsettiğiniz 700x38 lastiği kullanıyorum en kısa zamanda 700x35 ya da 700x32 tarzı bir lastiğe geçeceğim.. onun haricinde sürtünme direnci-sağlamlık-patlamazlık konularında 5 yıldızı hak ediyor.. yolda lastikten ses bile gelmiyor maşallah...

6. mehmetterzioglu

mehmetterzioglu Yeni Üye

Seviye:
    normalde araba motosiklet lastiklerin üzerinde üretim tarihide bulunuyor. Ama bisikletler de bu durum nasıl oluyor hangi rakamlar üretim tarihini gösteriyor. .

7. burak Tike

burak Tike Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    merhaba bende sedona 759 proline bisiklet var besikletime lastik almayı düşünüyorum da ''Schwalbe Marathon Plus 700x32'' bu lastik bisikletime uygunmudur acaba_?_

8. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Senin bisiklet 29er dağ bisikleti. Madem tarlaya girmeyecektin neden traktör aldın?

Şakayı geçelim. 32 lastik genişliği sizin janta ince kalacaktır. Jant ertro ölçünüz muhtemelen 622x20. Hem de dağ bisikletinde 32 lastik çok ince durduğu için biraz kötü görünecektir. Şu anki kullandığınız lastik yanılmıyorsam 29x2,2. Bu durumda size en ince 29x1.75 lastik tavsiye ederim. Başka bir deyişle 700x35 üstü lastiklere baksanız daha iyi olur.

Şu konuyuda bir okuyun:
    http://www.bisikletforum.com/f22/lastik-olculeri-jant-uyumu-lastik-secimi-117799/

9. burak Tike

burak Tike Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    teşekkürler mehmet bey o zaman marathon plus 700x40 alsamda olur dimi benim sedona 759 a

MehmetAliB. bunu beğendi.
  10. karankabul

karankabul Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    700*40 yani 1.5 inc kalinlikla neredeyse her tur yola girilebilir.bu durumda tekerlek capiniz 27.5 inc civari olacaktir.

bu arada:

"ben patlak onleyicili lastik taraftarligini biraktim.patlama direnci iyi olan ve tanesi 300 gram olan bir lastikle tam 1 (yaziyla bir) kilo hafif bisiklet daha makbul geliyor bana...insan zaten herhalukarda yaninda 2 adet yedek ic lastik ve yama ve dahi pompa malzemeleri bulundurmak zorunda(iyi markalarin 90 gramlik ic lastikleri mevcut),ne slim ne de baska bir sey %100 koruma saylayamiyor." diyen birinin bu gorusleri de her zaman gozonunde alinmali. insanin turdan onceki ruh haliyle ilgili bir durum tabi.

11. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kalın bir lastik şu an bahsettiğiniz 700x38 lastiği kullanıyorum en kısa zamanda 700x35 ya da 700x32 tarzı bir lastiğe geçeceğim.. onun haricinde sürtünme direnci-sağlamlık-patlamazlık konularında 5 yıldızı hak ediyor.. yolda lastikten ses bile gelmiyor maşallah...

12. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de marathon racer almayı düşünüyorum bu çatlama olayları felan raf ömründen ve saklama koşullarından dolayı olabilir.
    Yurt dışından almayı düşünüyorum road cruiser ile 6256 km yapmışım, teker patladı patlayacak:)

13. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1 . Olarak marathon yerine marathon greenguard al , hem daha hafif hemde çok dayanaklı patlamaya karşı etkili
    1000 km dir ğatalatamadım :)

2. Olarak 700x32 yoksa 700x35 tavsiyemdir, bu dişli lastiklerde büyük oluyor.

14. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Bisikletlerimden birinde Schwalbe Marathon Racer lastik kullanıyorum, yaklaşık 8 aydır hiç patlamadı, herhangi bir kırılma vs de olmadı.
    Yağışta ve ıslak zeminde yol tutuşu çok iyi bir lastik, çok güvenli sürüş sağlıyor. Yarış, yüksek performans için düşünenler için belki biraz ağır olabilir, daha ince ve hafif bir lastikle kıyaslamadım. Benim gibi bisikleti günlük kullananlar veya tur amaçlı kullananlar için uygun bir lastik diye düşünüyorum.

mehmetterzioglu ve Furkan TK bunu beğendi.