Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

schwalbe furious fred

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bicycle16 tarafından paylaşıldı.

1. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar schwalbe racing ralph lastiklerimi (470gr)yedeğe alıp yerlerine furious fred (295gr)alıp taktım..michelin c-4 195gr iç lastiklerimide 130gr olan xlight lastiklerle değiştirdim..bu sayede bisikletim 480gr hafiflemiş oldu toplam maliyet 145ytl..inşallah problem yaşamadan kullanmayı umud ediyorum bu arada boy 180cm 92 kiloyum bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var ise tecrübelerini bilmek isterim :in: saygılar

2. abbaskara

abbaskara Aktif Üye

Seviye:
    Fast fred 2.25 ve 2.35 kullanmıştım daha önce biraz daha ağırlar furius fred'e göre. benim fast fredle tecrübelerim olumlu. biraz hızlı aşınan bir lastik ama tutunma mükemmel. yumuşak hamurlu olmasından kaynaklanıyor bu özelliği. zaten aynı sebeple hızlı aşınıyor. hafifliğine zaten laf yok. toprağa geliyor ama kayalık, iri taşlı yada yere gömülmüş taşlı zeminlerde çok çabuk pes ediyor. mermer ve seramik yüzeyler hariç ıslak zeminde tutunması gayet iyi (asfalt,beton ve parke taşda denedim başarılı) kuru şartlarda tutunma mermer ve seramik dahil beklentimin üzerinde. tek sorunu bu güzelliğin çabuk bitmesi oluyor yani :(

sanırım aynı aileden furius fred aynı özelliklere sahip olmakla birlikte aşınma dayanımı biraz daha arttırılmıştır.

İç lastiklerine gelince aynısından hibrit bisikletimde kullanıyorum. onlardan da çok memnunum. 2 -3 ay oldu patlak yok. hava kaçırma basınç düşmesi beklentilerimin daha altında. 60 psi basıyorum 2-3 hafta sonra kontrol ettiğimde 57-58 psi'a düşüyor. 2-3 hafta için bence gayet kabul edilebilir bir rakam.

iyi günlerde kazasız belasız kullanmanı dilerim..

bicycle16 bunu beğendi.
  3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Furious Fredler gerçekten tutuşu benim Maxxlite 310 lardan daha iyi bir lastik ama ağırlıkları malesef 310gr civarı geliyor. Yani benimkilerle aynı ve dişleri Maxxis e göre çok daha hızlı eriyor... Onun dışında patlamaya karşı dayanımı hakkında bir yorum yapamayacağım...

bicycle16 bunu beğendi.
  4. kocak04

kocak04 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    öncelikle iyi günler konu açıp kalabalık yapmak istemedim.bana burdan yardımcı olursanız sevinirim.Bende yeni topladığım bisiklette bu lastikleri crossride disk jant seti ve schwalbenin 130 gr. lık iç lastikleriyle kullanmayı düşünüyorum.65 kiloyum acaba dayanıklılık konusunda bana sorun çıkarırmı? çok patlarmı? bu lastikleri istememin sebebi bisikletim 10,5 kilonun altında kalacak olması.yoksa maxxis maxxlite 310 mu tercih etmeliyim?fikirleriniz ve tecrübeleriniz için şimdiden teşekkürler..