Schwalbe Black Jack yorumlariniz

Tepki
1
Tahmin edebileceginiz uzere Schwalbe Black Jack almayi planliyorum , kullananlardan iyi ya da kotu her turlu yorum cok makbule gecer.
Genelde asfaltta kullanmayi planliyorum ama arada araziye girince de kayip durmasin istiyorum, uygun mudur sizlerce???

Scudo
Tepki
75
yaklaşık olarak 2 yıldır kullanıyorum black jack modelini inanılmaz memnunum bana hiç sorun yaşatmadılar düz asfaltta kullanacağım diyorsanız sizi yorar bunu belirtmem gerekiyor black jack üst düzey bir lastik değildir ancak arazide düşük psi ile kullanıldığında size sorun çıkarmaz en iyi olduğu alanı tecrübelerime dayanarak paylaşayım mıcırı oturmuş dik eğime sahip yokuşlarda müthiş bir tutuş sağlıyor ıslak zeminde dahi dik eğimleri çıkarken çok az sayıda kayma yaşadım oturuş pozisyonunuzu bozmadan sabit bir kadansla tırmandığnızda farkı hissettiriyor % 8-12 arası eğimlerden söz ediyorum

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Bende kullanıyorum güzel lastıktıktır arazıdede asfalttada sizin guvenlığınızı sağlar ama aslaftta kullanacaksanız sureklı bısıkletı, dişsiz lastık almalısınız bence .

Tepki
0
bende CST Traveller var ancak çok ağırlar,değiştirmek istiyorum ama 3 lastik arasında kaldım,

-Continental Race King 2.20
-Schwalbe Black Jack 2.10
-Maxxis Tomahawk 1.95

Yol tutuşu,ağırlık,patlamaya karşı dayanıklılık,ne dersiniz?

Tepki
0
bu arada söylemeyi unuttum benimde amacım aynı genelde asfaltta kullanıyo olsamda araziye girdiğimde rahat olmak istiyorum,zaten yaza doğru daha sık girmeye başlarım araziye...

Tepki
0
arkadaşlar listeme 3 lastik daha ekledim şuan bunların arasında karasızım,

-continental race king 2.20
-schwalbe black jack 2.10
-maxxis tomahawk 1.95
-michelin wild racer 2.00
-schwalbe smart sam 2.25
-schwalbe fat albert 2.25

özellikle kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Berke,listen gittikçe uzuyor.Kafanı fazla karıştırma derim.Ben otomobilime michelin takarım,sen bridgestone takarsın,o pırelli takar,uzar gider.Bütçene ve ihtiyacına göre bir belirleme yapmalısın.Downhill yapacaksan 2.10-2.20 leri takarsın.Continental race king iyi seçim olur ancak race kinglerin tel örgülü ve katlanabilir modelleri var ve fiyatları katlanarak gider.Arazi sürüşleri için (Offroad) 1.95-2.00 yeterli olur.Maxsis'in pek çok yakışıklı modeli var,hiç kullanmadım yorum yapmayayım.Kısaca parana ve ihtiyacına göre seçmen uygun olur.O son eklediğin 2.25 lik lastiklerin taban genişliklerine dikkat.2.25x2.54=5.7 cm

Canberk Baydar

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Ben Continental Race King 2.2 Kullanıyorum gayet güzel bence tavsiye ederim

taha emre

Üye
Tepki
2
continental speed king 2.3 kullandım epey bir süre. lastik hafif fakat ince oldugu için biraz sık patlıyor. race kingde de aynı sıkıntı ile karsılasabilirsin. genelde asfaltta kullacaksan daha ince lastik secenekleri daha mantıklı geliyor bana. daha ince derken de 1.75 iyi bence.
sık sık patlamasından ötürü schwalbe marathon plus 1.75 aldım bugün, bakalım nasıl cıkacak.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Black jack 2 yıldır kullanıyorum. Bu arada noby nic, Maxxis Larsen TT 1.9, Rubena slick lastiklerini de denedim. Her lastiği taktıktan bi hafta sonra söküp yeniden black jack a döndüm. Bu arada ev lastik mezarlığı oldu. Ben de asfalt ve ofroad karışık sürerim. Evet noby nic taşlık, çamurluk arazide, teknik inişlerde çok daha iyi, ama ortalamada asfalta çıkınca black jack daha iyi. Larsen TT1.9 hakkında konuşmak istemiyorum:))

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Black Jack

artıları; arazide iyidir; yol tutuşu, hızı, frenlemesi fena değildir, kolay kolay kaymaz, kolay kolay patlamaz. Kalınca bir lastik olduğundan güven hissi verir. Janta takıp sökmesi kolaydır.
eksileri; çok hafif bir lastik değildir, tellidir bu yüzden katlanabilme özelliği yoktur, arazide hız olarak iyidir ama yarış amaçlı üretilmiş profesyonel yarış lastiklerinin performansını sağlamaz.
Asfaltta , sürtünme çok olduğundan yorar, hızlı değildir, yağmurlu havalarda kaygandır.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben de bir kaç gündür black jack kullanıyorum ve asfalt performansını da gayet yeterli buldum, eğer asfaltta kullanacaksanız lastiği arazide kullandığınızdan biraz daha fazla şişirmelisiniz, bu sayede sadece orta sıradaki dişlerin asfalta değdiğini görürsünüz ki bu da sürtünmeyi ve yuvarlanma direncini oldukça azaltmakta.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
bunlar kişisel tecrübelerimdir kesin doğrudur diyemem black jack düz yolda kullanılacak bir lastik değildir performanslı gitmeyi arzuluyorsanız ha imkansızmıdır elbette değildir ancak yorar dişleri kalın ve ağır olduğu için arazi de de kullanılır ancak mtb yarışında değil kısaca imkanınız varsa Maxxis Larsen TT 1.95 yada Schwalbe Racing Ralph 2.10 Önerebilirim

Tepki
7
Bisiklet
Scott
2 MTB bisikletimde de black jack kullanıyorum biri active line modeli diğeri lite skine pp modeli var fren mesafesi baya iyi kısa mesafede durabiliyor guven veriyor ve patlama direnci yuksekler ama asfalta gerçekten yorucular ve active line modelinde fabrikasyon eğrilik var değişim yapılmayı gerektirecek kadar olmadığı için kullanmak zorunda kaldım ön tarafta kullanıyorum amortisor titreşimini kesiyo bu şekilde fiyatları nasıldır bilemiyorum ama asfalt ağırlıklı kullanıcaksan bu modelleri tercih etmemeni öneririm arazide iyiler hatta yarışada girdim 1-2 benim hatamdan kaynaklanan düşme tehlikesi atlattım fazla zorlamaya gelmiyolar ama günlük arazi parkurları için düşünebilirsin

Tepki
38
Dikenlerde çabuk patlar, yanakları yumuşak ve çok incedir. Yol tutuşu çok iyidir, bisikleti yatırabilirsin. Arazide mutlaka havasını biraz indir ama çok indirirsen yanakları hemen çatlar söyleyim. Uzun tur gideceksen korumalı marathon al derim.Onunda eksileri var tabi ama amacına göre..