Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Schwalbe Black Jack mi Maxxis Crossmark mı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mevlut Furkan tarafından paylaşıldı.

1. Mevlut Furkan

Mevlut Furkan Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    Bisikletimi genelde asfalt yolda kullanmama rağmen zaman zaman hafif arazi koşullarında kullandığım oluyor. onun haricindede hoplayıp zıplama olayından vazgeçemedim :) Her ne kadar yol lastikleri şehir kullanımında daha az yorsada ince lastiklerin bana göre olmadığına karar verdim. Yakın zamanda lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum. açılan konuları elimden geldiğince takip ettim fakat bi yerde takıldım kaldım. Daha önce schwalbe nin black jack 26x2,1 ini kullanıyordum. Lastikleri yeterli miktarda şişirdikten sonra asfaltta fazla bi sıkıntı yaşamamıştım. Şuanki koşullardada param bu lastiklere yetiyor. Fakat çok fazla lastik tecrübem olmadığı için sorma ihtiyacı duydum Maxxisin Crossmark lastikleri de benim kriterlerime uyuyor. iki lastiğide kullanan aralarındaki farkı bilen arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak isterim. yolda akıcılık olarak hangi lastik daha yararlı olacaktır. yol tutuşları ve ıslak zemin performansları nasıldır? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürlerimi sunarım
    İyi forumlar :rolleyes:

2. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Schwalbe Black jack kullanmadım, Crossmark lastikleri ise bir süredir kullanıyorum. İki lastiğin de dizaynı birbirine yakın. Aralarında çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum. Yine de Crossmarklarla alakalı deneyimlerimi belirteyim: Kuru zemin performansı çok çok iyi. Yeterli basınçta hava basıldığında yola temas yüzeyi çok ince bir çizgi halini alıyor ve direnç hatırı sayılır şekilde düşüyor. Temas yüzeyi sanki Black Jack'e oranla daha az gibi gözüküyor; ancak denemediğim için performansı bilemiyorum.
    Arazi kullanıcıları özellikle arka lastik olarak Crossmark tercih ediyorlar. Benim her ikisi de Crossmark. Stabilize ve hafif arazide hızı gerçekten tatmin edici. Yol tutuşla alakalı kuru zeminde performans üst düzeyde. Islak zeminde de bir sorun yaşamadım ama özellikle çamurdaki kötü performansı en önemli eksisi olarak görülüyor kullananlar tarafından.
    Bir de şöyle bir konu geçmiş. Göz atabilirsiniz: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=112904

3. Mevlut Furkan

Mevlut Furkan Yeni Üye

Seviye:
    Bilgilendirme icin tesekkur ederim :) attiginiz linkte yararli bilgiler mevcut black jackten kurtulmaya calisiyorlar :) marathonlara butce ayiramiyorum malesef ama crossmark black jackden ustun sanirim iki lastigide kullanan arkadaslar varsa yorumlara acigim aklim crossmarka kaydi suan :)

4. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    benim bisiklette black jack var arazi tutuşu hiç fena değil ama maxxis crosmark o lastikler balck jack ten daha da iyi hem hafiflik konusunda hemde tutuş açısından nerden mi biliyorum arkadaş sıfır taktığında kullanmıştım gayet güzel bir lastik :)

5. Mevlut Furkan

Mevlut Furkan Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkür edirim yardımlarınız için maxxis crosmark almaya karar verdim. Lastikleri sormak için haftasonu sirkeciye uğramayı düşünüyorum. geçen hafta black jacklerin çiftine 110 tl fiyat almıştım Maxxislerin adet fiyatı 75 ten aşşağı değildir sanırım. umarım uygun fiyata bulabilirim.