Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Schwalbe 700x35 mi 700x32 mi yoksa 700x28 mi ? Yardım lütfen

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Sedat ÇİFTÇİ tarafından paylaşıldı.

1. Sedat ÇİFTÇİ

Sedat ÇİFTÇİ Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar
    lapierre cross 400 bisiklet aldım geçen hafta.. orjinal lastiği schwalbe CX comp 700x35 ( 35-622 ). Genellikle asfalt yolda kullanacağım için schwalbe marathon plus
    700x35 lastik siparişi verdim. Ancak daha sonra biraz incesi olsun daha iyi performans alırım deyip 700x32 si ile değiştirmeye karar verdim ama yurtdışından aldığım
    için kargolamışlar.. yani geç kaldım.. Bilmediğim için soruyorum. 700x35 ile 700x32 arasında çok fark olurmu bir arkadaş ise 700x28 de takabilirsin dedi. iyice üzüldüm.
    İkinci bir lastik siparişi vermeyi düşünüyorum. sizce 700x32 mi yoksa 700x28 siparişi mi vermeliyim. Bu arada 98 kg yim.
    Ayrıca 700x32 ve 700x28 e uyacak iç lastik ölçüsü yazabilir misiniz..

2. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslına bana sorucak olursanız hiç sipariş etmeseymişsiniz.Marathon plus çok daha iyi bir lastik tabiki sürüştede bir miktar hissedersiniz ama o kadar bir fark olmaz arada.Ağırlığınızıda göz önüne alarak daha ince bir lastik tavsiye etmem bende.

levent koç bunu beğendi.
  3. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    35'den 32'ye düşmek, %8.5 fark eder.

35'ten 28'e düşmek, %20 fark eder.

Lastik inceldikçe sürtünme azalır, daha az yorulursunuz.

Lastik inceldikçe yoldan gelen darbeler daha az sönümlenir, tangır tungur olur. 28 lastikle, 98kg ile arazide sürüş olur mu ???

Günde 100 km'nin üstüne çıkmayacaksanız 35'ten 32'ye düşmek gereksiz bence.

Günde 100 km'nin üzeri kullanacaksanız 35'ten 28'e inceltmek düşünülebilir.

levent koç ve bekirişgör bunu beğendi.
  4. Sedat ÇİFTÇİ

Sedat ÇİFTÇİ Yeni Üye

Seviye:
    Bisikleti ümraniye - şile arasında kullanmak ve de zayıflamak için almıştım. Yollar yeni ve asfalt yaklaşık 60 km. Hergün gidip gelmeyeceğim tabi belki haftada iki kere.. Yani arazide

sürmeyeceğim. Şile rampaları dayanılmaz oluyor, neredeyse 50mt de bir dinleniyorum , daha çok rampaları daha kolay çıkarım diye yol lastiği takmaya karar vermiştim. Şimdi ne

yapacağım diye düşünüyorum. Lastikler daha yolda, elime geçmedi. Acaba schwalbe 700x32 ya da 28 le takas yapan olur mu.. ya da 165 tl aldığım fiyata vereceğim..

levent koç bunu beğendi.
  5. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ben gecen hafta 35 lastiklerim (aldigim gunden beride memnun degilum zaten) 3500 km olunca degistirmeye karar verip deneme amacli en ucuzundan 32 rubena flash aldim. duzde hizlanisi, hizini devam ettirmesi ve rampa inisleri farketti inanin. rampa cikislarinda farki cok hissedemedim ama diger soylediklerime nazaran daha az onda da biraz fark oldu gibi. bu arada 110 kiloyum. bence hic acima 28e gec. pisman olacagini sanmam. ama daha twcrubeliler daha iyisini soylerler. ben ulasim amacli kullaniyorum umraniye-maltepe kartal arasi ev is.

levent koç bunu beğendi.