Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scale ltd mi? Toplamama mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fırat Ayanyan tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    herkese mrb
    6600 € ürkütücü rakamı ile scla ltd almakmı daha mantıklı yoksa bu fiyat aralığında ki bir toplama bisikletmi daha iyi olur

2. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    6600 eurom olsa, profesyonel de değilsem, yarışlara katılmak derece yapmak gibi niyetlerim de yoksa bir değil 3 tane bisiklet alırdım.

ama yarış apayrı bir mevzu, yarışa katılıp da iddialı olmak isteyen birisinin harcayacağı paraya laf edilmez. helal olsun, Allah bize de nasib etsin denir. :)

kocak04 ve Fırat Ayanyan bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Beklenti meselesi, keyif meselesi, amac meselesi... Tartismasi uzun bir konu.

Ben olsam o parayla oturur teker teker toplarim bisikletimi, belki Scale kadar hafif olmaz (Belki daha hafif olur bilinmez) ama hem %100 kendi istegime gore olur, hem de gereken yerde standarttan uzaklasip egzotik parcalar kullanma firsatini verir bana.

kocak04, Fırat Ayanyan ve tayfur bunu beğendi.
  4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ya da o paraya Cannondale'in Lefty amortisörlü modellerinden de alınabilir.Seçim sizin

Fırat Ayanyan bunu beğendi.
  5. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    yarışmak için alıcam iyi bi çalışma ile başım dik yarışlardan ayrılacağıma inanıyorum yorumunuz için teşekür ederim

ewet abi bende aynen ole düğşündüm ama genede sormak şart diye düşündüm hem scale üzerinde de alışık olmadığım parçalar bolca mevcut sram çekiş sistemi dt swiss amortisör bunun başında geliyor tabiki bunlara kötü demiyorum ama genede bildiğim paarçaları kulanmak bana daha cazip gelecek

o modelide değerlendiricem ama sanırım toplama daha iyi olcak sanırım bu arada kusura bakmayın bi konuşmada hepnize cewap wermeyi bilmediğim için 3 tane cewap yazdım

6. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O kadar paraya Specialized stumpjumper S-works Karbon alır modifiye bile edebilirsiniz üstüne bide... Oda pedallarıyla 9.2 kg geliyor mesela... Maşasını Sid WC gidon boğazıda ritchey yaparsan 9 kilonun altına iner hemde 6600€ dan ucuza...

Ama O paranın daha azına aynı hafiflikte ve daha içime sinen bir bisiklette toplayabilirdim açıkçası...

tayfur bunu beğendi.
  7. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    6600 eu ya bir araba alınabiliyor :D :D

Yaklaşık 25 yıldır 2 tekerin üzerinden inmedim hiç. Kaçtane bisikletim oldu, kaç tanesini topladım, sattım hatırlamıyorum bile. En son 6-7 yıl önce Scott marka XT componetli li bir bisiklet satın almıştım ve şimdi bunu eşime veriyorum ve kendime yeni bitane bakınıyorum. Ama alabilecek durumda olmama rağmen hayatta 6600 eu luk bir bisiklet almam. :D :D

Eğer cebinden bu parayı vereceksen bunu ben hobi harcaması olarak algılarım. Profosyonelsen zaten bu parayı sen vermezsin. Vermemen gerekikir. Ayrıca benim fikrimi soracak olursan daha da pahalısını aldırman gerekir :)

Amatör olarak fotoğrafçılıkla da uğraşıyorum ve geçen yıl son aldığım lenslerden yalnızca birinin fiyatı 3000 USD idi. Şimdi bu satılıkta :D Bu hobi olayının dibi yok. Ama insanın bir yerde kendine "artık buraya kadar kardeşim" demesi gerekiyor. Daha iyisini almak insanı daha iyi fotoğrafçı veya daha iyi sporcu yapmıyor malesef.

1500 ue gibi rakamlara çok güzel aletler var. Kalan parayla Las Vegas'a filan git tatil yap, fazla açılmadan kumar oyna :), vs işte bişeyler yaparsın.

sevgiler,

cemalcekliler bunu beğendi.