Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scale 80

Konu, 'Scott' kısmında derşan sezer tarafından paylaşıldı.

1. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    sparkdan vazgeçtim bugün scale 80 alıp 1500 tllik bir yükleme yapıcam maşasını frenlerini gidonunu falan değiştiricem sizce değermi yoksa daha ucuz malzememi kullanim.

2. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence onu alana kadar.Karbon bir scale almanız daha iyi olcaktır.sCale 30 gibi indirimde olan yerler var.

3. derşan sezer

Seviye:
    doğru söylüyorsun aslında scale 20 yi alıcaktım ama sonra mantıklı düşününce vazgeçtim neden dersen ben hergün işe gidip geliyorum şu an altımda scott p5 var iş için haliyle frenleri yetmiyor barborostan inerken bana iyi hidrolik birşey lazım neyse konuya dönecek olursak iş yerim acayip kötü biryerde bisikleti dışarda bırakıyorum ve millet oynuyor yaslanyor falan filan şimdi karbon bir bisiklet alırsam böyle kötü ortamda yazık olur diye düşündüm sonuçta ben dağa tepeye ayda 1-2 kere gidicem yarışma niyetimde yok alimünyumu o yüzden seçtim.Karbon konusunda çokda bilgim yok belki çok dayanıklıdır bilmiyorum ama 3 liranın üstünde para vermeyi düşünmüyorumda.Başka model öneriniz varsa açıgım gerçekten.

4. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    scale 40 alın memnun kalın :D

80 için yapacağınız masrafın çoğu amortisöre gidecek, 40'ta fox ki kalitesi belli, frenleri ise avid 3,5 ki gayet performanslılar.

Alu kadro için en iyi seçenek hiç girişmeyin 80 modeline.

5. derşan sezer

Seviye:
    40 da ellerinde yok nisanımı beklesem ozaman.35 de sanırım karbon peki bu karbon dediğimiz zımbırtı iyimidir aliminyumdan yani dayanıklılık açısından mesela biri koliyle felan çarpsa birşey olurmu :) bizim işyeri matbaa olunca herkez birşekilde çarpaacak da bisiklete hehe

6. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    karbon daha çok dikkat isteyen bir malzeme, çarpma gibi durularda metal kadroya göre daha çabuk zarar gelebilir. alu ise metal olduğundan en kötü ihtimalle birazcık yamulma olur ki bu kadroyu tehlikeye sokmaz.

Scale 40 modelini dün yeşil bisiklette gördüm vardı. Hem 2009 modeli hemde 2008 modeli ellerindeydi. 2009 " M " boydu, 2008'i göremedim.:)

7. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hocam ben sana kendi tecrübelerimi anlatayım.. Kron xc 500 le bisikletle tanıştım, daha sonra şehirde biniyorum asfalt diye p55 aldım sonra o da sıkıt bi zaman sonra.. MTB olmalıydı altımda sonra onu sattım scale 60 aldım.. parçaları bir bir yükseltmeye başladım. frenler vitesler maşa. en son scale 20 kadro aldım. tek söyleyeceğim eğer maddi durumunun müsaitse 40 yerine 35 alın derim. karbon malzeme öle kolay kolay kırılacak yamulacak malzeme değildir.hafiftir, rijittir , sağlamdır , yolu size hissettirmez, herşeyden öte egonuzu okşar o balık sırtı deseni yokmu ! baktıkça bindikçe vuruluyorum.. durumlar el veriyorsa bir kere daha düşünün derim...
    yok kardeş ben o kadar para veremem dersenizde 2 bin lira civarında bir bütçe ayırıp scale 60 alabilirsiniz hidrolik disk frenleri sizi memnun edecektir.

8. derşan sezer

Seviye:
    hmm biraz daha düşünim ben ozaman.sparkdan vazgeçmekle iyimi etmişim sizce?

9. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    spark seriside iyi bence ama sürekli araziye girmiyorsanız ağır bir model bence.ayrıca orta seviye arka amortisörler tam kilitlenmediği zaman yokuş yukarı çıkarken inanılmaz güç kaybına sebep olup sizi fazlasıyla yorar.. yanlışım varsa tecrübeli arkadaşlar düzeltsin ltf.