Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scale 80 üzerine çalışmalar !

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında cihan aksoy tarafından paylaşıldı.

1. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Scale 80 'nin birçok parçalarını değiştirerek oldukça hafif hardtrail mtb elde ettik şöyle ki:
    Shimano XT komple donanım (V fren ile-disc freni sevemedim bir türlü-).Rock Shox SID Race amortisör.Amoeba carbon gidon boğazı,gidon,aluminyum sele borusu.Mavic 317 jantlar.Schwalbe Racing Ralph dış,XX light iç lastikler.
    Şimdilik PD-M540 pedallar ve Scale 80 'nin kendi selesi.Bisikletin ağırlığı pedalsız olarak 9700 gr.Egg beater SL (266 gr.) ve Sevgili Gürsel'den aldığım Terry selemi (180gr.) takınca 10 kg.altında kalacak bisikletim.

Forumda ki Teberus arkadaşımız bana örnek oldu bisikleti hazırlarken, kendisine ve tabii bu bisikletin ortaya çıkarılmasında büyük emek harcayan Erdoğanlar bisiklet ekibi ve Sevgili Lütfü Bey'e,son ince ayarlarını gene büyük özenle yapan Kaçkar Bisikletten Serkan'a çok teşekkür ederim. Ayrıca bir sürü soru sorarak kafasını şişirdiğim sevgili arkadaşlarıma,Yeşil Bisiklet ekibine gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ederim.

Fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim.Sevgiler hepinize.

cihanaksoy@yahoo.com
    0532 315 26 26

2. Aziz Mustafa Şahin

Aziz Mustafa Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Cihan bey bisikletiniz harika görünüyor. zevkle ve özenle seçilmiş parçalar . . 2008 scott ları yavaş yavaş görmek çok güzel. hayırlı olsun güle güle kullanın. bu arada gitar ve bisikleti bir arada görmek kendi odamı anısattı.

3. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    gayet güzel çalışma olmuş güle güle kullanın.

4. Campagnolo

Campagnolo Kıdemli Üye

Seviye:
    Vay be Cihan ağabey Trek 1500 road mı ? yoksa Trek 2000 road mı derken sende kapıldın demek Scott Mtb furyasına !.
    Oysa biz Gürsel ağabey ile kesin Cihan ağabeyimiz bir gün hakikatlı bir yol bisikleti yapacak Anadolu yakasının en hızlı grubu ile Her Cumartesi Pazar Saat 09:00 da Caddebostan'dan vaktinde hareket ile Sabiha Gökçen , İstanbul Park antrenmanlarına başlayacak diye düşünüyorduk.
    Neyse yeni bisikletin hayırlı olsun diyorum !
    Tek eleştiri olarak ;
    Stem , gidon ve sele borun Amobea yerine Ricthy olsaydı görüntü ve hafiflik olarak daha klas olabileceğini söyleyebilirim diyelim.
    Dileklere gelince ;
    Ne olursa olsun size bu bisiklet hayırlı olsun !.
    Birde sizin bisikletleri tavana klasik asma şeklinizin fotograflarını foruma ekleyin de yeni arkadaşlarımız bu tekniğinizden feyz alsın !
    Ne de olsa siz Elektronik , sörf , satranç ve bisiklet konularında refarans kabul edilebilecek bilgilere sahipsiniz , ama bu konularda sizi old eşiniz bile anlamadı , oysa ben iki mesajınızdan sizin bu konularda gayet iyi olduğunuzu çözdüm.
    Modadan sevgi ve saygılarımla ;
    Nejat KURAYNİ :in:

cihan aksoy bunu beğendi.
  5. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese çok teşekkür ederim.Artık yılın büyük zamanı Çanakkale Güzelyalı'da kalıyorum.Tabii bol bol windsurf ve rüzgar az estiği zamanlarda bisiklet.Yol ve tur bisikletlerim orada.Bu sene Çanakkale -İzmir-Çanakkale ve Gökçeada,Bozcaada turları yaptım.Merkez Güzelyalı olunca Gelibolu yarımadası,Çanakkale ormanları günlük gezi alanım oldu ve bu bana yeni bir mtb alma zorunluluğu getirdi.Dawes bisikletim eskidi artık.(Gürsel'in dediği gibi!)
    Ben her türlü bisikletin mümkünse olması gerektiğine inanıyorum.Yol ve tur bisikletlerimi ne kadar seviyorsam dağ bisikletimi de o kadar seviyorum.İnanın hepsinin yeri ayrı.

Bu arada gitar ve satranç aynen devam.
    Sevgiler.

6. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Aşırı güzel...
    "Mantıklı parça seçiminin dayanılmaz hafifliği" açıklamasını tamamlar olmuş bisikletiniz...

İyi günlerde kullanın:)

7. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hayırlısı olsun

Artık bende bir scoot kadro istiyorum......

8. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    cihan bey ne diyeyim o kadroya hersey yakisiyor

ayni calismayi bende 2008 scotta gerceklestiriyorum sadece bir amortisor eklemem kaldi

ins dikli olarak 10 kg dolaylarina ulasacagim

saygilar sevgiler

9. XCM

XCM Aktif Üye

Seviye:
    scoot hardtrail :D

10. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Cihan Abi bisikletiniz çok güzel olmuş
    Bundan sonraki gezilere Scott ile kazasız belasız çıkarsınız inşallah.
    Parçalarda yakışmış bu Scott'a...

11. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:
    Scott + XT + Sid üçlemesinden sonra artık bize söyleyecek bir şey kalmamış. :rolleyes:
    Bol güneşli günlerin seninle olmasını dilerim, güle güle kullan.

12. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    bisiklet çok güzel olmus Cihan abi,tek begenmediğim yanı lastikleri olmus.(Yanakları dayanıksız,ömrü az bi lastik)Güle Güle Kullanman dileğiyle.

13. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Sağol Turhancığım.Seni 28 inch bir tur bisikletinde de görmek istiyoruz herzaman mtb olmuyor.Bak gene aklıma geldi şu sigarayı bırakmana öyle çok seviniyorum ki....

Sevgiler

14. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Cihan abi.
    Bisiklet muhteşem olmuş.Hafiflik çalışmalarınızdan dolayı sizleri takdir ediyorum.

Parça seçimi konusunda birkaç öneride bulunmak istiyorum.
    Maşa sid race yerine sit team olsaydı biraz daha ağır ama daha az yorucu olurdu.Zira yokuşlarda lock out'un farkı çok daha iyi anlaşılıyor.
    Pedal konusunda size exustar'ın 25 ti modelini öneririm.Hafiflik,performans ve fiyat aralığı muhteşem.ağırlık 210 gr ve 200 ytl civarları.
    Hafifleyecek bir kaç parça kısaca şöyle.
    Ön vites,xt 760 yerine xtr'ın 2000 model 950 seirisi 30 gr hafif.
    lastikler,schwalbe racing ralph yerine,maxxis 310 takarsanız,340 gr civarı hafifletirsiniz.(neden maxxis 310 derseniz,çünkü sağlamlık çok fazlada farketmez,schwalbe racing ralph'lerin de yanakları oldukça zayıf)
    arka vites,xt shadow yerine xtr 960 veya 970 takarsanız 35 gr hafifletirsiniz.
    Kadrodaki suluk vidalarınıda çıkarırsanız,20 gr hafifler:)
    Şimdilik bu kadar yalnız hafiflikte sınır yok,yani hafifletmenin sonu yok.
    Kazasız,keyifli sürüşler.
    Selamlar

15. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.Önerilerinizi dikkatle okuyor ve not alıyorum.Yeni bir mtb şekilleniyor kafamda.

16. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisikleti kargocuya götürüp ilk ben tarttım :)

9.8 civarında geldi. Fiyat/performans açısından mükemmel bir bisiklet. Lütfü abi gerçekten çok çalıştı bisiklet için, üzerinde çok emeği var.

İdrisin de dediği gibi, maşa yarış maşası. L/o olmamasının dezavantajlarını göreceksinizdir, bunun bir kısmını hafif oluşu ile telafi edebilirsiniz elbette. Esnemezlik açısından 317 yerine 717 kullanılabilirdi. Lastikler fena değil, çok yoracak şekilde kullanacağınızı zannetmiyorum. İç lastikler belirttiğiniz gibi xx-light ise balon oluyor onlar, dikkat edin, 50 psi üstü basmayın. Ama hatırladığım kadarıyla Lütfü abi XX-light değil X-light takmıştı.

Seleden 100 gr kadar hafifletebilirsiniz. Ve en kolay ve maliyetsiz hafifletme: elcekler... Scott kauçuk, Titec pork veya Procraft superlite alırsanız yaklaşık 60 gr hafifletebilirsiniz.

Hayırlı olsun tekrar...

17. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim lastikler XX light olarak biliyordum.Kaçkar'da ufak değişiklikler yaptık ve tekrar tarttık ( güzel digital terazileri var) pedalsız 9,7 kg. geldi.Pedal zaten egg beater SL var bende ,yazmıştım hafif selem de var onlar Güzelyalı'da henüz takamadım.Önerilerin için tekrar teşekkürler.

18. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    göz kamaştırıyor güle güle kullanın

19. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Söylenecek tek şey var galiba. Keşke o SID beyaz (yada siyah) olsaymış. Hayırlı olsun.

20. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Gayet hoş ve yakışıklı olmuş,ancak bir arkadaşımız gidon borusunun amobea yerine Ritchey olmalıydı yaklaşımına tamamen katılıyorum.Onun dışında söylenecek bir şey yok,ne kadara mal ettiğinizi öğrenebilirmiyiz acaba?