Scale 60 2008 Fiyatı.

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
stratus bunu bence dusundum hep ama bu bi marka cılgınlıgı degil

sonuc olarak uretici aleti uretirken bi harcamaya ve argeye para harcıyor

ne kadar kaliteli is cikartir vede eski olmasi markasinin tanınırlıgını arttiriyor ve donus sagliyor

yani benim gozumle marka kaliteyi ve argeyi one cikartiyor

ama tabi dusunceler herzaman farklı ve arastirmalidir

Scudo

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@stratus
Sony çok doğru bir örnek değil. Yurt dışına göre diğer markalara göre Sony ürünleri ülkemizde ne yazıkki pahalı. Asus, Tayvan ile Türkiye arasında %10-20 farkederken denk Sony %80-100 kadar pahalı. Nedenini bilmiyorum ama Sony Türkiyede pahalı.

Markanın ismine verilen para elektronikde değil ama tekstilde daha ön plana çıkıyor. Bisiklette ise bu oranın oldukça düşük olduğunu söylemeliyim. Zaten bu olması gereken bir şey, sonuçta gelişmekte olan yada yeni çıkan markaların eğer fiyat avantajı olmazsa asla tercih edilmezler. Yani doğal. Bu Kia-Mercedes için de böyle, Sony-Monster için de böyle, Levis-Kotçu Münir için de böyle.

Kimimiz büyük markayı tercih ederiz, kimimiz ekonomik olanı. Bu bi bakımdan da içsel bişey. Tabi "hepsi aynı" demek de yanlış bir genelleme olur. Eğer bu yanlış bakış açısını genişletirsek hepsi birer bisiklettir, o halde gidip alalım 100ytl'ye demirden bir bisiklet afiyetle binelim.

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.