Scale 60 2008 Fiyatı.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
(link)

Yukarıdaki linkte Scale 60 2008 in fiyatı 579 Pound yazıyor. Buda 1474 lira gibi bir fiyata denk. Türkiye' ye bu fiyatla geleceğini pek sanmıyorum. Acaba bu fiyattan yola çıkarsak bu bisiklet 1-1.5 ay sonra Türkiye' ye geldiğinde vergiler dahil kaça satılır?

• Beğen
Tepkiler: deniz yenidoğan
Scudo

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
2007 modelden çok farklı bir fiyatı olacağını düşünmüyorum. 900 - 950 EURO olacağı muhtemel. Tabiki benimkisi temenni :)

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
Türkiyede scott scale 60 935 euro ben alalı bir yıl oldu aynı fiyat ,şu an fiyatta değişiklik olaağını sanmıyorum.

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
umit ve temennim de o fiyat araliginda olmasidir :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Ahhh.. Çok güzel bir şey bu...

http://www.kudubikes.co.uk/shop/images/products/scottscale60.jpg
http://www.kudubikes.co.uk/shop/images/thumbs/t_scottscale60.jpg

Bike-City

Aktif Üye
Tepki
32
Evet arkadaşlar Fiyatta Değişiklik olmayacaktır Büyük ihtimal... 1 Hafta içinde scott 2008 Modelleri stoklara yerleşmeye başlayacaktır

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
2007 ile 2008 arasında çok büyük farklar yok gördüğüm kadarıyla. Zaten fiyatta fark yaratırlarsa ayıp ederler.

Kırmızıda bi başka duruyo, güzel olmuş meret :)

• Beğen
Tepkiler: msd_57

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@Bike-City

Bana Erdoğanlar Bisikletten Lütfü Abi en erken aralık başı gibi dedi. İnşallah yılbaşı gelmeden alabilirim.

Rengi ilk başta hoşuma gitmedi. 2007' ninkinden daha güzel bir rengi var. Çok kibar görünüyor. Rengi pembeyle kırmızı arası. Kesinlikle dikkat çekecek bir model.

Ayrıca arka aktarıcı olarak kullanılan 2008 XT, XTR' ye benziyor. Modelini çok beğendim.

Scale 60 2008 model, 2007 olanından 700 gram civarı daha hafif. Daha sonra yapılabilecek ufak değişikliklerle çok rahat 11 kilo altına inebilir gibime geliyor.

Bu arada kullanılan aynakol modeli buna yakışmamış ama onu zamanı geldiğinde LX yada XT ile değiştirince çok daha verimli olacak.

Bisikletle birlikte verilen pedal Shimano PD-M505 imiş. Bu sayede mevcut SPD kullanıcıları ikinci bir çift SPD sahibi olacaklar.

Selenin rengini de çok beğendim.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Dün akşam Erdoğanlar Bisikletten Lütfü Abi ile telefonda görüştüm ve 2008 Scale 60' ın 2007 fiyatında olacağını öğrendim. Harika bir gelişme. Yarışmadan alacağım para en azından bir kaç hafta sonra verileceği ve bende sabredemeyeceğim için babamla görüştüm ve borç istedim. O da ayarlarız dedi. Bu da Allah sağlık afiyet verirse Scale 60 lar gelir gelmez kendimi Ankara yolunda bulacağım anlamına geliyor.

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
baymineral ins sahip olursun alete

darisi basimiza artik :)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@muhittin06
Fikrinizi söylemekte serbestsiniz tabi ama bir çıkarımda bulunurken 2 kez düşünmenizi rica edeceğim.
Neye, kime göre pahalı?
Mercedes, BMW, Audi otomobiller de başka markalara göre pahalı. Ama onlar Mercedes, BMW veya Audi..Bir Audi sahibine " bu paraya başka araba alabilirdin" denir mi?Bunların başka bir arabaya göre pahalı olmasının bir sürü nedeni var..
Evet size göre pahalı olabilir ama o bir Scott .. Ama sadece markası Scott (veya dünya çapında başka markalar) olduğu için değil..Bu markanın belirlediği dünya çapında fiyatları var. Bu forumda yüzlerce Scott veya benzeri marka bisiklet kullanan var. Herkes de bisikletinden memnun. Kalite, performans ve ürün desteği için verilen biraz daha fazla paranın öneminin olmadığını düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: sgtalper

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@muhittin06

Ben Scale 60 aldım. Üzerine Avid Juicy 7 ve Truvativ Stylo aynakol taktırdım ve 2000 liranın biraz üzerine mal oldu. Full XT diskli Kron XC 4000' den daha güven verici bir bileşim ortaya çıktı.

Şimdi Scott' un kadro kalitesi belli. Kalitesi tüm Dünya tarafından bilinen bir marka. Bisikleti bisiklet yapan, bisikletin kimliğini oluşturan en önemli parçası kadro olduğuna göre alırken kadro kalitesine dikkat etmemiz çok yerinde olur. Scottların kadro kalitesi haliyle biraz daha yüksek olduğundan bu kalite fiyata ister istemez yansıyor.

Ben her ne kadar tehlikeli ve dik patika yollarda sert sürüşler yapmıyor olsamda önümüzdeki en azından 5 sene içerisinde bisikletin sorun çıkarmaması için maddi durumum çok iyi olmamasına rağmen bütçemi yüksek tutarak bu modeli tercih ettim.

Scottla ucuz başka marka bir bisikleti karşılaştırmak Tofaş araba ile BMW' yi karşılaştırmaya çok benziyor.

Şimdi ikinci el ilanlarına bir bakın.. Kolay kolay ikinci el Scott satan bir üye bulamazsınız.

Keşki Scottların neye göre pahalı olduğunu açıklayasaydınız....

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Hayırlı olsun güle güle kullanın, ben de scale almayı düşünüyorum yeni konu açtım düşüncelerini aktarırsan sevinirim.

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
@muhittin06

Bence bu tip yorumlar bu forum kullanıcılarını tatmin etmekten çok uzak. Belki başka forumlarda işe yarayabilir ama burada ya görmezlikten geliniyor ya da tepki çekiyor. Özellikle Scott markası hakkında son günlerde yazdıklarınızı okuyunca yazasım geldi.

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Firochromis
Evet, ben de burada bir art niyet hissediyorum.. Eğer yalnış ise muhittin arkadaş bizi düzeltsin..(argümanlarıyla birlikte ama)
Forumların da böyle bir hendikapı var.. Onbinlerce üyeden biri kuyuya bir taş atıyor, haliyle o konuda bilgi açlığı çeken veya konuya yabancı üyeler de o "taşı" seyrediyor..En büyük sorun "desteksiz" çamur at izi kalsın durumlarında diğer üyeleri bilinçlendirmek.
Ben burada (veya 8-9 senedir bu gibi ortamlarda) şu veya bu markayı öne çıkartıp, diğerini köreltmem.. Ama yiğidin hakkını da veririm.. Her ürünü kendi şartlarında değerlendirelim..Daha önce de bir üye "Scott'ın (Scale) karbon bisikletleri beş para etmez, firma da zaten uyduruk, burada toplanan bisikletler çok daha iyidir " gibisinden laflar etmişti..Biraz sıkıştırınca "yaw ben öyle demek istemedim, sadece Scale bisikletlerin renklerini beğenmiyorum, yoksa çok iyi bisikletler, diyecek laf yok "diye çevirmişti dümeni..
Selamlar..

• Beğen
Tepkiler: sgtalper ve msd_57

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Burada bisikletin kalitesinin yanın da biraz da markanın ismine de para verilmiş oluyor diye düşünüyorum. Çünkü Scott isminin bilinirliği ve ünü bellidir.
Mesela, Sony örneği.. Ürünleri çok pahalıdır. Ürünlerine verilen paranın çoğunun markanın ismine,karizmasına verildiğini düşünüyorum.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@stratusBöyle yorumlamak doğru değil. Bu firmalar şu anda sektörde kullanılan standartları yaratan ve yenilikleri icad eden mühendislere sahipler. Scott'un CR1'i, Specialized'ın Epic Brain'i, son çıkan Trek çift amortisör (fren yaparken de verimli çalışan arka amortisör) gibi (ve sayamadığım diğer) öncü oldukları teknolojilere sahipler. Ayrıca, kazandıkları ile bisiklet sektörüne gerek teknoloji olarak gerek sponsorluklarla yatırım yapmaktalar.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@stratus

Peki karizması neden? Kalitesinden tabiki.. Bir markanın karizma olabilmesi için çoookk çalışması ve yenilikler yapması tercih edilmesi gerekir.

Bu arada teşekkürü yanlışlıkla verdim.. :rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet,elbetteki kalite, belli bir maliyeti gerektirir. Fakat maliyetten sonra da bazı şeyler devreye girer;bahsettiğim markanın ismine ödenmesi gereken bir maliyet.
Yine elektronikten bir örnek vermek isterim;mesela aynı özelliklere sahip 2 cihaz olsun,biri philips diğeri sony...
Markaları dışında tüm özellikler aynı iki kaliteli cihaz ama ne var ki sonynin fiyatı daima philipsten neden yüksektir;hem de öyle böyle değil.
Çünkü aradaki fark yani sony i pahalı yapan SONY markasının ta kendisine o isme ödenen farktır.
Yani belli bir miktar boşa gidiyor. Scott ve diğer ünlü markalarda da aynı durumlar var diye düşünüyorum. Sırf o isme ödenen para için o ürünü almamayı tercih ederdim.
Bu benim düşüncem...