Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scale 30 Kadro boyu sorun yasatirmi.?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Erhan_Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar bir yerde cok uygun bir bisiklet var Scott Scale 30 ama kadro boyu L galiba 19 inc e tekamul ediyor :(
    benim boyum 180-182 civari bu kadroyu kullanirken sorun yasarmiyim.?
    yardimci olursaniz sevinirim :in: saygilar
    fiyati cok uygun sizce bu bisikleti 1000 euroya alayimmi :)

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Resimdeki bisiklet Medium gibi gözüküyor

1000 euro çok iyi fiyat , gerçi avrupadasınız galiba oradaki durumu bilemiyorum

Sizin boyunuzda hem Medium hem Large olur , bende aynı boydayım medium'u tercih ediyorum ama L'de kullanabilirsiniz boy olarak tam iki ölçünün arasındasınız

Erhan_Yılmaz bunu beğendi.
  3. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    resimi temsili olarak verdim.! satilik olan scale boyu L komple bisiklet halinde sifir 1000 euro evet Almanyadayim buradada cok iyi fiyat olarak sayiliyor..
    daha önceden M scale 80 kullanmistim suanda kullandigim trek 6 seriside 18.5 boy scale L boyu kullanabilirmiyim bilmiyorum ama biraz büyük gelebilir diye düsündüm gerci denemedim ama üzerinde biraz daha düsünmek lazim sanirim.. yorumunuz icin tesekkürler :in:

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Erhan, eğer internet sitelerindeki rakamlara bakarsan, hiç bir sorun olmaz.
    Hatta senin ki M 18,5" olduğundan (2 adet M var, birisi 17,5 birisi 18,5 Trek'de) sadece 0,4" kadro boyu yükseliyor, ancak merkezden tepeye ve merkezden merkeze kadro boyu farkı, Scott'da daha yüksek, yani Scott'un üst borusu ya senin bisikletinin ki kadar yüksek, ya da daha alçak! (19" olmasına rağmen) Ancak daha yüksek değil gibi görünüyor rakamlara bakıldığında. Çünkü Scale'de selenin girdiği bölümde, borunun üst kadro borusu sonrasında yukarı çıkan kısmı senin bisikletininkinden daha fazla.

Uzunluk olarak ise senin şu anda kullandığın kadronun efektif üst boru uzunluğu Scale'den daha fazla, Scale tam anlamıyla bir XC yarış bisikleti olduğu için büyük ihtimalle kadroyu kısa tutup kıvraklığı artırmak istemiş olabilir Scott, tabi bu konfordan götürür, manevra kaabiliyetini ve ataklığı artırır...

Yani bana sorarsan, üreticinin verdiği rakamlara bakıldığında o kadroyu hiç sorunsuz kullanabilirsin...

Erhan_Yılmaz bunu beğendi.
  5. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    evet halil neredeyse benim kadro ile bir fark yok gibi .. bende cok fark vardir zannediyordum :) ben en iyisi böyle bisey almaya calisayim kadro fiyatina bisiklet süper ;) ilgine cok tesekkürler :in: