Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sayısalda en iyi meslek nedir?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    10. sınıfım fakat bunları şimdiden düşünmeye başladım.Sizce sayısalda en iyi meslek hangisidir?

Baran Akgün bunu beğendi.
  2. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    En iyi meslek en sevdiğin işi yapmaktır :)

Mustafa Acar bunu beğendi.
  3. Çağrı Ç.

Çağrı Ç. Aktif Üye

Seviye:
    Bu cevap klasiktir.. Amacın en iyi en çok para kazandıracak mesleği seçmek olmamalı, severek yapabileceğin bölümü seçmelisin. İşini severek yapacağın için illaki iyi para kazanıcaksın. He tutupta Türkiye şartlarında biyolojiyi seviyorum diye ya da fiziği seviyorum diye bu bölümleri yazma. Mühendisliklere yönel.. tabi bunların arasındanda iyi bi seçim yapmalısın. Örnek veriyorum eğer bilgisayarda oyun oynamayı çok seviyosan, ve hep merak ettiysen bu oyunlar nasıl yapıyolar bunların yapay zekaları nasıl programlanıyor hiç düşünme bilgisayar mühendisliği çünkü artık oyun mühendisliği geleceğin meslek dallarından Türkiye dede bunu yapan bi kaç kişi var, çok da rahat iş ortamları var. Diyelimki otomotiv dünyası senin favorin , ya otomotiv mühendisliği ya da makina mühendisliği ... seçimlerini 16 yaşına gelinceye kadar en çok neyle ilgilendiysen ona göre yap hem bölümünü zevkle okursun hemde mezun olunca iş arayan değil işveren tarafından aranan adam olursun,, onda iş yok bunda iş yok diyenlerede kulak asma mezun olduktan sonra zorlu iş hayatını ve iş şartlarını kabul etmeyenler iş bulamayanlardır. Sonrasında illaki yürü yakulum olur ilerlersin... başarılar

sonEr´´ ve Harun Salcı bunu beğendi.
  4. Harun Salcı

Seviye:
    Aslında inşaat havasını iş makinelerini vs. çok seviyorum.

5. Çağrı Ç.

Çağrı Ç. Aktif Üye

Seviye:
    Tamam işte ne sevdiğini biliyosun. o yönde araştırmaya devam et inşaat müh, mimarlık ....

sonEr´´ ve Harun Salcı bunu beğendi.
  6. Emre Nalbantoğlu

Emre Nalbantoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    En iyi meslek diye birşey yok.İnsanın en çok sevdiği meslek var.
    Daha küçüksün.Benim gibi sınav çağına geldiğin zaman şöyle düşünüceksin muhtemelen : '' En çok para kazandıran meslek hangisi acaba ? ''. Kesinlikle aklından bu geçicek.Ama bu yanlıştır.Kendine bir hedef koy ve o hedef için çalış sınav senesi.Böyle yaparsan başarıyı elde edersin.Hatta şimdiden çalışmaya başla derim.

Harun Salcı bunu beğendi.
  7. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aklından hangi meslekler geçiyor bilmiyorum ama yapabileceğin meslekler senin için en ideali olur tek mesleğe yönelmen bence iyi olmaz..mesela inşaat, makine 2li alternatifi daha iyi olur en çok istediğini üste yazarsın gerilerini altına... Şahsım adına; herkes söyler makine mühendisliği okumak zordur diye ama bu tipte olan ar-ge amaçlı üretim amaçlı çalışan her mühendislik zor... Ben makineyi seçtim rahatım.hem okuyup hemde çalışıyorum. inş seneye okulumda bitecek.:)..sıkılmadığın her meslek insana ideal..önemli olan senin ne hissettiklerin..:)

bu arada inşaat ile makinenin dersleri 2. sınıfa kadar neredeyse aynı..:)

8. Harun Salcı

Seviye:
    Şunu tasarlamak için neler vermezdim. :D

9. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba, Harun.
    Bende sayısalcıyım ve şuan lys ye hazırlanıyorum. Bence düşüncen çok yanlış yani "sayısalda en iyi meslek" tanımın. Önemli olan en iyi mesleği veya en çok para kazandıran mesleği yapmak değil. Önemli olan kişinin karakterine, zevkine uygun bir mesleği icra etmesidir. Mesela, tıpın hangi branşı olursa olsun parası iyidir ama beni hayatta hastanede tutamazsınız :D. Sende hergün kalktığında işine koşarak gitmeyi ve çalışırken keyifli olmayı istemez misin? Cevabın evetse; aileni veya çevrendeki kimseyi dinleme hayallerinin peşine koş ve istediğin mesleğin en iyisi ol ! ! ;)

10. Baran Akgün

Baran Akgün Üye

Seviye:
    en iyi is basarili bir sekilde ve zevk alarak yapacagin ve yaptiginda da mutlu duydugun meslektir.Sen zaten hangi sevdigin meslegi iyi bir sekilde yaparsan is imkani olmayan meslek dalinda dahi basarili olursun

11. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mutlu olacağın, severek yapacağın iş en iyi meslektir... Parayı dert etme, işinde başarılı oldukça gerisi gelir...

12. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Maalesef ülkemizde sevdiği işi yapan kişi sayısı oldukça az. Sebebi "para kazandığım işi yaparım" zihniyeti. Şu an biz istediğin mesleği yap diyoruz ama kaçımız sevdiği mesleği yapıyor veya yapacak tartışılır. . .

13. Oğuz Kara

Oğuz Kara Aktif Üye

Seviye:
    Madem 10. sınıfsın önünde 2 senen daha var bu 2 seneyi çok iyi değerlendir ne olmak istediğine iyi karar ver ve hedefini belirle. Sana sayısal'dan güzel bir bölüm söyleyeceğim pek bilinmeyen bir bölüm ama geleceğin en iyi 10 mesleği arasında yer alıyor. "AKTÜERYA" tamamen analiz üzerine kurulmuş bir meslek bunu araştır ve bir bak eğer matematiği seviyorsan kaçırılmayacak mesleklerden birisi bence.

14. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Kardeşim,

Para kesinlikle ama kesinlikle çok önemli, bunu kabul etmek zorundayız. Hangi işi yaparsan yap mutlaka girişimci bir ruha sahip ol, şayet girişimci bir ruha sahip olmazsan ya başkasının yanında çalışmaya mecbur olursun ya da serbest meslek sahibi olursun. Ben maliye mezunuyum, mali mşavir olup deli gibi para kazanırsın diye bu mesleği seçtirttiler bana, daha ilk derste hayatımın en büyük hatasını yaptığımı anladım ama iş işten geçmişti, sonrasında pazarlama yüksek lisansı yaptım ve ticaret ile uğraşmaya başladım, sanırım benim en keyif aldığım iş bu. Nasıl bir hayat yaşamak istediğinle de alakalı bir durum meslek seçimi, kendini nerede görmek istiyorsan oraya yoğunlaş. Önemli bir not daha, özellikle aile bireylerin ve etrafında bir sürü insan sana, başkalarının yaptığı iş ve aldıkları maaş ile ilgili örnek verecek, kimseye kulak asmadan yola devam et.

FarukDemir bunu beğendi.
  15. Yiğit ŞAHİN

Yiğit ŞAHİN Üye

Seviye:
    en iyi meslek nedir diye düşünme mesleğinde en iyisi olduğun sürece sorun yok ;)

16. Oktay Ataş

Oktay Ataş Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben 11. sınıf TM öğrencisiyim ben de geçen seneye kadar meslek seçimi konusunda sıkıntılıydım açıkçası severek yapacağım bütün meslekler mf deydi ama tm'de de kendime uygun, severek, isteyerek yapabileceğim bir meslek buldum adı "yönetim bilişim sistemleri" her neyse konuya dönelim bir çok kişi Mekatronik bölümünden bahsediyor MF için eğer ilgini çekerse araştır derim. Hem parası güzel hem iş bulma imkanın yüksek...

17. Harun Salcı

Seviye:
    Mekatronikte bilgisayar-elektronik-makine bir aradaymış sanırım.

18. Serdar Utuş

Serdar Utuş Üye

Seviye:
    Uçak Müh. :D

19. Harun Salcı

Seviye:
    Benim yaptığım uçak yere çakılır. :D

20. atakan tosunoğlu

atakan tosunoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    tabikide tıp :)